Pixel 7 pro, ergonomia i zagięty ekran

paź 8. 2023 (19 g, 8 min)
Jestem bliski decyzji o zakupie pixela 7pro. Głównie ze względu na zestaw aparatów i naturalne odwzorowanie barw na zdjęciach. Niestety, ale obawiam się o jego ergonomię i ekran. Telefon to całkiem wielki kloc. Wydaje mi się, że nie będzie za dobrze leżał w ręce, a nie będę miał okazji go pomacać przed zakupem. Plus ten zagięty ekran. Mam obawy, że będę się skupiał na tych bokach i szukał najmniejszego refleksu światła. W telefonach znajomych z zagiętym ekranem pierwsze co, to zwracam uwagę na refleksy światła na bokach. W pixelu podobno zagięcie jest b subtelne, może aż tak światło się na nim nie załamuje. Chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy pro, jakie macie doświadczenia z tym telefonem i czy moje obawy są słuszne.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika 5MBD
  Ja osobiście absolutnie nienawidzę zakrzywionych ekranów. Nie ma to żadnego praktycznego zastosowania a za to odblaski są tragiczne i na klawiaturze gorzej się pisze.
  Awatar użytkownika Kiron
  I jak się łapie to nieraz gdzieś na zakrzywieniu zahaczy się dłonią o ekran i np. otworzy menu albo aplikację. Praktycznego zastosowania to właśnie nie ma.
 2. Awatar użytkownika user1310
  Na zagieciach zawsze bedzie przeklamanie kolorow itp. Fizyki nie oszukasz. Ale dzieki temu masz znacznie wezszy telefon i nawet przy duzym stosunkowo ekranie nadal mozna tego uzywac. Ja mimo ze nie mam wielkiej lapy spokojnie sobie radze z obsluga S23 Ultra, ktory jest nawet szerszy jeszcze. Zagietych ekranow uzywam od czasow Galaxy S8 i wg mnie sa swietnym rozwiazaniem by pozbyc sie ramek.
 3. Awatar użytkownika Sqrviel
  Mam krótkie palce ale mimo to całkiem dobrze obsługuje mi sie Pixela. Jak dla mnie jedyny problem to przy użytkowaniu go bez etui jest troche śliski i czasami na tych zagięciach przypadkowo klikałem jakieś niepotrzebne rzeczy. Odpowiedni etui eliminuję oba te problemy. Nie wiem co masz na myśli pisząc o tych refleksach ale ja nie zauważyłem nic co by mi przeszkadzało.
Awatar użytkownika