Opublikowano 4 marca 2022

Orange " Nowa usługa „Utrzymanie numeru w sieci” – zmiana cenników Orange na kartę" Kolejne zabieranie pieniędzy ludziom...

Witajcie,
sprawdziłem na stronie orange.pl/vie…aty
co nowego,
sprawdziłem i stwierdziłem że społeczność powinna wiedzieć..
Szykują się na wprowadzenie
" Nowa usługa „Utrzymanie numeru w sieci” – zmiana cenników Orange na kartę"

i cytat z całości:
"
 • Od 4 kwietnia 2022 r. zmieniamy cenniki ofert na kartę (Orange Free na kartę, Orange Yes, Orange POP i Zawsze bez limitu, Ekstra Numer, Orange IoT na kartę) poprzez dodanie nowej usługi: „Utrzymanie numeru w sieci”.
 • Usługa jest bezpłatna dla klientów aktywnie korzystających z telefonu w sieci Orange. Cena usługi wynosi 5zł w przypadku klientów nieaktywnych przez co najmniej 31 dni.

Do cenników zostanie dodany opis działania usługi i zasady jej opłacania o treści:

„Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej płatnej aktywności Abonenta, rozumianej jako wykonanie połączenia wychodzącego (minuty/SMS/MMS/internet) lub zakup usługi dodanej lub pakietu. Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków. Opłata za utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana cyklicznie co 31 dni od ostatniej płatnej aktywności Abonenta lub od daty pobrania ostatniej opłaty za utrzymanie numeru w sieci aż do momentu wygaśnięcia ważności konta. Włączona promocja „Konto ważne rok” nie zwalnia z ponoszenia opłat za utrzymanie numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.”

 • Abonenci nieakceptujący tych zmian mogą zrezygnować z usług Orange do dnia wejścia w życie zmian.

"
źródło: orange.pl/omn…rte

Czyli ludzie tracą pieniądze aby mieć rok ważności konta, a i tak będą musieli przymusowo wydawać pieniądze jeśli nie będą mieć strat w okresie 31 dni...

Do tego co jeśli ktoś kupił za 360zł ofertę i ma darmowe minuty, sms'y, 1-2tb internetu... i oczywiście jak gdzieś zadzwoni to jest aktywność, lecz to ne jest aktywność przez którą by tracił pieniądze a ma to być "Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej płatnej aktywności Abonenta" płatna aktywność...
wtedy na siłę ma doładowywać konto aby wykazał stratę tylko po to aby nie zabrali 5zł z konta?
Orange oh pomaga Ukraińcom, a w między czasie utrudnienia dla wszystkich...

Dodam że mam tylko 2 numery w Orange, w tym jeden zapasowy,
nie należę do tych co mają dziesiątki...
lecz i tak mnie to wnerwia.

Pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe

30 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Pawelko84
  Mysciak04/03/2022 12:11

  Wow. właśnie aktywowałem kilka dni temu konto ważne rok, bo zostało mi tam …Wow. właśnie aktywowałem kilka dni temu konto ważne rok, bo zostało mi tam z 12zł, a w ogóle nie dzwonię praktycznie tylko wszystko przez messangera. I to 6zł rocznie już trochę słabo, ale teraz to orange skończą mi się środki to się żegnamy. Co prawda można zadzownić do kogoś na sekunde, ale mimo wszystko co miesiąc pamiętać o tym.Orange


  Ale to nie jest zła wola operatora.
  Ilość kart sim wzrasta, a pula numerów, nie jest nieskończona i kiedyś się wyczerpie. A jak każdy, będzie miał po kilka kart z numerami których nie używa, to nastąpi to jeszcze szybciej.
 2. Awatar użytkownika alibaba102
  eter29/03/2022 18:19

  Nie wiem jak wam ale mi przyszedł sms z takim info właśnie (że 5 zł za "nie …Nie wiem jak wam ale mi przyszedł sms z takim info właśnie (że 5 zł za "nieaktywność" przez 31 dni pomimo wcześniej włączonego "konto ważne rok").Jakaś konkurencja daje konto ważne rok (niech będzie za nawet te 5-6 zł) żeby nr tylko utrzymać?


  Czy konkurencja daje? No pewnie że tak. Masz 5 zł na konto i RWK.
  faktmobile.pl/
  redbullmobile.pl/ofe…pl/
  virginmobile.pl/ofe…rta
  itd.
  Ceny pozapakietowych połączeń też x3 tańsze. U konkurencji 15 groszy w Orange grubo bo aż 40gr min / 25gr sms.
  Orange zamienia prepaid w taki dziwaczny abonament. Mam nadzieję, że okaże się to niezgodne z prawem i UOKiK stosownie zadziała. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Destroy666
  Bolpheus18/03/2022 07:13

  Nie siejcie paniki bo nic się nie dzieje. Masz konto aktywne rok to …Nie siejcie paniki bo nic się nie dzieje. Masz konto aktywne rok to zazwyczaj nie masz na nim środków bo to są numery zapasowe(do jakiś akcji/paczkomaty/uwierzytelnianie). Więc nic nie tracisz jak nie masz środków. Przecież ci co mają środki na koncie to używają tych numerów. Nie rozumiem gdzie tu do UOKiKów chcecie się wybierać Sam mam 2 numery orange na których nie mam ani grosza, służą jako dodatkowe do akcji pepperowych


  "Zazwyczaj"

  Ja np. używam głównego nr telefonu bardzo bardzo rzadko płacąc. SMSów praktycznie nie wysyłam, bo niby czemu bym miał w dobie WhatsAppów, Messengerów i innych komunikatorów, z których można korzystać wraz z Aero? Max kilka wyjdzie na rok. Dzwonić czasem dzwonię, głównie jak do jakiejś instytucji trzeba, ale to też coraz rzadziej się zdarza, bo powstaje coraz więcej czatów na stronach internetowych, o kontaktach email nie wspominając. Do rodziny i znajomych w większości przypadków puszczam sygnały, gdyż oni mają darmowe połączenia.

  Ktoś w podobnej sytuacji korzysta z jakiegoś innego operatora i poleciłby jakiegoś co nie żąda doładowań i/lub aktywności co jakiś czas? Jak nie to zostanie ustawienia powiadomienia w kalendarzu na wysyłanie SMSa co 30 dni... Albo zautomatyzowanie tego Taskerem.
 4. Awatar użytkownika C4R73R
  "Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków."
  Czyli mam rozumieć, że numer w kontem ważnym rok, ale bez środków na koncie głównym będzie mógł sobie być i nic nie pobiorą?
 5. Awatar użytkownika Koszalineo
  Zaczekajmy na regulamin
 6. Awatar użytkownika alibaba102
  Pawelko8406/03/2022 10:14

  Ale to nie jest zła wola operatora.Ilość kart sim wzrasta, a pula numerów, …Ale to nie jest zła wola operatora.Ilość kart sim wzrasta, a pula numerów, nie jest nieskończona i kiedyś się wyczerpie. A jak każdy, będzie miał po kilka kart z numerami których nie używa, to nastąpi to jeszcze szybciej.


  No tak widać, że im się numery kończą skoro rozdają kolejny raz darmowe startery.
  Chodzi wyłącznie o kasę i nic więcej. Najpierw rozdają na lewo i prawo gigabajty póżniej sami tworzą płatne mechanizmy przedłużania a jak ludziska uzbierają trochę kasy na koncie to patrzą jak im to zabrać. Bardzo brzydko.

  P.S.
  Wracając do twojej tezy to i tak im numerów nie przybędzie bo wszystkie wylądują u konkurencji. (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika C4R73R
  Dobrze, że chociaż będzie takie powiadomienie
  "Na jeden dzień przed próbą pobrania opłaty wyślemy do Ciebie SMS z informacją, że w następnym dniu opłata zostanie pobrana. Aby uniknąć opłaty wystarczy, że skorzystasz ze swojego telefonu."
  Awatar użytkownika Mepetso
  Niby tak, ale za to wszystkie karty-leżaki lecą do zera, żeby nie było czego zwracać w tej nowej procedurze.
 8. Awatar użytkownika alibaba102
  C4R73R17/03/2022 23:06

  "Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty …"Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków."Czyli mam rozumieć, że numer w kontem ważnym rok, ale bez środków na koncie głównym będzie mógł sobie być i nic nie pobiorą?


  A jak niby mają to pobrać? Przecież to jest prepaid. Chodzi o wyczyszczenie nieaktywnych kont do zera. Czy to jest zgodne z prawem zapewne zbada UOKiK. Na razie czekamy na regulamin tej przedziwnej "usługi". (Edytowano)
  Awatar użytkownika Ianus72
  Co do zgodności z prawem... Inni robią to samo. Play Odnowa - za brak aktywności opłata 3 zł. Przynajmniej nie nazwali tego usługą tylko opłatą...
 9. Awatar użytkownika Bolpheus
  Nie siejcie paniki bo nic się nie dzieje. Masz konto aktywne rok to zazwyczaj nie masz na nim środków bo to są numery zapasowe(do jakiś akcji/paczkomaty/uwierzytelnianie). Więc nic nie tracisz jak nie masz środków. Przecież ci co mają środki na koncie to używają tych numerów. Nie rozumiem gdzie tu do UOKiKów chcecie się wybierać
  Sam mam 2 numery orange na których nie mam ani grosza, służą jako dodatkowe do akcji pepperowych
 10. Awatar użytkownika alibaba102
  Bolpheus18/03/2022 07:13

  Nie siejcie paniki bo nic się nie dzieje. Masz konto aktywne rok to …Nie siejcie paniki bo nic się nie dzieje. Masz konto aktywne rok to zazwyczaj nie masz na nim środków bo to są numery zapasowe(do jakiś akcji/paczkomaty/uwierzytelnianie). Więc nic nie tracisz jak nie masz środków. Przecież ci co mają środki na koncie to używają tych numerów. Nie rozumiem gdzie tu do UOKiKów chcecie się wybierać Sam mam 2 numery orange na których nie mam ani grosza, służą jako dodatkowe do akcji pepperowych


  No tak tylko ty wiesz jak to obejść i ja wiem oraz pewnie zdecydowana większość peperowiczów, także to nie atak na cwaniaków jak ktoś sugerował bo leżaki zostaną w szufladach tylko po co to jest wprowadzane? Oskubią starsze osoby i te mniej doinformowane a to właśnie jest działka UOKiK by takie osoby bronić.
  Moim zdaniem opłata za brak aktywności może być pod warunkiem, że środki są jednocześnie ważne bezterminowo i powinna być to opcja dla użytkownika którą świadomie wybrał. Coś za coś. Mam nadzieje, że Orange się opamięta po fali krytyki. (Edytowano)
 11. Awatar użytkownika JayDustheadz
  To jest ewidentna próba obejścia decyzji UOKiK'u o nakazie zwrotu środków z nieaktywnych kont. Miejmy nadzieje, że UOKiK sie szybko tym zajmie i nawali im taką karę, że paru prezesików sie zeszcza w portki
  Awatar użytkownika Mepetso
  W punkt. Jak Ci wyczszyszą konto do zera to nie ma czego zwracać w tej nowej procedurze UOKiK.
 12. Awatar użytkownika C4R73R
  trochę odkop tematu, ale mam mały UPDATE dla cebularzy
  aby uniknąć opłaty wystarczy też próba nawiązania połączenia bez odbierania czyli tzw. puszczenie strzałki,
  przez przypadek to zauważyłem na swoim koncie, że takie coś skasowało licznik pobrania opłaty
 13. Awatar użytkownika Ianus72
  Przecież to nie jest nowa usługa tylko nowa opłata.
  Awatar użytkownika Mepetso
  W regulaminie jednak lepiej brzmi "usługa i klient", niż "opłata i jeleń"
 14. Awatar użytkownika Mysciak
  Wow. właśnie aktywowałem kilka dni temu konto ważne rok, bo zostało mi tam z 12zł, a w ogóle nie dzwonię praktycznie tylko wszystko przez messangera. I to 6zł rocznie już trochę słabo, ale teraz to orange skończą mi się środki to się żegnamy.
  Co prawda można zadzownić do kogoś na sekunde, ale mimo wszystko co miesiąc pamiętać o tym.
  Orange (Edytowano)
 15. Awatar użytkownika adam.wierzchnicki
  Z tego co jest napisane wyżej to jakąkolwiek aktywność płatna,czyli temat z czapy. Nawet zostały wymienione. Także tylko karty leżące luzem zostaną obciążonez ewnetualnie karty tylko odbierające połączenia krajowe z wyłączonym transferem danych, bo tam teoretycznie nie ma płatnej usługi. (Edytowano)
 16. Awatar użytkownika Mysciak
  Pawelko8406/03/2022 10:14

  Ale to nie jest zła wola operatora.Ilość kart sim wzrasta, a pula numerów, …Ale to nie jest zła wola operatora.Ilość kart sim wzrasta, a pula numerów, nie jest nieskończona i kiedyś się wyczerpie. A jak każdy, będzie miał po kilka kart z numerami których nie używa, to nastąpi to jeszcze szybciej.


  Ale orange już każe sobie płacić te 6zł rocznie za przedłużenie numeru. Więc jak ktoś nie używa karty ( i leży w szafie) to jednak ktoś nie będzie płacił 6zł rocznie, więc numer się zwolni.
  Więc moim zdaniem o ile to pierwsze można zrozumieć, to drugie to już trochę moim zdaniem wygląda na wyciąganie pieniędzy od zapominalskich tak jak ja np. co praktycznie nic nie dzownię ani nie smsuje bo wszystko przez messangera, internet mam z aero2, więc też nie potrzebuję ale jednak czasem ktoś do mnie zadzowni, więc numer potrzebuję
 17. Awatar użytkownika eter
  Nie wiem jak wam ale mi przyszedł sms z takim info właśnie (że 5 zł za "nieaktywność" przez 31 dni pomimo wcześniej włączonego "konto ważne rok").
  Jakaś konkurencja daje konto ważne rok (niech będzie za nawet te 5-6 zł) żeby nr tylko utrzymać?
 18. Awatar użytkownika elen
  Czyli mając np. 2-4zł, nie pobierze nic, pobierze tyle ile jest czy zrobi debet?
  Awatar użytkownika Mepetso
  Zapewne dobije do zera docelowo. Czyli innymi słowy wezmą to co masz, żeby nie można było się domagać zwrotu środków w tej nowej procedurze UOKiK to musisz mieć konto wyczyszczone wcześniej wcześniej. Podejrzewam, że po to jest ten mechanizm w Orange.
 19. Awatar użytkownika 007
  No chyba niebardzo...
  wystarczy zadzwonic na sekunde na darmowy *500 i sie rozlaczyc - aktywnosc jest

  a jak Ty niby sprawdzasz licznik pobierania oplaty
  Awatar użytkownika C4R73R
  w aplikacji nie znalazłem, natomiast na stronie mój orange w zakładce "podsumowanie", gdy klikniesz "Zobacz szczegóły" przy nazwie taryfy i numerze telefonu otworzy ci się storna i pokazuje się "Brak ruchu na koncie od X dni. Najbliższe naliczenie opłaty: XX XX 2022."
Awatar użytkownika