OLX 9 września wprowadza płatności ONLINE

14
sie 24. 2020
Witam ,dnia 9.09.20 OLX wprowadza płatności na swój serwis . Oznacza to że staje się groźnym rywalem allegro zdyz prowizja od sprzedaży to 0%. Dodatkowo wprowadzają ubezpieczenie ochrony kupujących !
Nie wiem jaki będzie teraz krok allegro ale moga stracić poważny obrót jeżeli OLX utrzyma zerowe prowizje i będzie się utrzymywał tylko z promowania itp...
Tak czy inaczej warto spróbować sprzedawać na OLX o ile w przyszłości nie nałożą prowizji
Czy tyle czasu musiało trwać aby OLX ogarnął taka prosta sprawę ? W końcu mamy dużego rywala dla allegro może przestaną podwyższać prowizje i teraz będą je obniżać ? Co wy na to ?
292344.jpg
Aktualizacje społecznościowe
OLX OkazjeRóżne
14 Komentarzy
+

konkurencja zawsze dobra.
To raczej nie jest konkurencja dla allegro, tylko dla ALLEGRO LOKALNIE, które i tak samo w sobie nie do końca się przyjęło. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Teraz tylko OLX może pomóc go dobić.
W samym allegro raczej bym się nie spodziewał jakichkolwiek zmian z tego powodu.
mariusz53124/08/2020 14:05

To raczej nie jest konkurencja dla allegro, tylko dla ALLEGRO LOKALNIE, …To raczej nie jest konkurencja dla allegro, tylko dla ALLEGRO LOKALNIE, które i tak samo w sobie nie do końca się przyjęło. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Teraz tylko OLX może pomóc go dobić.W samym allegro raczej bym się nie spodziewał jakichkolwiek zmian z tego powodu.


Przecież wprowadzając płatności online + ubezpieczenie kupujących przy zakupach przyciągną wielu sprzedawców i kupujących , do tego prowizja od sprzedaży 0% ...Allegro lokalnie nie było konkurencja dla zwykłego OLX .... Teraz OLX może zabrać dziesiątki lub setki tysięcy klientów z allegro w krótkim czasie jeżeli im nie odwali na robieniu prowizji od sprzedaży jak na allegro ;D Teraz OLX będzie działać na zasadach allegro już wprowadzili możliwość opinii o sprzedającym więc ten kierunek został obrany już jakiś czas temu , cel : obalenie dominacji allegro . Zobaczymy we wrześniu jak to będzie wyglądało ale na papierze jest świetnie darmowe wystawianie darmowe sprzedawanie i ochrona kupujących ,ciekawe jak z weryfikacja konta będzie jeżeli chodzi o sprzedaż do tego OLX to znana marka więc mogą być tylko lepsi ale to już zależy od obranej polityki na czasie i czy nie wprowadza % od sprzedaży ,oby nie wtedy allegro dostanie ostro po D**** ,powaznie.
Edytowane przez: "majcin" sie 24.
Na początku wszystko jest darmowe, a póżniej pod pretekstem zmian i bezpieczeństwa wprowadzą prowizje.
Olx nie utrzymuje się tylko z promowania. Wystawianie np więcej niż jednego produktu w motoryzacji już kosztuje. Wystawiłem buty oraz kurtkę motocyklową i niestety o tym się przekonałem. Niemniej wielki plus za wprowadzone innowacje.
Ochroną mają być objęte tylko przedmioty do kwoty 200zl, przy użyciu płatności OLX
mariusz53124/08/2020 14:05

To raczej nie jest konkurencja dla allegro, tylko dla ALLEGRO LOKALNIE, …To raczej nie jest konkurencja dla allegro, tylko dla ALLEGRO LOKALNIE, które i tak samo w sobie nie do końca się przyjęło. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Teraz tylko OLX może pomóc go dobić.W samym allegro raczej bym się nie spodziewał jakichkolwiek zmian z tego powodu.


Jest już od dawna konkurencja dla zwykłych ludzi. Łatwiej coś sprzedać na olx jaki zwykły człowiek niż na allegro a tym bardziej lokalnym gdzie prowizja była 10% a teraz mniej bo 8.
Allegro pozbyło się drobnych sprzedawców używanych rzeczy a tych przejął olx a wcześniej tablica.pl.
Brakowało właśnie jakiegoś minimum bezpieczeństwa na olx.
Bastar24/08/2020 17:24

Ochroną mają być objęte tylko przedmioty do kwoty 200zl, przy użyciu płat …Ochroną mają być objęte tylko przedmioty do kwoty 200zl, przy użyciu płatności OLX


Poważnie ? Skąd taka i formacja ? Co to jest 200 zł :P
majcin24/08/2020 18:28

Poważnie ? Skąd taka i formacja ? Co to jest 200 zł :P


Tak, informacje znajdują się w załączniku do regulaminu o ochronie. Plus kilka dodatkowych wymogów typu konieczność płacenia przez płatność OLX, zgłoszenie wcześniej problemu sprzedającemu, komunikacja ze sprzedającym tylko poprzez chat olx
4963523-4s0IN.jpg
Mi to pasuje bo prowizje na Allegro to istny haracz już im kilka tyś zł w prowizjach oddalem
Teraz zrobili promocja cię na allegro lokalnym. Zero prowizji za sprzedaż przez miesiąc.
A wcześniej trochę zmniejszyli z 10 na 8% prowizje i jest już zwrotną jak ktoś nie zapłaci. Troszkę przedobrzyli i poprawiają.
to bardziej kierunek Vinted chyba niż Allegro

w sumie, nie miałbym nic przeciwko, gdyby OLX się z Vinted połączyło, bo to drugie skupia się głównie (w takim celu powstało) na ciuchach, chociaż są też tak iakcesoria i inne pierdoły, takie połączenie mogłoby już pobawić w konkurowanie z allegro
Edytowane przez: "arek2706" sie 25.
Właścicielem OLX nie jest dalej Allegro albo było przez pewien czas?:D OLX nie jest tylko dla Allegro czym był Saturn dla MM ;p
Edytowane przez: "voodoo69" sie 25.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst