Płatność AMAZON.DE z kontem ING karta EU

7
cze 24. 2020
Witam,

Nie płaciłem nigdy na Amazonie.
Zamierzam kupić dysk.

Przed zakupem mam dodać kartę EURO (posiadam rachunek w EU € i PLN) czy podczas płatności mnie przeniesie do wyboru karty?
Czy mam dodać w:
Moje płatności->Portfel->Dodaj metodę płatności->Dodaj nowy rachunek bankowy: i to nr karty i dane adresowe i to podczas płatności zadziała?

Bo opcja „blik” i „przelewy” to raczej na Polskie karty w PLN?
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
7 Komentarzy
Tak, będziesz miał możliwość wyboru, wcześniej zapisanej karty, możesz też dodać nową kartę w momencie dokonywania zakupu. Zwróć też uwagę na ustawioną walutę karty. Bardzo prawdopodobne, że system jako walutę ustawi Ci PLN, bo rozpozna kraj wystawcy karty. Skoro twoja karta jest w euro, to na taką walutę zmień. Zresztą, nawet gdyby to była karta do rachunku złotowego, to też warto ustawić na amazonie euro jako jej walutę i zostawić przewalutowanie bankowi. Zwykle odbywa się to po lepszym kursie niż ten po którym przelicza Amazon.
azaber24/06/2020 07:51

Tak, będziesz miał możliwość wyboru, wcześniej zapisanej karty, możesz też …Tak, będziesz miał możliwość wyboru, wcześniej zapisanej karty, możesz też dodać nową kartę w momencie dokonywania zakupu. Zwróć też uwagę na ustawioną walutę karty. Bardzo prawdopodobne, że system jako walutę ustawi Ci PLN, bo rozpozna kraj wystawcy karty. Skoro twoja karta jest w euro, to na taką walutę zmień. Zresztą, nawet gdyby to była karta do rachunku złotowego, to też warto ustawić na amazonie euro jako jej walutę i zostawić przewalutowanie bankowi. Zwykle odbywa się to po lepszym kursie niż ten po którym przelicza Amazon.


Dziękuje.

Zauważyłem że jest też opcja „doładuj konto Amazon” taki pre paid ich, czyli pewnie doładuje konto np 100 € i podczas zakupów mi z tego portfela ściągnie.

Warto z tego korzystać czy płacić bezpośrednio podczas płatności?
GorzkieCiastko24/06/2020 12:40

Dziękuje.Zauważyłem że jest też opcja „doładuj konto Amazon” taki pre paid …Dziękuje.Zauważyłem że jest też opcja „doładuj konto Amazon” taki pre paid ich, czyli pewnie doładuje konto np 100 € i podczas zakupów mi z tego portfela ściągnie.Warto z tego korzystać czy płacić bezpośrednio podczas płatności?

Najlepiej i najwygodniej jest płacić na bieżąco kartą. Amazon często organizuje akcje typu "doładuj konto kwotą X, a dostaniesz premie w wysokości Y" i wtedy warto sobie doładować konto by zgarnąć premię. O ile oczywiście planujemy w przyszłości coś tam kupować. Na pepperze pojawiają się zwykle wrzutki, gdy taka akcja się pojawi.
azaber24/06/2020 13:11

Najlepiej i najwygodniej jest płacić na bieżąco kartą. Amazon często organ …Najlepiej i najwygodniej jest płacić na bieżąco kartą. Amazon często organizuje akcje typu "doładuj konto kwotą X, a dostaniesz premie w wysokości Y" i wtedy warto sobie doładować konto by zgarnąć premię. O ile oczywiście planujemy w przyszłości coś tam kupować. Na pepperze pojawiają się zwykle wrzutki, gdy taka akcja się pojawi.


A jeszcze jedno, jest opcja:
-dodaj kartę (i tu pewnie te opcje co do wyboru waluty)
-dodaj rachunek bankowy (bo tu opcji nie ma wyboru waluty)

Ja dodałem rachunek bankowy (zamiast karty, bo mam jedynie rachunek a kartę zlikwidowałem), jak będzie trzeba płacić to przyjdzie jakiś wygenerowany kod z id klienta/transakcji i będzie trzeba tam wpłacić?
Czy podepnie mnie pod jakiś automat i jakoś się to zautomatyzuje?

Bo jak są te różne systemy od blik po płatności to robi to automat, a tu jak podpinam jedynie rachunek to będę musiał „ręcznie przelać środki” tak jak dawniej na Alledrogo się robiło przelew?
Tutaj nie pomogę, bo nie wiem, nigdy nie płaciłem tam przelewem z konta walutowego. Są tam dostępne przelewy24 bodajże, ale to działa tylko w złotówkach. Wiem, że istnieje tam też taka forma jak polecenie zapłaty, które jest bardzo popularne w Niemczech, gdzie podajemy numer konta walutowego i jest z niego potem automatycznie pobierana należność. Tyle, że o ile przy niemieckich kontach działa to wyśmienicie, to u nas początkowo nie za bardzo to działało i trzeba było później i tak ręcznie robić przelew. Być może już to ogarnęli i dziś działa to normalnie, tego nie wiem.
Jeśli robisz choćby od czasu do czasu zakupy gdziekolwiek za granicą, to wartało by może założyć sobie Revoluta, bądź Curve. Oba świetnie sprawdzają przy wszelkich płatnościach w walutach obcych (choć nie tylko tam) i nie ma konieczności posiadania kont walutowych. Warto rozważyć.
azaber24/06/2020 20:20

Tutaj nie pomogę, bo nie wiem, nigdy nie płaciłem tam przelewem z konta wa …Tutaj nie pomogę, bo nie wiem, nigdy nie płaciłem tam przelewem z konta walutowego. Są tam dostępne przelewy24 bodajże, ale to działa tylko w złotówkach. Wiem, że istnieje tam też taka forma jak polecenie zapłaty, które jest bardzo popularne w Niemczech, gdzie podajemy numer konta walutowego i jest z niego potem automatycznie pobierana należność. Tyle, że o ile przy niemieckich kontach działa to wyśmienicie, to u nas początkowo nie za bardzo to działało i trzeba było później i tak ręcznie robić przelew. Być może już to ogarnęli i dziś działa to normalnie, tego nie wiem.Jeśli robisz choćby od czasu do czasu zakupy gdziekolwiek za granicą, to wartało by może założyć sobie Revoluta, bądź Curve. Oba świetnie sprawdzają przy wszelkich płatnościach w walutach obcych (choć nie tylko tam) i nie ma konieczności posiadania kont walutowych. Warto rozważyć.


Ok, pytam tak dlatego że mam konto w walucie Euro € i trochę oszczędzić tam, chciałem wydać w tej walucie bo przelicznik złotówka/euro jest niekorzystny i chciałem zapłacić w samym Euro.

Tak czy siak zobaczę co i jak i dzięki za pomoc.
GorzkieCiastko24/06/2020 20:24

Ok, pytam tak dlatego że mam konto w walucie Euro € i trochę oszczędzić tam …Ok, pytam tak dlatego że mam konto w walucie Euro € i trochę oszczędzić tam, chciałem wydać w tej walucie bo przelicznik złotówka/euro jest niekorzystny i chciałem zapłacić w samym Euro.Tak czy siak zobaczę co i jak i dzięki za pomoc.


Spróbuj z tym poleceniem zapłaty, jeśli sie nie uda, to zrobisz najwyżej przelew ręcznie. Jesli dodałeś już konto walutowe w serwisie i wybierzesz je później jako środek płatności, to powinno z automatu pójść tą metodą płatności.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst