Opublikowano 16 października 2020

Oppo Watch - Messenger

Pepperki mam pytanie odnośnie wspomnianego wyżej zegarka. Po kupnie okazało się że z zegarka można jedynie odpisywać na wiadomości z Messengera a po wejściu w aplikację na sekundę wyświetla się niebieski ekran po czym znika i koniec, nic więcej się nie dzieje. Czy to problem konkretnego modelu czy tak ma być?
Aktualizacje społecznościowe

13 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika StachuStachu
  Co do messangera w moim egzemplarzu jest ten sam problem , wydaje mi się że jest to ewidentny software owy błąd.

  Dygresja na temat zegarka Oppo watch 46:
  Zegarek kupiłem nieco pod wpływem impulsu i chęci zmiany zegarka. Przez ostatnie dwa lata używałem zegarka Samsung Watch 46 , w połączeniu z telefonem tej samej firmy (Note 10+) bardzo dobrze się sprawował.
  Oppo watch kupiłem ze względu na WereOS i trzeba przyznać , że jest to jego duża zaleta , płatności i ogólnie usługi Google itp. Niestety WereOS to również przekleństwo tego urządzenia, głównie chodzi mi o archaiczny wygląd i obsługę , a przede wszystkim o jakość funkcji jakie oferuje , niby ma asystenta google , ale co z tego skoro jego ulubionym komunikatem jest ,, Wystąpił problem" , niestety takich kwiatków jest więcej , miejmy nadzieję , że aktualizacje zmienią ten stan rzeczy.
  Reasumując, oppo watch 46 to całkiem dobry sprzęt, ale nie jest idealny i raczej nie wytrzymam z nim tyle co z zegarkiem Samsunga.
 2. Awatar użytkownika szymakk
  Mam ten sam problem. W dodatku każda próba wysłania sms lub wiadomości whatsapp przez asystenta Google kończy się problemem łączenia z telefonem... Czyli kupiłem opaskę fitness z funkcją płatności Google Pay...
 3. Awatar użytkownika atlantyk1234
  Usunięty42723204/12/2020 19:26

  Ok ale wogole nie moge pobrać Messengera bo nie mam go w Google App Store p …Ok ale wogole nie moge pobrać Messengera bo nie mam go w Google App Store przez co nie mam powiadomień z tej apki. Chyba ze jakas inna apka obsluguje Messengera? Mam samsung s8.


  No ja nie mam messengera na zegarku, bo nie ma takiej apki. Po prostu w aplikacji Wear OS na telefonie włączyłem powiadomienia z messengera. Też mam Galaxy S8.
 4. Awatar użytkownika soyerski
  StachuStachu17/10/2020 17:56

  Co do messangera w moim egzemplarzu jest ten sam problem , wydaje mi się …Co do messangera w moim egzemplarzu jest ten sam problem , wydaje mi się że jest to ewidentny software owy błąd. Dygresja na temat zegarka Oppo watch 46:Zegarek kupiłem nieco pod wpływem impulsu i chęci zmiany zegarka. Przez ostatnie dwa lata używałem zegarka Samsung Watch 46 , w połączeniu z telefonem tej samej firmy (Note 10+) bardzo dobrze się sprawował. Oppo watch kupiłem ze względu na WereOS i trzeba przyznać , że jest to jego duża zaleta , płatności i ogólnie usługi Google itp. Niestety WereOS to również przekleństwo tego urządzenia, głównie chodzi mi o archaiczny wygląd i obsługę , a przede wszystkim o jakość funkcji jakie oferuje , niby ma asystenta google , ale co z tego skoro jego ulubionym komunikatem jest ,, Wystąpił problem" , niestety takich kwiatków jest więcej , miejmy nadzieję , że aktualizacje zmienią ten stan rzeczy.Reasumując, oppo watch 46 to całkiem dobry sprzęt, ale nie jest idealny i raczej nie wytrzymam z nim tyle co z zegarkiem Samsunga.


  Dzięki za informacje. Jak bateria - rozumiem, że codzienne wieczorem ładujesz?

  Czy dyktowanie SMS i rozmowy przez zegarek dobrze działają?
 5. Awatar użytkownika StachuStachu
  soyerski25/10/2020 20:23

  Dzięki za informacje. Jak bateria - rozumiem, że codzienne wieczorem ł …Dzięki za informacje. Jak bateria - rozumiem, że codzienne wieczorem ładujesz?Czy dyktowanie SMS i rozmowy przez zegarek dobrze działają?


  Tak, ładuje codziennie.
  Zauważyłem, że duży wpływ na baterie ma nie ilość włączonych funkcji ( BT, GPS, AOD) , a to jakiej tarczy zegarka używamy , dynamiczne są mocno prądożerne.


  Rozmowy i dyktowanie wiadomości działają nadzwyczaj dobrze , nie ma z nimi problemu.
 6. Awatar użytkownika Usunięty427232
  Hej hej w nawiązaniu do dyskusji powyżej: kupiłam wczoraj oppo watch 41mm, nie ma w sklepie ani messa, ani whatsupa - zatem nie przychodza powiadomienia, juz nie mówiąc o tym żeby odp. Czy mam przez to rozumiec ze tak już będzie? Czy jest na to jakaś recepta? Czy mogę zwrocic zegarek w takim razie do media, bo na wejściu juz mam nerwa przez to.
 7. Awatar użytkownika atlantyk1234
  Usunięty42723204/12/2020 08:45

  Hej hej w nawiązaniu do dyskusji powyżej: kupiłam wczoraj oppo watch 41mm, …Hej hej w nawiązaniu do dyskusji powyżej: kupiłam wczoraj oppo watch 41mm, nie ma w sklepie ani messa, ani whatsupa - zatem nie przychodza powiadomienia, juz nie mówiąc o tym żeby odp. Czy mam przez to rozumiec ze tak już będzie? Czy jest na to jakaś recepta? Czy mogę zwrocic zegarek w takim razie do media, bo na wejściu juz mam nerwa przez to.


  z mess przychodzą powiadomienia i normalnie można odpisywać ale już nie napiszesz do nikogo sama. Z WhatsApp nie korzystałem ale możliwe że podobnie to działa
 8. Awatar użytkownika atlantyk1234
  5788259-2gW3L.jpg
  soyerski25/10/2020 20:23

  Dzięki za informacje. Jak bateria - rozumiem, że codzienne wieczorem ł …Dzięki za informacje. Jak bateria - rozumiem, że codzienne wieczorem ładujesz?Czy dyktowanie SMS i rozmowy przez zegarek dobrze działają?  Tak wygląda zużycie baterii po 10 dniach użytkowania. Włączone wszystkie "wodotryski" w tym AOD. Używany do czytania powiadomień i płacenia, szybkiego sprawdzenia aktualizacji(nie aktualizowało się nic).

  Co do dyktowania to nawigacji nie uruchomi bo "wystąpił błąd". Przyjmie SMS ale nie przekaże do telefonu, bo "brak połączenia z telefonem"... Rozmowy działają bardzo dobrze. Tylko przy gadaniu, aktualizacjach, i bawieniem się funkcjami trzeba ładować raz na dobę. Na dodatek ja korzystam z Sleep as Android i rozładowuje mi to w nocy zegarek w 7h 30 min. Najbardziej mnie denerwuje, że nie ma inteligentnego przejścia w tryb "snu" trzeba włączyć ręcznie tryb nie przeszkadzać, a on się znów sam wyłącza po przejściu w tryb oszczędzania energii i budzą powiadomienia nad ranem...
 9. Awatar użytkownika Usunięty427232
  Ok ale wogole nie moge pobrać Messengera bo nie mam go w Google App Store przez co nie mam powiadomień z tej apki. Chyba ze jakas inna apka obsluguje Messengera? Mam samsung s8.
 10. Awatar użytkownika Usunięty427232
  atlantyk123404/12/2020 23:32

  No ja nie mam messengera na zegarku, bo nie ma takiej apki. Po prostu w …No ja nie mam messengera na zegarku, bo nie ma takiej apki. Po prostu w aplikacji Wear OS na telefonie włączyłem powiadomienia z messengera. Też mam Galaxy S8.


  Mogłabym Cię prosić o pomoc? m.sztuk@csim.pl
 11. Awatar użytkownika Kognitywistyk
  Pepperki, Galaxy S8 oraz Oppo Watch 41mm. Brak mozliwosci odpisania na Messenger z zegarka. Tylko przycisk "otworz na telefonie". Pomozcie!
 12. Awatar użytkownika Usunięty452577
  Hej kupiłam oppo watcha 41mm - mam pytanie co do odbioru powiadomień - nie potrafie odczytać wszystkich. Wyskakuje mi powidominie ze mam wiadomość ale nie mg odczytać wszystkiego/pozostałych. W czym problem?
Awatar użytkownika