Okulary do pracy przy komputerze

10
sie 18. 2019
Czy wie ktoś może gdzie kupić dobrze i tanio okulary do pracy przy komputerze i czy ma to w ogóle sens? Nie mam wady wzroku, a dużo czasu siedzę przed monitorem i pomyślałem o takim rozwiązaniu, żeby nie zepsuć sobie wzroku.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
10 Komentarzy
Z tego co wiem wzroku nie da się zepsuć korzystając z komputera. Jedynie możesz przemęczyć oczy. Polecam krople do oczu i unikanie jasnego monitora w ciemnym pomieszczeniu
Jeden facet, z którym pracowałem, używał
takich okularów
przy komputerze.

Twierdził, że oczy się nie męczą i w ogóle są bardzo zdrowe.
A ja polecam iść do optometrysty
stfpl19/08/2019 00:03

Jeden facet, z którym pracowałem, używałtakich okularówprzy komp …Jeden facet, z którym pracowałem, używałtakich okularówprzy komputerze.Twierdził, że oczy się nie męczą i w ogóle są bardzo zdrowe.


Mają chociaż atest, czy robił to Zenek w garażu ?
stonkaziemniaczana19/08/2019 00:58

Mają chociaż atest, czy robił to Zenek w garażu ?


Nie wiem. Nie wierzę w takie rzeczy. Nawet ich nie chciałem zakładać

Uważam, że @Michalxxo ma rację odnośnie kropli i jasnego ekranu (ale z pierwszą częścią Twojego komentarza jednak nie zgadzam się ), dodanym tylko aby PAMIĘTAĆ O MRUGANIU
Kupić zerówki + powłokę na niebieskie światło i tyle
Filip_Frel19/08/2019 12:15

Kupić zerówki + powłokę na niebieskie światło i tyle


Kiedyś coś takiego zakupiłem, ale nie używam, choć muszę przyznać, że całkiem fajnie się prezentują:
joybuy.com/600…tml
Michalxxo18/08/2019 22:57

Z tego co wiem wzroku nie da się zepsuć korzystając z komputera. Jedynie mo …Z tego co wiem wzroku nie da się zepsuć korzystając z komputera. Jedynie możesz przemęczyć oczy. Polecam krople do oczu i unikanie jasnego monitora w ciemnym pomieszczeniu


Najlepiej jest się zorientować jak działają oczy Z tego co ja się orientuję, to psują się mięśnie, które przyzwyczajają się do określonej pozycji oka. Najlepszym rozwiązaniem jest rozglądać się co jakiś czas i po prostu ćwiczyć oczy. Jeśli patrzymy przez parę godzin na ekran znajdujący się w tej samej odległości, to oczy się przyzwyczajają. I nie chodzi tylko o monitor, ale każdą formę ograniczenia ruchu oka i jego skupienia. Ja często próbuję patrzeć na jakieś odległe litery i staram się je przeczytać. To wymaga wytężenia mięśni, które normalnie nie pracują. Wydaje mi się to sensowne i pomimo, że przy kompie siedzę całymi dniami od blisko 30 lat, póki co nie potrzebuję okularów, choć na pewno wzrok już nie ten sam.
Jest też dosyć ciekawa książka, którą kiedyś zacząłem czytać, ale niestety nie ukończyłem. Może ktoś się zainteresuje: Samoleczenie wzroku metodą dr. Batesa . Można ją znaleźć w necie np. na chomiku.
Wiem, że obecnie nawet lekarze polecają ćwiczenia na oczy, bo mój kumpel coś takiego niedawno dostał - jakieś kartki czy książeczka z dziwnymi wzorkami, na które miał się patrzeć .
Co do samych okularów to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia, czy mogą pomóc. Filtr niebieskiego na oksach wydaje się w porządku, ale chyba prościej skalibrować to programowo np. fluxem.
Najzdrowsze jest po prostu robienie sobie przerw przy pracy z komputerem i popatrzenie sobie spokojnie w dal. A z okularów to najlepiej szukać takich z redukcją niebieskiego światła (i jeśli mamy możliwość korzystać z monitora z redukcją migotania - najprościej aparatem z telefonu próbować nakręcić film, wtedy widać czy monitor migocze czy nie).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst