kwi 1. 2021
Witam
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to typowe forum elektroniczne ale od dawna śledzę Peppera i między innymi wątki dotyczące tematyki LED i zauważyłem, że jest tu dużo osób znających się na temacie.
O co chodzi wyjaśnia pokrótce nazwa tematu.
Poszukuję taśmy ledowej do sufitu napinego.
Byłem już praktycznie zdecydowany (mimo jego bardzo wysokiej ceny, a potrzebuję około 14-15 metrów takiej taśmy) na Philips Hue LightStrip Plus w wersji V4 ALE wyszły w ostatniej chwili dwie sprawy. Po pierwsze te paski można skracać ponoć tylko co 33 cm. To bardzo dużo. Druga sprawa - taśma pokryta jest dość grubą warstwą hmm silikonu? Chyba tak. W każdym razie czy nie jest tak, że to znacznie utrudnia jej zagięcie w kąt 90 stopni? Wydaje mi się, że tak ale może ktoś realizował podobne przedsięwzięcie i byłby w stanie się wypowiedzieć. I tu prośba do osób, które znają się na temacie. Co byście mi doradzili w tym temacie. Sam się trochę zainteresowałem sprawą i znalazłem teoretycznie jakieś odpowiedniki ale faktycznie będzie to dobrze działać?
Polecany jest m. in. Gledotopo (pl.aliexpress.com/item/32858603964.html) oraz Jiawen (https://.pl.aliexpress.com/item/32820175430.html) Z tego co wyczytałem Gledotopo komunikuje się przez Zigbee jak HUE co (z tego co zrozumiałem) jest dużą zaletą w porównaniu do np. komunikacji przez WiFi jak ma to miejsce w Xiaomi Yeelight. A ten Jiawen jak? Radiowo przez ten pilot? Z tym, że prawdopodobnie ten Jiawen odpada bo wątpię by można było podłączyć do tego na raz 15 m taśmy, a w Hue moim zamysłem było połączenie dwóch kawałków po 7 metrów z hakiem zagiętych w kształt L dający prostokąt i zsynchronizowanie tego. Może coś takiego da się zrobić w Gledotopo? Zależy mi na tym by reakcja dwóch pasków była praktycznie taka sama, a nie jeden zacznie się włączać, a drugi będzie miał widoczne opóźnienie. W HUE z tego co wyczytałem taka synchronizacja działa idealnie. Jeszcze jedna sprawa to to, że fajnie by było gdyby można było też włączyć to normalnie z przełącznika ściennego w jakimś jednym wybranym trybie. W HUE podobno można ustawić to w aplikacji jak ma zachować się taśma po odłączeniu i włączeniu zasilania. Ktoś się orientuje czy to prawda i czy np. można to ustawić by włączyło się w danym kolorze, jasności itd? Oba paski rzecz jasna. Rozpisałem się więc może starczy. Ale myślę, że większość naświetliłem. Teraz "tylko" potrzebuję waszej pomocy co wybrać 😁 Może są inne, znacznie lepsze systemy ledowe, które by się tu sprawdziły?
Pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
Prześlij Komentarz