Polecane rozwiązanie sieciowe do domku

5
wrz 17. 2020
cześć,
potrzebuję pomocy, mieszkam w domku jednorodzinnym, domek ma 2 piętra po 100m2 każde, internet dostarcza toya i wifi jest z ich modemu (bodajże huawei eg8145v5) ogólnie zasięg jest całkiem spoko, ale niestety w najbardziej oddalonych miejscach od modemu nie łapie zasięgu. Czy polecilibyście jakieś rozwiązanie (router, mesh czy cokolwiek) co by było w stanie zapewnić jak najlepszy zasięg (i oczywiście w miarę możliwości dobry transfer, aktualnie 100Mb/s ale myślę że z czasem mogę chcieć więcej, a nie chciałbym żeby wówczas okazało się że router nie podoła). Nie zależy mi na jakichś super funkcjach i bajerach, najlepiej jakby dało się też rozwiązać tak żeby router "przejął parametry" obecnej sieci (żebym po prostu nie musiał konfigurować wszystkich urządzeń w sieci na nowo, z nową siecią). Jeśli to robi różnicę to jednocześnie podłączonych może być maksymalnie 15-20 urządzeń (ale to raczej bardzo rzadko, normalnie do 10).
Budżet myślę że 200-300 zł (wiadomo że im mniej tym lepiej, ale wolę jednak zapłacić odrobinę więcej jeśli naprawdę warto).
To tyle z mojej strony.
Dzięki za wszelakie sugestie
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
Masz możliwość ciągnięcia kabli po domu?
Prawdę mówiąc tak średnio, w sensie nic w ścianie, ewentualnie myślałem że na upartego mógłbym z piętra (tam jest aktualnie modem) pociągnąć kabel na parter jakby tam miał być jakiś punkt dostępowy (nie wiem natomiast czy jest sens ustawiać punkt w tym samym miejscu piętro niżej). Niestety dalej nigdzie nie przejdzie.
Sugerowałbym routery z repeaterem.
Co do repeaterów to słyszałem, że raczej nie były polecane, gdyż ich działanie nie ma sensu (chyba, że masz na myśli coś innego). Taki repeater ustawiony powiedzmy 5 metrów od routera owszem, wzmocni sygnał, ale jednocześnie na odcinku 5 metrów od routera do repeatera będzie powiedzmy strata 10% przepustowości i ten repeater będzie dawał większy zasięg, ale nie ze 100% przepustowością tylko z tą obniżoną (coś mniej więcej takiego gdzieś wyczytałem i ma to sens).
Myślałem szczerze mówiąc, że może są jakieś całkiem mocne routery które zapewnią większy zasięg i się sprawdzą w tym wypadku.
Strata zawsze będzie, u brata jest na piętrach i siła sygnału jest bardzo dobra, kolejny jest obok w domku (bliżniak) i tak samo, z nikłą stratą. Zawsze możesz zainwestować w inne antenki, o ile router ma wymienną, z wyższą wartością dB.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst