Paczki z niemiec

paź 11. 2021
Witam, dlaczego za każdym razem gdy zamawiam paczkę z niemiec z obojętnie jakiego sklepu na adres niemiecki, ponieważ używam pośrednika BODYCAR1 to mi ją odrzucają? Zamawiam paczkę - płacę za nią po czym dostaję info że "Twoje zamówienie nie spełniło jednego z kryteriów testowych" i zostaje odrzucane. Zamówiem drugą paczkę i drugą odrzucili i zwrot nie chce przejść i mówią że "skontaktuj się z bankiem" JESTEM NA RAZIE -7000zł i już zaczynam się stresować.
Aktualizacje społecznościowe

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika azaber
  azaber
  kacper.winkowski11/10/2021 15:05

  w jaki sposób modyfikacja?


  Przykładowo, też nie chciało mi przyjąć, w jednym z niemieckich sklepów, adresu pośrednika (inny sklep i pośrednik niż te których korzystałeś). Ale, wystarczyło, w polu na numer (przy ulicy), zamiast 18, wpisać 018 i zamówienie normalnie przechodziło. Dla człowieka naturalnym jest, że 18 i 018, to ten sam numer. Ale sztuczna "inteligencja" uznała to już jednak, za dwa różne adresy . Możliwości takich modyfikacji jest oczywiście więcej. Nie gwarantuję Ci, że taki sam "trick" również w twoim przypadku okaże się skuteczny, ale warto spróbować, bo często się w ten sposób udaje oszukać system.
 2. Awatar użytkownika azaber
  azaber
  Niektóre sklepy, w tym właśnie MM/Saturn, potrafią banować, takie adresy pośredników. Rozwiązaniem może być, lekka modyfikacja takiego adresu, by system go nie wychwytywał (traktował jako inny), bądź skorzystanie z usług innego pośrednika.
 3. Awatar użytkownika azaber
  azaber
  Napisz jaśniej i bardziej szczegółowo, gdzie zamawiasz ( nazwa sklepu/ów), kto odrzuca ( sklep, pośrednik ?) Itd. itp.
 4. Awatar użytkownika kacper.winkowski
  kacper.winkowski Autor
  azaber11/10/2021 13:34

  Napisz jaśniej i bardziej szczegółowo, gdzie zamawiasz ( nazwa sklepu/ów), …Napisz jaśniej i bardziej szczegółowo, gdzie zamawiasz ( nazwa sklepu/ów), kto odrzuca ( sklep, pośrednik ?) Itd. itp.


  No to zamówiłem na Ebay.de a poźniej na Saturn.de. W obu przypadkach podałem mój niemiecki adres i w obu przypadkach anulowali mi zamówienie mówiąc że "łamie to ich regulamin" bądź że "nie realizują takich zamówień" pomimo że na niemiecki adres zamawiam więc nie wiem w czym problem.
 5. Awatar użytkownika kacper.winkowski
  kacper.winkowski Autor
  w jaki sposób modyfikacja?
 6. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  Odpowiedź jest prosta. Adres rozliczeniowy karty nie zgadza się z adresem dostawy.
 7. Awatar użytkownika el_marinar
  el_marinar
  asimply11/10/2021 19:35

  Odpowiedź jest prosta. Adres rozliczeniowy karty nie zgadza się z adresem d …Odpowiedź jest prosta. Adres rozliczeniowy karty nie zgadza się z adresem dostawy.


  Może się nie zgadzać z adresem płatnika.
  Zamawiałem z kilku sklepów przez pośredników i do płatności był potrzebny dodatkowy adres zgodny z kartą.

  Przy dostawie do pośrednika zawsze stosuję imię i nazwisko w pierwszej linii.
 8. Awatar użytkownika krzychu78
  krzychu78
  el_marinar12/10/2021 02:18

  Może się nie zgadzać z adresem płatnika.Zamawiałem z kilku sklepów przez po …Może się nie zgadzać z adresem płatnika.Zamawiałem z kilku sklepów przez pośredników i do płatności był potrzebny dodatkowy adres zgodny z kartą.Przy dostawie do pośrednika zawsze stosuję imię i nazwisko w pierwszej linii.


  I dochodzą Ci paczki z Saturna?
 9. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  el_marinar12/10/2021 02:18

  Może się nie zgadzać z adresem płatnika.Zamawiałem z kilku sklepów przez po …Może się nie zgadzać z adresem płatnika.Zamawiałem z kilku sklepów przez pośredników i do płatności był potrzebny dodatkowy adres zgodny z kartą.Przy dostawie do pośrednika zawsze stosuję imię i nazwisko w pierwszej linii.  To nie ma nic do rzeczy i nie jest zależne od pośrednika. Sklep to widzi. I jeżeli wysyła tylko na adresy rozliczeniowe karty to nic nie zrobisz.
 10. Awatar użytkownika el_marinar
  el_marinar
  asimply12/10/2021 10:28

  To nie ma nic do rzeczy i nie jest zależne od pośrednika. Sklep to widzi. I …To nie ma nic do rzeczy i nie jest zależne od pośrednika. Sklep to widzi. I jeżeli wysyła tylko na adresy rozliczeniowe karty to nic nie zrobisz.


  Nie wyobrażam sobie sklepu który wysyła tylko na adres z karty. Przecież płatnikiem może być osoba trzecia.
 11. Awatar użytkownika el_marinar
  el_marinar
  krzychu7812/10/2021 05:29

  I dochodzą Ci paczki z Saturna?


  Raz zamawiałem i doszło. Z MediaMarkt więcej i też bez problemu.
 12. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  el_marinar12/10/2021 11:22

  Nie wyobrażam sobie sklepu który wysyła tylko na adres z karty. Przecież pł …Nie wyobrażam sobie sklepu który wysyła tylko na adres z karty. Przecież płatnikiem może być osoba trzecia.  Ale do czego zmierzasz :)? Bo teraz nie rozumiem Twojego wpisu. Czyli kupuje kto inny w danych, płaci kto inny w danych karty, a wysyłkę chcesz na w ogóle inny adres, pod którym nawet nie ma Cię. Dla sklepu może wyglądać to jak scam. Ponadto kupujący też może mieć problem przy ewentualnym chargeback'u. To sklep decyduje niestety :).
 13. Awatar użytkownika el_marinar
  el_marinar
  asimply12/10/2021 11:41

  Ale do czego zmierzasz :)? Bo teraz nie rozumiem Twojego wpisu. Czyli …Ale do czego zmierzasz :)? Bo teraz nie rozumiem Twojego wpisu. Czyli kupuje kto inny w danych, płaci kto inny w danych karty, a wysyłkę chcesz na w ogóle inny adres, pod którym nawet nie ma Cię. Dla sklepu może wyglądać to jak scam. Ponadto kupujący też może mieć problem przy ewentualnym chargeback'u. To sklep decyduje niestety :).


  Czyli to jakiś skrajny przypadek gdy ktoś ma inny adres "zameldowania" w banku na karcie płatniczej i inny zamieszkania gdzie przychodzą paczki?

  Ani jedna moja transakcja nie została odrzucona gdy zamawiałem towary do pośredników w DE używając karty w PLN i podając adres w PL.
 14. Awatar użytkownika High-flier
  High-flier
  Zamówiłem laptopa z lenovo.de z dostawą przez bodycar1. Jestem aktywnym podatnikiem VAT z VAT UE. Podałem mój VAT UE w danych do faktury. Teraz zastanawiam się czy wystawią fakturę z VAT UE (0%) czy z VATem niemieckim . Dostawa w sumie jest pod adres niemiecki. Kwotę zapłaciłem z VATem niemieckim. Co myślicie?
  Awatar użytkownika Jacob_dTA
  Jacob_dTA
  Trochę odgrzewam kotleta.

  Udało się bezproblemowo doprowadzić do końca transakcje z niemieckiego Lenovo przez Bodycar? A jeśli tak, to byłbym wdzięczny za krótką instrukcję - myślałem, ze Lenovo odrzuca wszystkich pośredników.
 15. Awatar użytkownika DariMuss
  DariMuss
  Jak sopńczyła się transakcja?
Awatar użytkownika