paź 2. 2022
Cześć,
Szukam rozwiązania na zimę do tego, żeby nie zamarznąć.
Po śmierci Mamy w Lipcu, mam do ogrzania dwa mieszkania w 1 domu. Normalnie zużywaliśmy 5-6 ton węgla na rok. Przy obecnych cenach nie stać mnie na wydatek ~16000zł, szczególnie, że mieszkamy z Żoną sami, a Żona jeszcze płaci za drugi dom, w którym mieszka jej Mama.

Testuję różne opcje, w tym grzejniki elektryczne na podczerwień.
W tym momencie mam 1 o mocy 450W, starcza na ogrzanie małego pokoiku 10m2 oraz olejowy, który zużywając przy obecnych temperaturach ok 4-6kW na dobę ogrzewa salon z kuchnią i łazienkę. (W sypialni lubimy zimno. )
Drugiego mieszkania póki co nie ogrzewamy wcale, ale przy mrozach trzeba będzie je jakoś dogrzać.
Znalazłem chyba lepszą opcję w postaci hybrydy: grzejnik.net/man…tml
Ma przyjść we wtorek. To najniższa cena z darmową wysyłką pobraniową. Na Allegro 999zł, w Marcu kosztował ok. 720zł.

Stworzyłem ten post, żebyśmy mogli sobie pomóc nawzajem, bo zima zapowiada się niełatwa. Jeśli macie jakieś sugestie innego ogrzewania, link lub kod rabatowy do tańszych grzejników, trik na tańszy prąd niż ten z Energii itp., to będę bardzo wdzięczny za komentarze. (Od razu mówię, że nie mam funduszy na inwestycje poza 3000zł z dodatku węglowego i wynagrodzenia z pracy.)
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

11 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Szczerze?
  Tu nie ma dobrego rozwiązania bo jak wejdzie wilgoć to wydasz dużo więcej na doprowadzenie domu do porządku.

  Wiem że to nie za kolorowa sugestia, ale myślałeś żeby dom sprzedać i kupić mniejszy tylko dla siebie?

  Wiem że to nie fajna sytuacja, ale jeśli stoi puste to, może niech mama żony przeprowadzi się na dół a sprzedajecie dom w którym obecnie mieszka?

  Ogrzewanie elektryczne was zabije, bo z tym użytkowaniem wskoczycie na bank w drugi próg cenowy i jak przyjdzie rachunek to też zaliczycie zonka.

  Poszukaj firmy (jak sam nie masz opcji) bo ktoś wpadł z kamerą termowizyjną by znaleźć gdzie najbardziej ucieka ciepło i skupić się na usuwaniu strat. (Edytowano)
  Avatar
  Autor
  Tak, dom wystawiony jest już na sprzedaż.
 2. Avatar
  Jaką taryfę masz z Energa? (całodobowa czy weekendowa/nocna albo jeszcze jakaś inna)? Jeżeli między 6/7 a 17'stą (ok) dom stoi pusty może warto zmienić taryfę z całodobowej jeżeli taką masz.. (ale to policzyć trzeba).
  Avatar
  Autor
  Mam całodobową. Niestety pracuję w domu głównie.
 3. Avatar
  Jak chcesz tylko jako tako utrzymać w tym dodatkowym mieszkaniu temperaturę i wilgoć w ryzach. to moze wstaw kozę? Taką najtańszą, rok temu za 500zł można byłą mieć, nie wiem jak w tym. Jest masa rzeczy którymi można palić i nie chodzi mi o śmieci itp. ale np. drewno czy wszystko trocinopochodne,
 4. Avatar
  Zamiast trzymać się poziomu ogrzewania spróbuj zapobiegać utracie ciepła. Uszczelnij okna i drzwi. Może przez próg drzwi wejściowych dużo CI ucieka?
 5. Avatar
  Węgiel drogi ale ogrzewanie starego budynku elektrycznie to też będzie horror. Zostaje jak wyżej za czasów dziadków wstawić mały piecyk i palić wszystkim.
  Avatar
  Autor
  Przy temperaturach jakie są, wychodzi mi ok. 5-7kW na dobę, czyli jakieś 6-8zł. Tyle, że drugie mieszkanie jest zimne.
  Jeśli w Listopadzie zaczną się mrozy, będę musiał uruchomić piec, ale póki co jakaś oszczędność chyba jest w porównaniu z węglem za 3400zł, który pewnie starczyłby na 1,5 - 2 miesiące, przy oszczędnym zużyciu.
 6. Avatar
  Jak chcesz już dogrzewać elektrycznie, to najtaniej wyjdzie klimatyzacją. Wada tego rozwiązania że prosty split będzie efektywnie działać tylko w jednym pomieszczeniu. W pozostałych pomieszczeniach trzeba drzwi otworzyć na oścież i mieć nadzieje że ciepło z klimy się jakoś rozejdzie. Dodatkowa zaleta że możesz tym sterować zdalnie.
Avatar