Osuszacz powietrza na jesień/zimę?

4
lis 4.
Cześć, przejrzałem wszystkie okazje z osuszaczami, ale mało jest opinii na temat konkretnych sprzętów.

Posiadam małe mieszkanie 30m, jesienią i zimą w połączeniu z praniem i gotowaniem wentylacja nie daje rady - osadza się wilgoć na oknach i trochę na ścianach.

Macie jakiś sprawdzony, możliwie cichy sprzęt? Z góry dzięki.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

Grupy

4 Komentarze
Honeywell HDE010E - 2 lata temu kupiłem używany do osuszenia garażu za 350zł. Dobrze wydane pieniądze. Osuszałem nim garaż a na zime do mieszkania do dosuszania prania w łazience czasami. Nie działa poniżej +6 C a im cieplej tym wydajność lepsza ale z zawilgoconym kanałem poradził sobie w dwa jesienne tygodnie. Wydajności deklarowanej 10l na 24 chyba nigdy nie miałem ale 5 l bywało. U mnie wystarczyło. ważne żeby był odpływ do zbiornika i dodatkowo węzyk gdybyś chciał do jakiejś beczki spuszczać i zaglądać rzadziej (w domu to pewnie mniej przydatne) Ten można ustawić na kilka trybów pracy w tym tryb ciągły i do zadanego progu wilgotności w powietrzu. Prądu dużo nie ciągnie. Wykonanie plastikowe- delikatnie trzeba. Cichy, słychać w zasadzie tylko strat ale nawet w nocy nie przeszkadza.
Pełne pranie 7 sznurków, łazienka - mała jak to w bloku - późnym wieczorem wywieszone (22.00 powiedzmy), rano jeszcze raczej nie zdejmiesz (tak 50/50) ale po powrocie z pracy suche całkiem.
Edytowane przez: "DarekD" lis 4.
DarekD04/11/2019 13:32

Honeywell HDE010E - 2 lata temu kupiłem używany do osuszenia garażu za 35 …Honeywell HDE010E - 2 lata temu kupiłem używany do osuszenia garażu za 350zł. Dobrze wydane pieniądze. Osuszałem nim garaż a na zime do mieszkania do dosuszania prania w łazience czasami. Nie działa poniżej +6 C a im cieplej tym wydajność lepsza ale z zawilgoconym kanałem poradził sobie w dwa jesienne tygodnie. Wydajności deklarowanej 10l na 24 chyba nigdy nie miałem ale 5 l bywało. U mnie wystarczyło. ważne żeby był odpływ do zbiornika i dodatkowo węzyk gdybyś chciał do jakiejś beczki spuszczać i zaglądać rzadziej (w domu to pewnie mniej przydatne) Ten można ustawić na kilka trybów pracy w tym tryb ciągły i do zadanego progu wilgotności w powietrzu. Prądu dużo nie ciągnie. Wykonanie plastikowe- delikatnie trzeba. Cichy, słychać w zasadzie tylko strat ale nawet w nocy nie przeszkadza.Pełne pranie 7 sznurków, łazienka - mała jak to w bloku - późnym wieczorem wywieszone (22.00 powiedzmy), rano jeszcze raczej nie zdejmiesz ale po powrocie z pracy suche całkiem.


Dzięki wielkie. Niestety widzę że na ceneo i allegro brak ofert aktualnie.
Jak już kupowałem to były jako outlet agd itp ale może coś z tej firmy czy podobnej wydajności.
Czy takie osuszacze są w stanie utrzymać wilgoć przy skokowym wzroście w małym pomieszczeniu? Ew na jakim poziomie (mniej niż 90/60/40)? Czy raczej muszą mielić cały czas zbijając wilgoć stopniowo.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje