Pierwszy spór na Ali

12
lut 18.
Witam,
otworzyłem pierwszy spór na Aliexpress, ewidentnie sprzęt który został przysłany nie działa. Otworzyłem spór bez uprzedniego kontaktu ze sprzedawcą, opisałem całą sprawę nagrałem nawet film, przesłałem zdjęcia. Zażądałem zwrot pełnej kwoty.
Sprzedawca odpisał kilka propozycji że może w transporcie się uszkodził, żebym naprawił a on odda cześć pieniędzy, żebym dał mi 5 gwiazdek a dostane zniżkę na następny zakup, żebym odesłał a on przyśle nową.
I właściwie co teraz? Chce zwrotu kasy :P
Mam coś odpisywać? Na górze strony jest informacja że za dwa dni "AliExpress Steps In" czyli włączy się w spór Aliexpress. Mam czekać na to co zrobi Ali?
Aktualizacje społecznościowe
12 Komentarzy
Żadnych napraw żadnych częściowych spłat. Niech oddaje kasę i przy tym stój twardo. Skoro masz ewidentnie uszkodzony sprzęt to Ali powinno bez problemu kasę zwrócić.
majlett4 g, 23 min

Żadnych napraw żadnych częściowych spłat. Niech oddaje kasę i przy tym stój …Żadnych napraw żadnych częściowych spłat. Niech oddaje kasę i przy tym stój twardo. Skoro masz ewidentnie uszkodzony sprzęt to Ali powinno bez problemu kasę zwrócić.


Ok, ale formalnie mam czekać do tego 20tego aż się zajmie sprawa Ali? Czy coś jeszcze odpisywać że się nie zgadzam?
Możesz odpisać że się nie zgadzasz bo sprzęt felerny i tylko zwrot cię interesuje
majlett39 min

Możesz odpisać że się nie zgadzasz bo sprzęt felerny i tylko zwrot cię inte …Możesz odpisać że się nie zgadzasz bo sprzęt felerny i tylko zwrot cię interesujeDzięki za pomoc, tak zrobię.
Usunięty15390528 min

Komentarz usunięty


Nie rozumiem, jak to zablokuje?
Teoretycznie odrzucasz jego propozycję i czekasz na decyzję obsługi AliExpress, choć niekoniecznie będzie po Twojej myśli, podejrzewam że mogą zaoferować pełny zwrot po odesłaniu
Roswell10 g, 26 min

Teoretycznie odrzucasz jego propozycję i czekasz na decyzję obsługi Al …Teoretycznie odrzucasz jego propozycję i czekasz na decyzję obsługi AliExpress, choć niekoniecznie będzie po Twojej myśli, podejrzewam że mogą zaoferować pełny zwrot po odesłaniu


Dzięki za pomoc.
Co do wysyłki paczki 16x26x8cm waga do 1 kg do chin, jakie to mogą być koszty i czym wysłać, pocztą Polską?
wisnia377 min

Dzięki za pomoc.Co do wysyłki paczki 16x26x8cm waga do 1 kg do chin, jakie …Dzięki za pomoc.Co do wysyłki paczki 16x26x8cm waga do 1 kg do chin, jakie to mogą być koszty i czym wysłać, pocztą Polską?


Nie wysyłaj do chin nic na własną rękę. Nie opłaca się. Dlatego zawsze należy płacić kartą lub przez paypala. W takich przypadkach jak Aliexpress nie załatwi sprawy po twojej myśli robisz chargeback lub załatwiasz sprawę przez Paypal.
Moe12 min

Nie wysyłaj do chin nic na własną rękę. Nie opłaca się. Dlatego zawsze nale …Nie wysyłaj do chin nic na własną rękę. Nie opłaca się. Dlatego zawsze należy płacić kartą lub przez paypala. W takich przypadkach jak Aliexpress nie załatwi sprawy po twojej myśli robisz chargeback lub załatwiasz sprawę przez Paypal.Dzięki.
Płace zawsze Revolutem, ale jeszcze nie robiłem chargeback. Jak się za to zabrać? Od zamówienia minęło 32 dni.
Oczywiście tak jak mówisz w przypadku jak Ali nie załatwi sprawy jak chce.
Edytowane przez: "wisnia37" lut 20.
Mi juz Ali kilka razy przyznało rację. Daj znać o wyniku sprawy
majlett7 min

Mi juz Ali kilka razy przyznało rację. Daj znać o wyniku sprawyJasne. Termin upływa koło 20:00.
Trochę to trwało, sprzedawca zaproponował zwrot połowy ale Ali przychylił się do mojej prośby i zwrócą mi całość bez konieczności zwrotu. Jestem usatysfakcjonowany.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje