Opłacalność składaka w x-kom

8
wrz 26. 2017
Towarzysze,

zastanwiam się nad takim zestawem jak na zdjęciu, ale dawno już wypadłem z obiegu. Czy to ma sens? Zdaję sobie sprawę z tego, że mogę dołożyć do np. grafiki z 6GB, ale gdzieś muszę postawić granicę, bo tak już po "trochu" dokładam od kilkuset złotych temu. Chyba, że coś rzeczywiście warto ulepszyć. Z tego co widzę, ceny podzespołów wypadają dość korzystnie. Wiem, że niektóre da się dyszkę-dwie taniej, ale tu mam odbiór pod nosem, wszystko w jednym sklepie i nie wydam zaoszczędzonej kwoty na wysyłkę. Jeśli ktoś ma jakąś refleksję na temat takiego zestawu, będę zobowiązany.

Przeznaczenie: gry, lightroom, okazyjnie premiere pro.

@nocny_napoleon Ty ostatnio udzielałeś się w wątku z tą kartą graficzną, może coś dorzucisz od siebie, jeśli znajdziesz chwilę

54559-CMhpv.jpg
Aktualizacje społecznościowe
X-Kom OkazjeX-Kom kody rabatowe
8 Komentarzy
@Raptus no ja doszedłem do wniosku że najbardziej opłacalnym zakupem na chwilę obecną będzie GTX 1050 Ti za nie więcej jak 550zł ponieważ ta karta co Ty ją bierzesz może być na krótki okres czasu (3gb vram co przy wuższych rozdziałkach braknie). Ja bym wziął 1050Ti i za jakiś czas wymienił na 1060 6gb a może jakby potaniały na coś mocniejszego.

Obudowę bym brał tę x-kom.pl/p/3…tml
Jest nowością i ma dobre recenzje chyba że kierujesz się stricte wyglądam to wtedy nie pomogę.

Ja bym zastanowił się jeszcze nad chłodzeniem bo to intelowskie chociaż głośne to daje radę póki nie będziesz kręcił a podejrzewam że na razie nie. Różnica w stopniach to w idle ok. 10C a w stresie na podkeconym procku max 20 C więc nie wiem po co kupować Fortisa.

Dyski ok tam różnicę w cenie mogą być kosmetyczne, zasilacz ok, płyta nie mam pojęcia ale w tej cenie powinno być ok, Ramy można wyrwać w niższych cenach często na amazonie. Pzdr.
Edytowane przez: "nocny_napoleon" wrz 26. 2017
Aha jeszcze zapomniałem o procku. Tani nie jest ale wydaje mi się że cena adekwatna do możliwości. Ja mam I5 2500k jeszcze nie kręcony i jeszcze się nie krztusi ale za nidługo pewnie zacznie więc Twój wybór wydaje mi się rozsądny. Wydaje mi się również że do i7 na chwilę obecną nie warto dokładać.
Edytowane przez: "nocny_napoleon" wrz 26. 2017
Widzę że płyta ma złącze M.2 (poprawcie mnie jeśli się mylę) więc można by się było zastanowić nad dyskiem SSD pod M2 chyba że ten co wskazujesz ma taką możliwość. Ok muszę spadać. Cya.
@nocny_napoleon Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze wczoraj zmieniłem obudowę z tego zestawu, na dokładnie tę, którą teraz Ty podesłałeś. Grafikę chyba zostawię, bo nie tak prędko będę ją zmieniał, a ta jest odrobinę wydajniejsza i na trochę dłużej starczy. Chociaż może to detal. Dopytam jeszcze się o to chłodzenie, może coś mi mądrego w x-komie powiedzą. Dysku pod m2 są trochę droższe i to chyba jeden z luksusów, z których zrezygnuję, bo niebezpiecznie podciągam ciągle cenę, ale jeszcze doczytam. Dzięki za pomoc
@Raptus Kupiłeś?

Poczytałem trochę i jednak procesor bym zmienił na niewiele droższy AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB
Edytowane przez: "nocny_napoleon" wrz 28. 2017
Rzeczywiście niezła opcja. 6 rdzeni, 12 wątków - brzmi mocno. Ale kupiłem już, więc nie będę teraz darł szat. Mam wrażenie, że i tak wyszło całkiem nieźle. W ostatniej chwili zmieniłem jeszcze tylko SSD na Iridium, na tych lepszych kościach. Wieczorem jadę po odbiór i zacznę testować cośmy tam poskładali
Jeśli chodzi o dysk ssd, to najlepszy jest Iridium Pro 240GB od GoodRam. Można kupić za 390 zł.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje

    Najlepsi sprzedawcy