Opublikowano dzień temu

Po co tak drogie rowery

O co kaman z tymi rowerami za 15k wzwyż? Przecież to jest najprostsza konstrukcja świata - łańcuch koło przerzutki koła rama kierownica siodełko i elo. Rozumiem do5k, ale ze 15k? Za co tyle? Co to ma jakiś silniczek ukryty? Amortyzatory bardziej amortyzują ze nie poczujesz przyjemności od jazdy na polskich drogach? koła cieńsze niż kartka papieru bo najwyraźniej kolarze takie lubią najbardziej? Serio czemu oni mają hopla na punkcie tych super cienkich opon i czemu tak się garbią na tym rowerze przecież im plecy polecą po 50ce.
Aktualizacje społecznościowe

12 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika grzesiek666
  To jest tak jak ze wszystkim. Jakość użytych materiałów,jakość montażu, technologie których opracowanie też kosztuje. Kupując najtańsze produkty często jest tak że kupujesz atrapę produktu który nie jest do niczego przydatny. Widać to właśnie po rowerach. Sam nie mogłem uwierzyć ile waży nower na kołach 26" aluminiową ramą bez amortyzacji, plastikowymi vbrake i atrapą widelca 100mm powiesiłem na wagę i pokazała ponad 15kg To była moja pierwsza zimówka, lipa jak cholera ośka tylna pęknęła w pół bo zrobiona była z litu jak wszystko w tym rowerze. Nawet dla zwykłego Kowalskiego uważam że jak kupować rower to trzeba za nowy dać na dzień dzisiejszy minimum 4000zł jak ten Mondraker co jest teraz na okazji. Od tego poziomu zaczynają się rowery. Taki zakup to same plusy. Wygoda,komfort,bezpieczeństwo,trwałość, niska utrata wartości przy odsprzedaży. Rowery za +10000PLN też mają sens ale wtedy gdy masz już dobrą formę i umiejętności. Do tego trzeba się przyłożyć i mieć zaparcie dobrą koordynację i ogólną sprawność fizyczna. Biorąc pod uwagę ile dziś warte są pieniądze to rowery są śmiesznie tanie. Za 1 wypłatę niewykwalifikowanego pracownika w fabryce możesz kupić nowy prawdziwy pełnowartościowy rower.
  Awatar użytkownika Hamilton-Jazzmaster
  Autor
  Ja z 10 lat temu kupillem jakiegoś Raleigh za 1000 i dalej nim jeżdżę. Robić upgrade takiego treka? Bo tamten w sumie działa bez problemu 
 2. Awatar użytkownika eGzu
  O co chodzi z samochodami za 1mln zł? Przecież to 4 koła, silnik, rama i karoseria.
 3. Awatar użytkownika 5MBD
  17032631-pxpBw.jpg
  A o co chodzi z krzesłami za 1000 za sztukę? Przecież to najprostsza konstrukcja świata.
  Awatar użytkownika NickVolt
  Kolega pyta poważnie. Też kiedyś zadałem podobne pytanie i pomijając kilku obrażonych to dostałem rzeczowe odpowiedzi bez złośliwości.
  A z krzesłami to śmieszna sprawa, bo wygląda na to, że dobra konstrukcja to wiedza tajemna i produkując tani fotel nie da się skopiować dobrej konstrukcji. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Garbią się tylko i wyłącznie po to, żeby mieć mniejszy opór powietrza.

  Zawodowcom każda różnica w wadze czy oporach toczenia / kręcenia etc robi różnicę. Ilu na pepperze mamy zawodowych kolarzy? nie wiem.

  Co do reszty się nie wypowiem, bo się nie znam.
Awatar użytkownika