Pixel 6A vs. iPhone 11 - który byś wybrał(a)?

sie 10. 2022
Cześć :-)

[wersja tl;dr:
kierujesz się ogólną stabilnością działania, jakością zdjęć/filmów i "długowiecznością" - co wybierasz?]

[wersja pełna]
Stoję przed wyborem nowego telefon. Po rozeznaniu się w rynku zostały mi (przynajmniej na razie) do wyboru dwa telefony - Pixel 6A i iPhone 11.

Trochę tła. Od 3,5 roku używam Xiaomi Mi A2 Lite 4/64, Android (One) 10. Do dzwonienia, whatsappa, nawigacji, yanosika, duolingo, peppera, itp. (w gry w ogóle nie gram) jako tako wystarcza, ale czuję już, że telefon jakoś tak.. zwolnił. Czasem telefon laguje nawet przy przewijaniu lewo/prawo między pulpitami. Włącz/wyłącz raz w tygodniu nieco pomaga, ale to chyba nie o to w tym chodzi.
No i jeszcze jakość zdjęć/filmów. Kiedyś akceptowałem, ale teraz jak porównam z Realme 7 Pro to mi smutno (szczególnie gdy warunki oświetleniowe są gorsze).

Jakoś pół roku temu przez miesiąc używałem iPhona 7. Płynnością działania była super. Minusem sprzętowym był ciut za mały ekran i nieco za mała bateria. (To taki wtręt dlaczego biorę pod uwagę teraz iP11.)

Jak widzicie nie jestem power userem i na obecne standardy dużo nie potrzebuję. Jednak to nie tak, że nie mam żadnych preferencji. Skoro już myślę o zmianie to chciałbym jakoś wybór zawęzić.

Zależy mi na:
0. Rozmiar. Nie chcę nic większego niż wymienione wyżej telefony. Ekran może mieć i 18 cali ale bryła telefonu powinna odpowiadać wymiarom P6 / iP11/12 itp.
1. Ogólna stabilność działania (kultura pracy?). Softowo jak i sprzętowo. Czyli np. by się nie grzał mocno, by się nie przycinał, itp. Chciałbym znów około 4 lat taki telefon mieć
2. NFC.

Fajnie jakby miał:
1. Ładowanie bezprzewodowe.
2. Wodoszczelności. Im wyższa tym lepiej.

Bez większego znaczenia:
1. Wygląd. Oba telefony są dla mnie OK. Nie przeszkadza mi notch czy grubsze ramki na około.
2. Ekran. Nie musi być OLED/AMOLED/120Hz itp. Może być, ale nie musi.
3. Pamięć. Wiadomo - lepiej jak jest więcej, ale obecnie z 64GB wykorzystuję trochę ponad połowę. Zatem myślę, że te 64GB jest akceptowalne.
4. Ładowanie. Nie musi być super szybkie.

Budżet: ~2300 PLN (to gdyby padły jakieś inne propozycje, bo jestem otwarty na takie).

Uwagi:
1. Ogólna sytuacja serwisowa. Wolałbym telefon gdzie w razie “W” łatwiej będzie o części/serwis. Zakładam, że z tej dwójki będzie to raczej iP11.
2. Mam pewne obawy co do “wieku dziecięcego” Pixela. Obejrzałem recenzję od MKBHD i nie porwało jakoś (lagujące ekran?)
3. Z drugiej strony (na podstawie doświadczeń z iP7) na iP słabo działało połączenie nawigacji Googla z Yanosikiem. Dodatkowo nieco upierdliwy proces wrzucania MP3 (na strimingach nie ma wszystkiego). Jakby dało się połączyć sprzęt Appla z softem Googla byłoby świetnie.

I co tu robić? Jak żyć? Co Wy byście wybrali?


Uwaga końcowa. Nie róbmy flejmu Robot vs. Jabłko. Używałem obu i nie mam emocjonalnego podejścia do nich. Każdy ma swoje plusy i minusy.

Drobnym drukiem. Kupiłem na Amazonie Samsunga A52s bo za taką cenę byłem w stanie przełknąć ten duży rozmiar, ale przesyłki ani widu ani słychu. Dlatego też ten temat.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje

8 Komentarzy