Ostrzeżenie przed okazjami z chin

6
sty 2. 2018
Ogólnie trzeba uważać. Niektóre rzeczy potrafią zawierać ołów i rtęć w znacznych ilościach. Zdarza się kadm.

Także jak zamawiacie ciuchy, jakieś rzeczy w kuchni do kontaktu z żwynością (pojemniki, naczynia sztućce, bidony, szklanki) z którymi macie kontakt to nie polecam.

Plastiki urządzeń lubią mieć dużo wonnych substancji nie uważanych za zdrowe. Tam troszke inne standardy, ołów w żarciu i farbach to norma

Polecam subskrypcję:
ec.europa.eu/con…rch

większość pierdół ale trafiają się pepperowe perełki z chin
Aktualizacje społecznościowe
6 Komentarzy
Oto jak pozbywają się kadmu z atmosfery - przetapiają na biżuterię z 90% cashbackiem na epn
574679-AW7Nv.jpg
Czasami także mylą przewody z drutami oporowymi i zamiast przedłużacza mamy grzałkę Jak ktoś lubi to moża ognisko rozpalić, kiełbaski usmażyć na środku dywanu.

Warto sprawdzić podłączając żelazko dopóki mamy paragon. Niestety ale zalało u nas rynek listwami z gruuuuuuubą izolacją bez kabla w środku.
574695-Zhnaf.jpg
Moje ulubione - ledy bez separacji od 230V - wszystkie oprawione oraz żarówki z dowolnym gwintem. Bombowa sprawa, najładniej świecą jak przestają świecić Tyle iskier na sylwestra nie widzieliście. Dymią lepiej niż 1.9 w TDiku. Grzeją jak śmieci sąsiada w piecu. Kopią prądem jak krety mój trawnik.
574709-Igjfk.jpg
Edytowane przez: "nanis" sty 2. 2018
Nabíječka USB. Gdy Ci telefon czy tam inne powerbanki zdychają to byś sobie nabił je trochu prądem. Niektóre chińczyki dają jednak trochę żwawszy prąd aż ładowarki świecą diodami Schottky'ego Telefon tez potrafi ustawić poziom wyświetlania jasności supernovej.


Dla przykładu brandowany chińczyk u nas jako Logilink PA0062:
574727-RkomD.jpg

Dla porównania rasowe chińczyki wypadają lepiej (bierzcie te bez czaszek w tabelce - kolumna safety ):
lygte-info.dk/inf…tml
A ilu rzeczy jeszcze nie sprawdzili
Zacne wiadomości, Milordzie! Ja nic do kuchni nie biorę. Ubrań też nie, ale to dlatego, że nie umiem kupić nic innego z garderoby, niż buty jednej marki przez internet
A elektronikę zawsze sprawdzam (rozkręcam, jeżeli się da) i staram się nie zostawiać bez opieki.

Bardzo fajna była historyjka na YT o "żarówkach" LED na E27, które nie były niczym osłonięte (ma sens, jeżeli weźmiemy pod uwagę oddawanie ciepła). Okazało się, że na wyprowadzonych, odsłoniętych, gołych przewodach jest coś powyżej 100V DC. Ładnie może przykurczyć mięsień.

Sam dostałem oprawki na E27, które szalenie mi się spodobały na GB. Niestety, nie wyglądały zupełnie, jak te ze zdjęć i ostatecznie leżą w szufladzie. Może kiedyś na jakieś 12V coś zmontuję, czy coś, bo metalowa oprawka, z cienką papierową izolacją jakoś nie budzi mojego zaufania
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje