paź 14. 2020
Sprzedawał ktoś przez olx z ich wysyłka za pobraniem?
kto ponosi koszty jak kupujący nie odbierze przesyłki?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

57 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Ja miałem taką sytuację, że znalazlem buty mtd. Napisałem do sprzedawcy, że chętnie je kupię. Zgodził się. To kupiłem i zapłaciłem i zrobił się problem. Jakimś cudem sprzedawca przez 23 h nie otrzymał od olx prośby o akceptację sprzedaży. Ściema jak nic. W tym samym czasie ktoś tutaj wrzucił okazję z niemieckiego sklepu na super buty w super cenie. Więc kupiłem w tych samych pieniądzach 2 lvl wyższy model a do sprzedającego napisałem prośbę, żeby już nie akceptowal sprzedaży. A ten gnojek zaakceptował w ostatniej godzinie bo pewnie sprzedaż komuś innemu mu nie wypaliła. Pisałem do olx o anulowanie zakupu-nie odpisali. Dzwoniłem i dopiero dzisiaj się dodzwoniłem. ODPOWIEDŹ OLX. "proszę nie odbierać paczki z paczkomatu. Po 2 dniach zostanie przekazana do magazynu. Tam po 3 dniach zostanie odesłana sprzedawcy a Panu automatycznie zostaną zwrócone pieniądze." No i po problemie.
 2. Avatar
  www14/10/2020 18:41

  Jak zapłaci to te środki są widoczne wtedy na olx ? Trzeba zlecić przelew d …Jak zapłaci to te środki są widoczne wtedy na olx ? Trzeba zlecić przelew do mnie?Napisałem do olx ale ich support śpi


  5276930-XQUCt.jpg
  Jeśli zapłacił przez płatności online to po odebraniu paczki w ciągu 3-4 dni dostaniesz kase na konto. Wszystko zleca olx. Nic nie musisz więcej robić.
  Jeśli za pobraniem to dopiero po 10 dniach dostaniesz kasę. I też dostaniesz na konto.
  Ogólnie wszystko sprawnie działa. Wiec nie musisz się martwić.

  Czasami może wyskoczyć błąd na stronie olx typu: " Błąd płatności, skontaktuj się z olx" ale luz, to jest jakiś błąd po ich stronie i kasa normalnie przyjdzie. Pisałem do nich w tej sprawie i koleś mi odpisał że kasa już poszła. Miałem tak w 3 przesyłkach.
 3. Avatar
  Olx to syf totalny. Przed Wielkanocą namierzyłem oszusta. Sprzedawał monety. Ja mieszkam w Szczecinie a on niby w Warszawie. Jego pech, że mam znajomych na miejscu. Niechętnie podał adres do odbioru osobistego- okazał się to być pustostan. Olx powiadomione od razu. I co? I nic. 5 dni oszukiwał ludzi. Po 5 dniach usunął email i konto. A olx 6 dnia pisze do mnie, że podejrzewają oszustwo. Hahaha. A to ja tym idiotom to zgłosiłem. Wyciągajcie wnioski.
 4. Avatar
  Kupujący. W ostatnim czasie dużo sprzedawałem za pośrednictwem olx i trochę poczytałem na ten temat. Jak znajdzie odpowiedni odnośnik to tutaj dodam.
 5. Avatar
  mediolan26/11/2020 13:58

  Zobacz w koncie na olx w zgłoszenia ..


  Właśnie mi odpisali...
  5788282-YHUwc.jpg
 6. Avatar
  MAKUSIOLAND_live13/05/2021 19:09

  Witam mam taki problem, mianowicie kupiłem telefon na olx poprzez …Witam mam taki problem, mianowicie kupiłem telefon na olx poprzez przesyłkę olx do paczkomatu , tylko jest taki problem że sprzedający albo specjalnie wpisał błędny nr telefonu by mi kod nie przyszedł albo pomyłkowo , nie mam jak się z nim skontaktować bo usunol konto i pytanie czy jak nie odbiorę paczki olx mi zwróci pieniądze ? Pisałem do nich o problemie ale nie uzyskałem odp.


  1. Z tego co wiem sprzedający nie mógł specjalnie wpisać błędnego numeru, bo nie może nawet edytować danych odbiorcy.
  2. Nie wpisywałeś maila? Inpost wysyła kod obioru też na skrzynkę.
  3. Jak nie masz kodu to lepiej dzwonić szybko do Inpostu, a nie próbować pisać do OLX, nikła szansa że odpiszą w czasie i/lub coś wskórają. (Edytowano)
 7. Avatar
  NIE ODBIERAJ PACZKI. PO 3 DNIACH DOSTANIESZ ZWROT CALEK WPLACONEJ KWOTY OD OLX
 8. Avatar
  Autor
  Miki9914/10/2020 18:36

  Kupujący. W ostatnim czasie dużo sprzedawałem za pośrednictwem olx i tro …Kupujący. W ostatnim czasie dużo sprzedawałem za pośrednictwem olx i trochę poczytałem na ten temat. Jak znajdzie odpowiedni odnośnik to tutaj dodam.


  Jak zapłaci to te środki są widoczne wtedy na olx ? Trzeba zlecić przelew do mnie?

  Napisałem do olx ale ich support śpi (Edytowano)
 9. Avatar
  Autor
  Dzięki
 10. Avatar
  @Miki99 Ale że niby jakim cudem kupujący ma płacić za nieodebranie paczki za pobraniem? Normalnie chyba jak nie odbierze to ląduje w "placówce" czy jak to się tam nazywało a potem po 1-2 tyg chyba wraca do nadawcy.
  Jak chcesz niby kogoś zmusić do opłacenia i niby jak udowodnisz, że to on rzeczywiście zamówił dany produkt a nie jakiś prankster lub pomyłka?
  IMO nie możliwe aby kupujacy ponosił koszty.

  Chyba że ktoś musi opłacić przesyłkę za pobranie przed wysłaniem tylko że wtedy co to za pobranie, i gdyby tak było to powinno się nazywać jakoś wysyłka pobraniowa za przedpłatę czy coś w tym stylu. (Edytowano)
 11. Avatar
  MaMiX14/10/2020 23:08

  @Miki99 Ale że niby jakim cudem kupujący ma płacić za nieodebranie paczki z …@Miki99 Ale że niby jakim cudem kupujący ma płacić za nieodebranie paczki za pobraniem? Normalnie chyba jak nie odbierze to ląduje w "placówce" czy jak to się tam nazywało a potem po 1-2 tyg chyba wraca do nadawcy.Jak chcesz niby kogoś zmusić do opłacenia i niby jak udowodnisz, że to on rzeczywiście zamówił dany produkt a nie jakiś prankster lub pomyłka?IMO nie możliwe aby kupujacy ponosił koszty.Chyba że ktoś musi opłacić przesyłkę za pobranie przed wysłaniem tylko że wtedy co to za pobranie, i gdyby tak było to powinno się nazywać jakoś wysyłka pobraniowa za przedpłatę czy coś w tym stylu.


  Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda od strony kupującego jako nowe konto. Ale ja jako osoba sprzedająca na samym początku musiałem podać imię i nazwisko, numer telefonu(dostajesz sms), numer konta bankowego, data urodzenia. Dopiero wtedy olx zaczyna weryfikację konta i po pozytywnej opinii dostajesz dostęp do " płatności olx".
  Czytałem ich regulamin i nie mogę z niego wywnioskować czy jako kupujący musisz przejść tą samą procedure.
  No ale sam widzisz w podanym wyżej przykładzie że nawet jak przesyłka wróci to nie zostaniesz obarczony kosztami.

  Chociaż jestem w 100% pewny że gdzieś czytałem zapis na temat pobrania i było jasno napisane że kwotę za nie odebranie przesyłki ponosi kupujący. Jak uda mi się gdzieś to znaleźć to podeśle link. (Edytowano)
 12. Avatar
  Miki9915/10/2020 00:20

  Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda od strony kupującego jako nowe ko …Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda od strony kupującego jako nowe konto. Ale ja jako osoba sprzedająca na samym początku musiałem podać imię i nazwisko, numer telefonu(dostajesz sms), numer konta bankowego, data urodzenia. Dopiero wtedy olx zaczyna weryfikację konta i po pozytywnej opinii dostajesz dostęp do " płatności olx". Czytałem ich regulamin i nie mogę z niego wywnioskować czy jako kupujący musisz przejść tą samą procedure. No ale sam widzisz w podanym wyżej przykładzie że nawet jak przesyłka wróci to nie zostaniesz obarczony kosztami. Chociaż jestem w 100% pewny że gdzieś czytałem zapis na temat pobrania i było jasno napisane że kwotę za nie odebranie przesyłki ponosi kupujący. Jak uda mi się gdzieś to znaleźć to podeśle link.


  Jakby kupujący musiał przechodzić przez to samo to najpewniej odpowiedziałby do olx "pocałuj mnie w dupę" i nie kazdy ma konto bankowe poza tym zdobycie numeru konta bankowego to żaden problem, a nawet jak ktoś nie zna imienia, nazwiska i adresu to wystarczy poprosić o dane do przelewu pod pretekstem kupna czegoś.

  I nikt nie zmusi kogoś do opłacenia paczki poza sądem, a raczej chodzenie do sądu i bicie się o przesyłkę 10-20zł to chyba by nie przeszło a gdyby przeszło to nie wiem czy by nie zostało to oznane za zniewagę i marnowanie czasu, poza tym trzeba by udowodnić jakoś że to dana osoba to zamówiła, a kompa raczej by komuś z takiego byle powodu nie przeglądali, zresztą wątpię by sam komp był czegoś dowodem.

  Jedynie gdyby ktoś musiał przedpłacić przesyłkę to wtedy mogliby ściągnąć ten hajs, ale to nie miałoby sensu bo pobraniową też się bierze gdy się nie ma konta bankowego, nie ma się nic na koncie, utraciło sie do niego dostęp itp., a robienie zwykłego przelewu i czekanie 2-3 dni żeby opłacić paczke którą ktoś najpewniej wyśle dzień później, która dojdzie 2-3 dni później to bezsens. (Edytowano)
 13. Avatar
  MaMiX15/10/2020 00:41

  Jakby kupujący musiał przechodzić przez to samo to najpewniej od …Jakby kupujący musiał przechodzić przez to samo to najpewniej odpowiedziałby do olx "pocałuj mnie w dupę" i nie kazdy ma konto bankowe poza tym zdobycie numeru konta bankowego to żaden problem, a nawet jak ktoś nie zna imienia, nazwiska i adresu to wystarczy poprosić o dane do przelewu pod pretekstem kupna czegoś.I nikt nie zmusi kogoś do opłacenia paczki poza sądem, a raczej chodzenie do sądu i bicie się o przesyłkę 10-20zł to chyba by nie przeszło a gdyby przeszło to nie wiem czy by nie zostało to oznane za zniewagę i marnowanie czasu, poza tym trzeba by udowodnić jakoś że to dana osoba to zamówiła, a kompa raczej by komuś z takiego byle powodu nie przeglądali, zresztą wątpię by sam komp był czegoś dowodem.Jedynie gdyby ktoś musiał przedpłacić przesyłkę to wtedy mogliby ściągnąć ten hajs, ale to nie miałoby sensu bo pobraniową też się bierze gdy się nie ma konta bankowego, nie ma się nic na koncie, utraciło sie do niego dostęp itp., a robienie zwykłego przelewu i czekanie 2-3 dni żeby opłacić paczke którą ktoś najpewniej wyśle dzień później, która dojdzie 2-3 dni później to bezsens.


  Tylko teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, kto robi sobie jaja i kupuje książkę za 15 zł z olx I wysyła ją tobie.
  Jeśli zamawiasz przez olx to jedynymi sposobami to wysłanie do paczkomatu, żabki, Orlenu lub na pocztę. Nie ma możliwości nadania paczki do ciebie do domu więc wszystko opiera się o numer telefonu który musisz zweryfikować przez olx. Jeden numer to jedno konto. Nie ma możliwości założenia na niego nowego konta.
  A jeśli ktoś ma aż tak blisko kontakt z tobą że posiada twój telefon i robi sobie takie pranki to nie musisz daleko szukać kto to był z twojego otoczenia. (Edytowano)
 14. Avatar
  Miki9915/10/2020 10:43

  Tylko teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, kto robi sobie jaja i kupuje …Tylko teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, kto robi sobie jaja i kupuje książkę za 15 zł z olx I wysyła ją tobie. Jeśli zamawiasz przez olx to jedynymi sposobami to wysłanie do paczkomatu, żabki, Orlenu lub na pocztę. Nie ma możliwości nadania paczki do ciebie do domu więc wszystko opiera się o numer telefonu który musisz zweryfikować przez olx. Jeden numer to jedno konto. Nie ma możliwości założenia na niego nowego konta. A jeśli ktoś ma aż tak blisko kontakt z tobą że posiada twój telefon i robi sobie takie pranki to nie musisz daleko szukać kto to był z twojego otoczenia.


  Z tym, że przypuśćmy zakładasz konto podajesz numer telefonu, a wątpię że musiałem to robić(a nawet jeśli to jest tam pewnie stary nieaktywny), no chyba, że chodzi ci o podawanie numeru dla "kuriera" to na większości stron go nawet nie weryfikują tylko podajesz i czasem nawet nie dzwonią ani nie wysyłają smsów by poinformować o dostarczeniu.
  Więc pewnie można podać fałszywy, bo nie sądzę by weryfikowali go tam jakimś kodem sms, nawet jeśli to i tak nawet jak poda swój prawdziwy lub masz "na słupa" lub po prostu kupiłeś/znalazłeś jakąś simkę czy inne takie to nic to nie zmieni, bo jeśli w ogóle ktoś się będzie fatygował to dostaną tylko dane na które została simka zarejestrowana.

  Więc czemu od razu sugerujesz, że ktoś musi podać konkretnie numer "odbiorcy ofiary".

  Poza tym czy by się czymś różniło nieodebranie przesyłki od zobaczenia przesyłki o odmówienia jej przyjęcia ze względu na jej stan? A wiadomo na olx to sporo scamów jest, więc jeśli nie kupuje się osobiście to lepiej sprawdzić przesyłkę dokładnie i jej nie przyjąć jeśli stan nie będzie odpowiadał ogłoszeniu lub gdyby kurier nie pozwolił zajrzeć do środka no bo sorry bardzo tylko idiota by zapłacił za kota w worku a raczej "ziemniaka w przesyłce".

  Dlatego jedynym rozsądnym ale zarazem idiotycznym wyjaśnieniem byłoby to, że pobierali by najpierw opłatę za wysłanie przesyłki a dopiero by ją wysyłali. (Edytowano)
 15. Avatar
  MaMiX15/10/2020 19:11

  Z tym, że przypuśćmy zakładasz konto podajesz numer telefonu, a wątpię że m …Z tym, że przypuśćmy zakładasz konto podajesz numer telefonu, a wątpię że musiałem to robić(a nawet jeśli to jest tam pewnie stary nieaktywny), no chyba, że chodzi ci o podawanie numeru dla "kuriera" to na większości stron go nawet nie weryfikują tylko podajesz i czasem nawet nie dzwonią ani nie wysyłają smsów by poinformować o dostarczeniu.Więc pewnie można podać fałszywy, bo nie sądzę by weryfikowali go tam jakimś kodem sms, nawet jeśli to i tak nawet jak poda swój prawdziwy lub masz "na słupa" lub po prostu kupiłeś/znalazłeś jakąś simkę czy inne takie to nic to nie zmieni, bo jeśli w ogóle ktoś się będzie fatygował to dostaną tylko dane na które została simka zarejestrowana. Więc czemu od razu sugerujesz, że ktoś musi podać konkretnie numer "odbiorcy ofiary".Poza tym czy by się czymś różniło nieodebranie przesyłki od zobaczenia przesyłki o odmówienia jej przyjęcia ze względu na jej stan? A wiadomo na olx to sporo scamów jest, więc jeśli nie kupuje się osobiście to lepiej sprawdzić przesyłkę dokładnie i jej nie przyjąć jeśli stan nie będzie odpowiadał ogłoszeniu lub gdyby kurier nie pozwolił zajrzeć do środka no bo sorry bardzo tylko idiota by zapłacił za kota w worku a raczej "ziemniaka w przesyłce".Dlatego jedynym rozsądnym ale zarazem idiotycznym wyjaśnieniem byłoby to, że pobierali by najpierw opłatę za wysłanie przesyłki a dopiero by ją wysyłali.


  Serio? To już na maksa szukanie dziury w całym.
  Przesyłka w olx jest dodana w kategoriach moda/ książki/ elektronika(gry, telefony itp.)
  Jeśli lubisz zamówić komuś majtki lub książkę za 30 zł to proszę bardzo.

  Na stronie dokładnie pisze, sprzedający nie ponosi kosztów powrotu przesyłki. Więc czego więcej szukasz? Chcesz usłyszeć tak masz rację że nigdzie nie piszę że koszt zwrotu jest na kupującym? To proszę, nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Lepiej?

  Tak samo z tym "ziemniakiem" nie rozumiem do czego to nawiązuje i kolejny raz odsyłam się do strony pomocy olx. Tam jest wszystko wyjaśnione, jak wygląda cała sprawa z takimi niespodziankami. Nawet powiem więcej, olx da ci rekompensatę jeśli okaże się że produkt ma np brudną stronę a sprzedający o tym nie poinformował.

  Sprzedałem już ponad 20 książek przez olx z możliwością wysyłki i nie miałem żadnego problemu. Ani kupujący ani sprzedający. Kasa jest na koncie i nikt nie wysyłał sobie ziemniaków.

  Żaden kurier nie pozwoli Ci zajrzeć do środka jeśli masz tylko opcje za pobraniem. Pierw musisz zapłacić i dopiero wtedy możesz otworzyć.

  Nie wiem jakich masz wrogów, ale zakładanie numerów na słupy dla książki za 20 zł lub majtki za 30 zł nie jest normalnym zachowaniem.
 16. Avatar
  Miki9915/10/2020 19:33

  Serio? To już na maksa szukanie dziury w całym. Przesyłka w olx jest do …Serio? To już na maksa szukanie dziury w całym. Przesyłka w olx jest dodana w kategoriach moda/ książki/ elektronika(gry, telefony itp.) Jeśli lubisz zamówić komuś majtki lub książkę za 30 zł to proszę bardzo. Na stronie dokładnie pisze, sprzedający nie ponosi kosztów powrotu przesyłki. Więc czego więcej szukasz? Chcesz usłyszeć tak masz rację że nigdzie nie piszę że koszt zwrotu jest na kupującym? To proszę, nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Lepiej? Tak samo z tym "ziemniakiem" nie rozumiem do czego to nawiązuje i kolejny raz odsyłam się do strony pomocy olx. Tam jest wszystko wyjaśnione, jak wygląda cała sprawa z takimi niespodziankami. Nawet powiem więcej, olx da ci rekompensatę jeśli okaże się że produkt ma np brudną stronę a sprzedający o tym nie poinformował. Sprzedałem już ponad 20 książek przez olx z możliwością wysyłki i nie miałem żadnego problemu. Ani kupujący ani sprzedający. Kasa jest na koncie i nikt nie wysyłał sobie ziemniaków. Żaden kurier nie pozwoli Ci zajrzeć do środka jeśli masz tylko opcje za pobraniem. Pierw musisz zapłacić i dopiero wtedy możesz otworzyć. Nie wiem jakich masz wrogów, ale zakładanie numerów na słupy dla książki za 20 zł lub majtki za 30 zł nie jest normalnym zachowaniem.


  Dobra typie, ale ty wprowadzasz cały czas ludzi w błąd.
  "Na stronie dokładnie pisze, sprzedający nie ponosi kosztów powrotu przesyłki."
  Skoro tak dokładnie pisze jak ty piszesz to imo tyczy się to tylko zwrotu, czyli gdy ktoś już odbierze przesyłkę a zechce ją zwrócić...
  Nie ma tu mowy "sprzedający nie ponosi kosztów nieodebranej przesyłki".

  Z pewnością autor nie miał na myśli sprzedawania książek, bo to raczej kiepski biznes(tak wiem Bezos, ale nie każdy nim jest i to nie te czasy) tylko raczej elektronikę, która kosztuje znacznie znacznie więcej niż 30zł, a wątpię by olx byli takimi miłosiernymi samarytanami żeby pokrywali te koszty.

  Co do kuriera to w sumie teraz sprawdziłem i ponoć można tylko zobaczyć przesyłkę jeśli nosi ślady uszkodzenia lub nosi ślady odpakowywania i jeśli towar jest niezgodny ale nie jest uszkodzony w wyniku transportu to wtedy kurier za to nie odpowiada. Ponoć na Poczcie Polskiej jest opcja odmówienia przyjęcia, jeśli towar niezgodny, ale nie chce mi się szukać dokładniej.

  Ale w każdym razie gdyby ktoś nie przyjął i nie opłacił przesyłki to wtedy sprzedawca ponosi koszty i może starać się o odszkodowanie, a wątpię by się komuś chciało dla 10-20zł.

  Jak nie wiesz o co chodzi z ziemniakiem to nie wiem gdzieś się uchował...
  google.com/sea…zka
  5285446-Gd4YW.jpg
 17. Avatar
  MaMiX15/10/2020 20:40

  Dobra typie, ale ty wprowadzasz cały czas ludzi w błąd."Na stronie do …Dobra typie, ale ty wprowadzasz cały czas ludzi w błąd."Na stronie dokładnie pisze, sprzedający nie ponosi kosztów powrotu przesyłki."Skoro tak dokładnie pisze jak ty piszesz to imo tyczy się to tylko zwrotu, czyli gdy ktoś już odbierze przesyłkę a zechce ją zwrócić...Nie ma tu mowy "sprzedający nie ponosi kosztów nieodebranej przesyłki".Z pewnością autor nie miał na myśli sprzedawania książek, bo to raczej kiepski biznes(tak wiem Bezos, ale nie każdy nim jest i to nie te czasy) tylko raczej elektronikę, która kosztuje znacznie znacznie więcej niż 30zł, a wątpię by olx byli takimi miłosiernymi samarytanami żeby pokrywali te koszty.Co do kuriera to w sumie teraz sprawdziłem i ponoć można tylko zobaczyć przesyłkę jeśli nosi ślady uszkodzenia lub nosi ślady odpakowywania i jeśli towar jest niezgodny ale nie jest uszkodzony w wyniku transportu to wtedy kurier za to nie odpowiada. Ponoć na Poczcie Polskiej jest opcja odmówienia przyjęcia, jeśli towar niezgodny, ale nie chce mi się szukać dokładniej.Ale w każdym razie gdyby ktoś nie przyjął i nie opłacił przesyłki to wtedy sprzedawca ponosi koszty i może starać się o odszkodowanie, a wątpię by się komuś chciało dla 10-20zł.Jak nie wiesz o co chodzi z ziemniakiem to nie wiem gdzieś się uchował...https://www.google.com/search?q=telefon+ziemniak+przesyłka|paczka[Obrazek]


  Nie, to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  Chyba pytanie było jasne. Jeśli ktoś nie odbierze to co wtedy. Ja jako sprzedający nie ponoszę kosztów zwrotu. Proste.
  A ty mówisz o jakimś zwrocie po odebraniu. Wszędzie musisz płacić za zwrot produktu. Jedynie wielkie firmy wysyłają kuriera za darmo jeśli chcesz oddać towar.
  5285567.jpgPrzeczytaj jeszcze raz i wtedy się odnieś.

  Nie ponoć, tylko tak jest. Na 100% kurier da ci przesyłkę do sprawdzenia bez płacenia, oczywiście. A ty trzaśniesz drzwiami i powiesz że nic nie wiesz...

  Super porównanie. Porównujesz zakup urządzenia na własną rękę i omówienie formy wysyłki na tzw. Gębe do wysyłki zabezpieczonej przez firmę trzecią.
  Przesyłka olx jest podobną opcją jak ochrona kupującego na allegro. Takie było założenie tego wszystkiego.
  Wiesz o tym że na allegro jak odbierzesz przedmiot i okaże się że to zmieniak to allegro odda ci kase? Czy nie? Taka magia. I tutaj jest podobnie...
  Kolejna sprawa jest taka że przy każdej przesyłce którą kupujesz z internetu prywatnie zalecają nagrywanie otwierania paczki, wtedy masz dowód. Idziesz na policje, przekazujesz sprawę olx/allegro i masz kase na koncie. (Edytowano)
 18. Avatar
  Miki9915/10/2020 20:53

  Nie, to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.Chyba pytanie było jasne. J …Nie, to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.Chyba pytanie było jasne. Jeśli ktoś nie odbierze to co wtedy. Ja jako sprzedający nie ponoszę kosztów zwrotu. Proste. A ty mówisz o jakimś zwrocie po odebraniu. Wszędzie musisz płacić za zwrot produktu. Jedynie wielkie firmy wysyłają kuriera za darmo jeśli chcesz oddać towar. [Obrazek] Przeczytaj jeszcze raz i wtedy się odnieś.Nie ponoć, tylko tak jest. Na 100% kurier da ci przesyłkę do sprawdzenia bez płacenia, oczywiście. A ty trzaśniesz drzwiami i powiesz że nic nie wiesz... Super porównanie. Porównujesz zakup urządzenia na własną rękę i omówienie formy wysyłki na tzw. Gębe do wysyłki zabezpieczonej przez firmę trzecią. Przesyłka olx jest podobną opcją jak ochrona kupującego na allegro. Takie było założenie tego wszystkiego. Wiesz o tym że na allegro jak odbierzesz przedmiot i okaże się że to zmieniak to allegro odda ci kase? Czy nie? Taka magia. I tutaj jest podobnie... Kolejna sprawa jest taka że przy każdej przesyłce którą kupujesz z internetu prywatnie zalecają nagrywanie otwierania paczki, wtedy masz dowód. Idziesz na policje, przekazujesz sprawę olx/allegro i masz kase na koncie.


  A no to zwracam honor, czyli w takim przypadku albo olx pokryje koszty albo wymagana jest przedpłata za wysłanie przesyłki.
  Jeśli to pierwsze to wynika z tego, że kupującemu się upiecze, no chyba że sam olx będzie się fatygował.
  Pozostaje tylko liczyć, że tak jest rzeczywiście i że tego nie zepsują.

  Przesyłki raczej otwierasz przy kurierze w miejscu dostarczenia, a nie w mieszkaniu...

  Kiedyś może tak było na allegro, a teraz co nie przeczytasz to allegro się wypina na klientów. Poczytaj sobie o tym jak kiedyś blokowali konta sprzedawców do wyjaśnienia sytuacji, a teraz mają to w dupie. Poza tym z tego co się orientuję to aby otrzymać zwrot to musisz pójść na policję. A no właśnie sam o tym dalej napisałeś. Tylko pytanie po jakim czasie "masz kasę na koncie". (Edytowano)
 19. Avatar
  MaMiX15/10/2020 21:18

  A no to zwracam honor, czyli w takim przypadku albo olx pokryje koszty …A no to zwracam honor, czyli w takim przypadku albo olx pokryje koszty albo wymagana jest przedpłata za wysłanie przesyłki.Jeśli to pierwsze to wynika z tego, że kupującemu się upiecze, no chyba że sam olx będzie się fatygował.Pozostaje tylko liczyć, że tak jest rzeczywiście i że tego nie zepsują.Przesyłki raczej otwierasz przy kurierze w miejscu dostarczenia, a nie w mieszkaniu...Kiedyś może tak było na allegro, a teraz co nie przeczytasz to allegro się wypina na klientów. Poczytaj sobie o tym jak kiedyś blokowali konta sprzedawców do wyjaśnienia sytuacji, a teraz mają to w dupie. Poza tym z tego co się orientuję to aby otrzymać zwrot to musisz pójść na policję. A no właśnie sam o tym dalej napisałeś. Tylko pytanie po jakim czasie "masz kasę na koncie".


  Tak czy siak, żaden kurier nie pozwoli Ci otworzyć paczki bez zapłaty. Nawet jeśli otowrzysz, tam będzie ten "ziemniak" to musisz zapłacić pełną kwotę. Dopiero później musisz dochodzić swoich praw. Jedynie gdy przesyłka uległa zniszczeniu to odmawiasz przyjęcia i sporządzasz formularz szkody. I następnie firma kontaktuje się z sprzedającym i zwraca pieniądze za towar jeśli on również uległ zniszczeniu.

  No ale co w tym dziwnego? Muszą mieć jakąś podstawę aby zwrócić tobie pieniądze i nie robisz ludzi w chu.a. W zapisach allegro dokładnie pisze że wystarczy rozpoczęcie sprawy przez policję a allegro zwróci ci automatycznie pełną kwotę. Zarówno olx jak i allegro trzymają cały czas tą kasę, wiec to sprzedający musi się wtedy tłumaczyć żeby ją dostać.
  Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów z allegro, zawsze byli pomocni w różnych sprawach.
 20. Avatar
  Miki9915/10/2020 21:27

  Tak czy siak, żaden kurier nie pozwoli Ci otworzyć paczki bez zapłaty. Na …Tak czy siak, żaden kurier nie pozwoli Ci otworzyć paczki bez zapłaty. Nawet jeśli otowrzysz, tam będzie ten "ziemniak" to musisz zapłacić pełną kwotę. Dopiero później musisz dochodzić swoich praw. Jedynie gdy przesyłka uległa zniszczeniu to odmawiasz przyjęcia i sporządzasz formularz szkody. I następnie firma kontaktuje się z sprzedającym i zwraca pieniądze za towar jeśli on również uległ zniszczeniu.No ale co w tym dziwnego? Muszą mieć jakąś podstawę aby zwrócić tobie pieniądze i nie robisz ludzi w chu.a. W zapisach allegro dokładnie pisze że wystarczy rozpoczęcie sprawy przez policję a allegro zwróci ci automatycznie pełną kwotę. Zarówno olx jak i allegro trzymają cały czas tą kasę, wiec to sprzedający musi się wtedy tłumaczyć żeby ją dostać. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów z allegro, zawsze byli pomocni w różnych sprawach.


  Kwestia jak z tym kurierem Poczty Polskiej, bo tam jest opcja sprawdzenia przed opłaceniem i sprawdzenie czy produkt zgodny ze specyfikacją czy jakoś tak tylko pytanie czy to każdy czy trzeba gdzieś opcję zaznaczać.

  No to chyba, że dają od razu hajs, bo myślałem, że trzeba wygrać sprawę sądzie, tylko z drugiej strony otwiera to furtkę nieuczciwym klientom, ale niestety wszystkim nie dogodzi.
Avatar