Oszukańcze praktyki sprzedawców Aliexpress

29
sty 6. 2020
Siema wszystkim. Zauważyliście, że na ali zaczęło się robić mocno januszowo. Kupiłem 11.11 odkurzacz za 271 USD (STYJ02M) czas dostawy 3-7 dni. To mówię super, do tego dostawa z Czech będzie super szybko. No i opłaciłem zamówienie i pierwszy januszowy zabieg - czas kompletowania zamówienia - 57 dni!!! Oczywiście na opisie przedmiotu brak jakiegokolwiek info, że tak długi czas oczekiwania. Ja pisałem do sprzedawcy czemu tak długo - firma spedycja ma problemy. No tak spedycja ma problem ze skompletowaniem i nadam przesyłki No to czekam. Minęło 54 dni chyba dostałem fake tracking number. I jeżeli nie otrzymam przesyłki w ciągu 35 dni to mogę ubiegać o refund. Oczywiście pisanie do sprzedawcy, że numer jest nie prawidłowy, że proszę go faktyczny tracking nie docierały do niego, więc po prostu miałem zamrożoną kaskę. A te 3-7 dni deklarowane przez sprzedawcę już nigdzie nie figurowały. Napisałem do ali, wszystkie zrzuty, tracking itp - ali pozwoliło mi wcześniej otworzyć spór, wtedy odezwał się sprzedawca, że sprawdzi numer trackingu. Oczywiście ja już zdenerwowany reject and full refund. Refund przez kupony miał opiewać na 285 USD zamiast 271. No to sprzedawca już miał w pompie i nie odzywał się, ali zatwierdziło refund 285 USD, ale zwróciło 271 USD. Na revolucie nie miałem otwartego konta w USD, więc poszło przewalutowanie, bang i stracone 50 PLN na gorszym kursie. No to fajnie kupiłem odkurzacz.

Dzisiaj patrzę - promka jest na niego z kodem za 287, to mówię, że biorę. No i uj wielki 2 butelki - proceed time 57 dni. O którym nikt nikogo nie informuje przed zapłatą za towar... Babka na chacie rozkłada ręce no bo tak już jest. Ja pewnie znowu zamroziłem kasę na 2 miechy i odkurzacz zobaczę jak świnia niebo... Nie wiem czemu mam takiego pecha do tego STYJ02M...


No i pytanie - co sądzicie? Lepiej się na ali dzieje? Gorzej? Zauważyliście takie manewry?
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
ale raz cie nabrali i znowu w to weszles? masochista?
29 Komentarzy
ale raz cie nabrali i znowu w to weszles? masochista?
leeloo06/01/2020 15:21

ale raz cie nabrali i znowu w to weszles? masochista?Ale u zupełnie innego sprzedacy, zupełnie inny sklep, zupełnie inne dostawy... Jakoś wiara od nich dostaje. Tutaj też kilka wstawek od nich było aliexpress.com/ite…lBs
Fakt, że czasem jak masz pecha to tyle trwa okres dostawy (mnie się udało z poprzedniej wstawki, o której piszesz dostać i już odkurzacz śmiga jakiś czas), no ale z drugiej strony czy nie warto czasem nawet dłużej poczekać za te zaoszczędzone parę stówek ?? Ja tam się nie spinałem na termin byleby doszedł i był sprawny.
Szalony_bobby06/01/2020 19:28

Fakt, że czasem jak masz pecha to tyle trwa okres dostawy (mnie się udało z …Fakt, że czasem jak masz pecha to tyle trwa okres dostawy (mnie się udało z poprzedniej wstawki, o której piszesz dostać i już odkurzacz śmiga jakiś czas), no ale z drugiej strony czy nie warto czasem nawet dłużej poczekać za te zaoszczędzone parę stówek ?? Ja tam się nie spinałem na termin byleby doszedł i był sprawny.


Tylko to już na 3 miesiące weszło. Ogólnie rzecz biorąc nie przejmowałbym się gdyby nie koniec ochrony. No i jakby nie patrzeć 1050 PLN gdzieś w świecie a nie w portfelu
zdzichcebula06/01/2020 19:29

Tylko to już na 3 miesiące weszło. Ogólnie rzecz biorąc nie przejmowałbym s …Tylko to już na 3 miesiące weszło. Ogólnie rzecz biorąc nie przejmowałbym się gdyby nie koniec ochrony. No i jakby nie patrzeć 1050 PLN gdzieś w świecie a nie w portfelu


Nie kupowałeś przez PayPal ?
Szalony_bobby06/01/2020 20:21

Nie kupowałeś przez PayPal ?


Nie. Przez revolut. Ale tutaj nie chodzi o moją stratę, tylko to co się zaczęło na Ali robić przy jakichś droższych zakupach z europejskich magazynów.
zdzichcebula06/01/2020 20:31

Nie. Przez revolut. Ale tutaj nie chodzi o moją stratę, tylko to co się za …Nie. Przez revolut. Ale tutaj nie chodzi o moją stratę, tylko to co się zaczęło na Ali robić przy jakichś droższych zakupach z europejskich magazynów.


Znaczy jak przez revolut to rozumiem strach z racji kończącej się ochrony chargeback. W kwestii jednak tego co dzieje się na Ali to myślę, że miałeś po prostu pecha wielu ludzi wtedy zamówiło i jest ok. Taki ogromny serwis i tyłu sprzedawców - idealnie niegdy nie będzie niestety.
Szalony_bobby06/01/2020 20:39

Znaczy jak przez revolut to rozumiem strach z racji kończącej się ochrony c …Znaczy jak przez revolut to rozumiem strach z racji kończącej się ochrony chargeback. W kwestii jednak tego co dzieje się na Ali to myślę, że miałeś po prostu pecha wielu ludzi wtedy zamówiło i jest ok. Taki ogromny serwis i tyłu sprzedawców - idealnie niegdy nie będzie niestety.


Od tego sprzedawcy bardzo dużo ludzi nie dostało towaru z 11.11

A ten co kupiłem teraz to czas na wysyłkę 57 dni który nigdzie nie był określony
zdzichcebula06/01/2020 20:40

Od tego sprzedawcy bardzo dużo ludzi nie dostało towaru z 11.11A ten co k …Od tego sprzedawcy bardzo dużo ludzi nie dostało towaru z 11.11A ten co kupiłem teraz to czas na wysyłkę 57 dni który nigdzie nie był określony


W sumie głowy sobie nie dam uciąć możliwe, że masz rację ale tak czy siak to wina sprzedawcy, a nie Ali bezpośrednio.
Szalony_bobby06/01/2020 20:45

W sumie głowy sobie nie dam uciąć możliwe, że masz rację ale tak czy siak t …W sumie głowy sobie nie dam uciąć możliwe, że masz rację ale tak czy siak to wina sprzedawcy, a nie Ali bezpośrednio.


Ali niestety nic z tym nie robi. Dlaczego nie wprowadzić pole czas wysyłki. Bo teraz póki nie zostanie zaksięgowana wpłata to nie wiadomo ile masz czekać. Patrzysz szybka wysyłka z Polski, s tutaj po zapłaceniu ogólnie nie małych pieniędzy, jeb 57 dni. To co mi po tym? Skoro nawet nie wiem czy wyślą. A 2 miesiące to bardzo długi okres na przygotowanie przesyłki, a to już oszustwo Ali, bo kiedyś tak nie było
Jest coś takiego jak chargeback...
lew3k07/01/2020 01:54

Jest coś takiego jak chargeback...


Cały czas mówimy o chargeback między innymi - kolega się wystraszył bo mijał termin chargeback, który obejmuje 120 dni od daty zakupu. W sumie teraz do mnie dotarło, że miał jeszcze miesiąc bo 120 dni to 4 miesiące :P.
Wy chyba nie rozumiecie o co mi chodzi. Nie chodzi o zwrot - tylko o to, że biorąc dostawę z Polski, gdzie jest napisane, że zamówienie dotrze w ciągu 7-14 dni, sprzedawca nagle zmienia proceed time na 57 dni. Ten czas na wysyłkę nie jest znany przed zapłatą, Ali radzi kontakt ze sprzedawcą w celu dopytania, co przy kuponach i kodach rabatowych niestety nie jest możliwe ze względu na szybko wygasające kupony.

Także teraz kupując z magazynów europejskich to czekamy na dostawę z Chin do Europy potem dopiero do nas, a sprzedawcy o tym nie informują...
zdzichcebula07/01/2020 07:29

Wy chyba nie rozumiecie o co mi chodzi. Nie chodzi o zwrot - tylko o to, …Wy chyba nie rozumiecie o co mi chodzi. Nie chodzi o zwrot - tylko o to, że biorąc dostawę z Polski, gdzie jest napisane, że zamówienie dotrze w ciągu 7-14 dni, sprzedawca nagle zmienia proceed time na 57 dni. Ten czas na wysyłkę nie jest znany przed zapłatą, Ali radzi kontakt ze sprzedawcą w celu dopytania, co przy kuponach i kodach rabatowych niestety nie jest możliwe ze względu na szybko wygasające kupony. Także teraz kupując z magazynów europejskich to czekamy na dostawę z Chin do Europy potem dopiero do nas, a sprzedawcy o tym nie informują...


A słyszałeś o tym że ludzie otrzymują zwrot za zakup a produkt przychodzi nagle po pewnym czasie? Znając życie mało Polaków odsyła do Chin u nas by ukarali od razu a chińczyk chyba ma na to wywalone choć nie wiem jak to jest przy droższych zakupach.
aero07/01/2020 10:23

A słyszałeś o tym że ludzie otrzymują zwrot za zakup a produkt przychodzi n …A słyszałeś o tym że ludzie otrzymują zwrot za zakup a produkt przychodzi nagle po pewnym czasie? Znając życie mało Polaków odsyła do Chin u nas by ukarali od razu a chińczyk chyba ma na to wywalone choć nie wiem jak to jest przy droższych zakupach.


Po co odsyłać do Chin? Piszesz do majfrenda że otrzymałeś towar, kupujesz go i płacisz bez wysyłki.
Jak nie ma czym sprzątać to te 1000+ kobieta wyda w Polsce. Swoją drogą ciekaw jestem ile teraz kosztuje taki z klasą do dywanów A.
Szalony_bobby06/01/2020 20:39

Znaczy jak przez revolut to rozumiem strach z racji kończącej się ochrony c …Znaczy jak przez revolut to rozumiem strach z racji kończącej się ochrony chargeback. W kwestii jednak tego co dzieje się na Ali to myślę, że miałeś po prostu pecha wielu ludzi wtedy zamówiło i jest ok. Taki ogromny serwis i tyłu sprzedawców - idealnie niegdy nie będzie niestety.


A robiłeś kiedykolwiek chargeback, a tym bardziej na Revolucie ? Spróbuj, zwątpisz z marszu w jaki sposób do tego podchodzi Visa.
Krzysiek_7613/03/2020 10:55

A robiłeś kiedykolwiek chargeback, a tym bardziej na Revolucie ? Spróbuj, z …A robiłeś kiedykolwiek chargeback, a tym bardziej na Revolucie ? Spróbuj, zwątpisz z marszu w jaki sposób do tego podchodzi Visa.


Robiłem i zadziałało szybciej niż PayPal. Chargeback na revolucie właśnie
Szalony_bobby13/03/2020 11:46

Robiłem i zadziałało szybciej niż PayPal. Chargeback na revolucie właśnie


Dobre kity Szybciej niż PP.
Krzysiek_7613/03/2020 11:54

Dobre kity Szybciej niż PP.


No chłopie, mówię jak jest. Twój hejt faktów nie zmieni.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst