Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Perspektywy - 9 Hills Festival

lip 17. 2021
9hf.pl/fes…php

Jest to moja pierwsza wstawka dosyć niestandardowa ale mam nadzieję że kogoś zainteresuje
Okazją bowiem jest w dniach 6 - 8 sierpnia festiwal który odbywa się na starówce miasta Chełmno, niestety miasto mało znane mimo dużej ilości atrakcji dla każdego (zabytkowa zabudowa, bogata historia miasta, jezioro, piwka kraftowe). Myślę że wizyta nie będzie straconym czasem. Zachęcam do sprawdzenia miasta jak i samego festiwalu w internecie.
Mam nadzieję że zobaczymy się na ulicach miasta

Perspektywy – 9 Hills Festival to trzydniowe spotkanie ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie). Wydarzenie jest wynikiem współpracy mieszkańców, którzy co roku w połowie sierpnia otwierają bramy swojego miasta (kościołów, piwnic i własnych podwórek), aby udowodnić, że Chełmno to miasto, w którym można odbyć prawdziwą podróż w czasie, a to, co tradycyjne, spotyka się w nim z tym, co współczesne.

Wydarzenia rozgrywające się podczas festiwalu wpisane są w przestrzeń i architekturę miasta. Dla mieszkańców i turystów to okazja do odkrycia miejsc na co dzień niedostępnych, a dla tych, którzy je znają, spojrzenie na nie z nowej perspektywy. Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają obszarem działań społecznych i animacyjnych. Działania artystyczne (m.in. wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze. Chełmno na trzy dni zamienia się w MIASTO SZTUKI.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
1 Komentarz
Prześlij Komentarz