Podejrzane sklepy Allegro - zasadnie?

6
paź 5. 2020
Cześć!

Poszukuję sobie ekspresu do kawy od jakiegoś czasu i dzisiaj na Allegro natrafiłem na 2 sklepy z najniższymi cenami, nawet poniżej Ceneo. Przykładowo, ekspress Siemens EQ.6 s.300, gdzie na Ceneo najtaniej leży po 2649, w tych sklepach jest w cenie 2495 oraz 2499.

Sklepy zostały założone kolejno 5 i 11 miesięcy temu, a mają sporo pozytywnych komentarzy.

Czy to scam? Jak to działa?
Linki do ofert sklepów:

allegro.pl/ofe…212

allegro.pl/ofe…018
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
6 Komentarzy
Pierwszy ze sklepów ma ma ofertę rat, weź na raty zero nic nie ryzykujesz.
Na aledrogo masz program ochrony kupujących (chyba jeszcze), sam korzystałem z takiego hmm z 6 lat temu. Co prawda jakieś 3 godziny mniej z życiorysu (trzeba było zgłosić na policji (złożyć zeznania)), ale kasa zwrócona (na ówczesne było to jakoś w okolicach 1,5 średniej krajowej).
Zawsze zostaje wujek g i "nazwa sklepu opinie" / wyszukanie po NIP w CEIDG / telefon do firmy+płatność przy odbiorze i "zostawienie kuriera" do czasu rozpakowania paczki.
Dzięki za odpowiedzi. Nadal mnie ciekawi jak mogą mieć tańszy sprzęt niż ktokolwiek na sieci. Jakiś pomysł? Outlet zagraniczny?
to ze najtaniej to nic dziwnego ale jedna firma w bloku, druga w domu, adresy firmowe na gmail. czyli to jacys posrednicy, co zamiawiaja np w hurtowni, hurtownia wysyla a oni tylko zbieraja prowizje.

lepiej kupic na allegro niz na jakiejs stronie w sieci, bo jest jakas ochrona. albo po prostu szukac pewnego sklepu
Edytowane przez: "leeloo" paź 7.
A czy możecie powiedzieć, czy jest tu jakieś ryzyko związane z gwarancją? Chodzi mi o to, czy te sprzęty mogą być z jakiegoś powodu odrzucone z procedury gwarancyjnej.

Nadal szukam, gdzie jest haczyk
FYI: wybrałem bezpieczniejszą opcję - Neonet w tej samej cenie, a jeszcze z bonami pepper.pl/pro…536
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst