oficjalny sklep allegro - gwarancja i regulamin? (kłopot przy zakupie na fvat, brak rękojmi)

sty 16. 2020
Witam,
czy ktoś jest w stanie wskazać gdzie znajduje się regulamin oficjalnego sklepu allegro? szukam i szukam ale nie mogę nigdzie go znaleźć. Potrzebuje potwierdzenia czy wyłączyli możliwość skorzystania z rękojmi dla przedsiębiorcy?

kupiłem od nich kartę graficzną, dzięki okazji na Pepper. okazało się, że jest wadliwie wykonana (nie da się jej normalnie zamontować w obudowie bez wyginania blachy, śledź karty jest jakby cofnięty i otwory na śruby nie sięgają do otworów w obudowie). dwie inne karty na tej samej konfiguracji (plyta glowna, obudowa itd) da sie normalnie zainstalowac. ta karta jest "inna".

Okazuje sie, ze jako przedsiebiorca nie możesz odesłać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny bo nie jesteś konsumentem. Ok, odesłałem kartę na gwarancję bo tak na prawdę zależało mi na niej.
Dzisiaj dostałem enigmatyczną odpowiedź: "Pragnę poinformować, iż Pana reklamacja została odrzucona, ponieważ zgłoszona usterka nie została potwierdzona."


czyli nie mamy pana płaszcza. Pozostaje mi zatem rękojmia dla przedsiębiorcy chyba, że została wyłączona ale to musiałoby być w umowie sprzedaży zawarte. w tym przypadku regulaminie sklepu allegro.
Tylko nigdzie nie mogę go znaleźć.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
16 Komentarzy
Prześlij Komentarz