kwi 16. 2020
microsoft.com/pl-…ice

Microsoft wprowadza promocje na office 365. Dla uczniów i nauczycieli na rok za darmo.
253472.jpg
microsoft.com/en-…yr1
Office 365 A1
Completely free online version of Office with email, video conferencing, customized hub for class teamwork with Microsoft Teams, compliance tools, and information protection.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

61 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:32

  Google Docs też są darmo, nie skończą się po roku. LibreOffice zawsze będz …Google Docs też są darmo, nie skończą się po roku. LibreOffice zawsze będzie za darmo. Nie warto.


  Ale nie ma nakazu. Każdy używa co chce.
 2. Avatar
  Przecież dostęp do Office 365 dla edukacji jest darmowy od jakiegoś czasu, żadna to nowość.
  To wersja pakietu online - dokładnie: za darmo jest Office 365 EDU A1 z dostępem do Teams czy OneDrive 1TB/użytkownik. Aby to dostać, to trzeba zarejestrować swoją placówkę edukacyjną przez formularz (zmiana paru rekordów u hostingodawcy) + późniejsza rejestracja manualna. Także triala poużywasz nawet jak indywidualnie zarejestrujesz nieistniejącą szkołę, ale nie jest to żadna oferta, że zainstalujesz sobie office 365 na rok do używania offline.

  Aha, wersja office online nie jest normalna - sporo okrojona z możliwości. Dokument do urzędu napiszesz, ale np. gdzie jest dodawanie nbsp w Wordzie? albo skrót klawiaturowy do odpalenia prezentacji Powerpointa?
 3. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:35

  Jasne, pisze tylko że słaba cebula. Człowiek się tego nauczy i potem będ …Jasne, pisze tylko że słaba cebula. Człowiek się tego nauczy i potem będzie musiał płacić, bo będzie myślał że bez Worda dokumentu nie da się przygotować. Z czysto cebularskiego podejścia, to słaby deal.


  Ani Google Docs ani LibreOffice nigdy nie zastąpi w pełni pakietu MS Office, za to cebulling na siłę może oznaczać wiele frustracji spowodowanych brakiem kompatybilności lub potrzebnej akurat w tym momencie funkcjonalności.

  Jak ktoś potrzebuje pakietu biurowego, to niestety trzeba płacić MS. Rok za darmo? Dla mnie bomba. (Edytowano)
 4. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:36

  To normalna wersja online. Na komputer to ściągał mój dziadek


  To chyba dziadek ma coś koło 10 lat ;-)
 5. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:38

  Opowiedz nam jak to policzyłeś


  Pozostawię cię w niepewności.
 6. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:36

  To normalna wersja online. Na komputer to ściągał mój dziadek


  Na komputer ściągam i ja. Nie cierpię pracować w chmurze na pakiecie biurowym. Wolę mieć programy lokalnie, a pliki w OneDrive.
 7. Avatar
  Google Docs też są darmo, nie skończą się po roku. LibreOffice zawsze będzie za darmo. Nie warto.
 8. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:39

  Mam pewność że nie umiesz liczyć Więc nic z tego. Office ma 20 lat.


  Chciałeś błysnąć i obliczałeś w pamięci?
  Podpowiem: 2020-1990=30
 9. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:35

  Jasne, pisze tylko że słaba cebula. Człowiek się tego nauczy i potem będ …Jasne, pisze tylko że słaba cebula. Człowiek się tego nauczy i potem będzie musiał płacić, bo będzie myślał że bez Worda dokumentu nie da się przygotować. Z czysto cebularskiego podejścia, to słaby deal.  Zawsze powtarzam, że do prostego użytku domowego LibreOffice w zupełności wystarcza i nie trzeba za nic płacić. Zupełnie inaczej jest w przypadku zastosowań komercyjnych, gdzie dochodzi do wymiany dokumentów pomiędzy pracownikami (praca na jednym pliku) bądź z klientami - bez MS Office jest bardzo ciężko pracować sprawnie i bez problemów.
 10. Avatar
  dru8d16/04/2020 16:33

  Ale nie ma nakazu. Każdy używa co chce.


  Jasne, pisze tylko że słaba cebula. Człowiek się tego nauczy i potem będzie musiał płacić, bo będzie myślał że bez Worda dokumentu nie da się przygotować. Z czysto cebularskiego podejścia, to słaby deal.
 11. Avatar
  Anonymous User
  PonuryTomasz16/04/2020 18:37

  To zależy, my w firmie używamy wyłącznie LibreOffice i obrót papierów prowa …To zależy, my w firmie używamy wyłącznie LibreOffice i obrót papierów prowadzimy tylko w tym środowisku. Jeżeli wszyscy używają jednego standardu jak najbardziej jest to do ogarnięcia. Jest czasem topornie bo msoffice każdy zna ze szkoły i pewne nawyki pozostają, ale używając softu konkurencji zostaje coś jeszcze, coś co realnie da się policzyć, czyli pieniądz w kieszeni. W przypadku licencji na 10 stanowisk to już robi się niezła sumka. Przyjmijmy ze roczna subskrybcja to 399 to daje w ciągu roku 4k oszczędności. Podarować sobie można gadanie, że mamy dane w chmurze, kto poważny trzyma dane w chmurze?, albo projekty na serwerach firm udostępniających oprogramowanie cad'owskie? Ostatnio jeden z producentów cadowego softu pokusił się o wypuszczenie niszowego oprogramowania dla hobbistów, gdzie projekt jest darmowy, ale warunkiem jest to aby biblioteki tworzone przez użytkowników były open source, oraz ich projekty. Znaleźli sobie jeleni, którym dają bardzo okrojone środowisko, aby ci tworzyli im darmowe biblioteki, które potem są sprzedawane w ich płatnych produktach.Szkoła powinna zapewniać pełen przekrój oprogramowania, nie tylko office od ms, bo mają go za darmo, ale także open office powinien się znaleźć w programie. Ja do msoffice nie wrócę, bo nie mam zamiaru płacić za coś co mogę mieć za darmo. Windowsa zawsze miałem albo z laptopem albo z msdnaa, ale gdyby ms przerzucił sie na roczna subskrypcję swojego systemu to przegrałby wszystko, a do tego dążą. Wtedy laduje na Ubuntu i zycie toczy się dalej. Firma od pewnego czasu zarządzają średnio ogarnięci ludzi, a bardziej księgowi. Zabili świetny system mogący być konkurencja dla androida, potem spascili offisa, a przewagę mają tylko taka że mogą lobbować dając darmowo ludziom oprogramowanie do którego się przywiązują i w pewnym momencie czerpią z tego zysk.tylko ze sytuacja się zmienią a oni nie potrafią już tego zatrzymać, android, Linux, iOs. Kiedyś popularne było kupowanie sprzętu z WinCE, na obecną chwilę wypiera ich konkurencja.  Powinien być zakaz używania MS Office przez instytucje państwowe! Bo w firmie tylko w takich sytuacjach mamy problemy. Bezmózgi przesyłają formularze z makrami z najnowszego Offica! I niestety, kilka licencji trzeba kupić. W Niemczech widocznie nie mają kasy na komercyjne progi, więc jest zakaz. Po kolejnej aktualizacji Win10 przestał działać konwerter docx-ów w Office 2003! A przecież to wersja dla pań sekretarek jak najbardziej wystarczająca...
 12. Avatar
  maryjanek16/04/2020 16:39

  Mam pewność że nie umiesz liczyć Więc nic z tego. Office ma 20 lat.


  Widać nie złapałeś o czym pisałem, szkoda
 13. Avatar
  dru8d16/04/2020 16:33

  Ale nie ma nakazu. Każdy używa co chce.


  Tak, ale to jest normalny marketing, żeby szkoły potem coś płaciły, a ludzie dużo. Szkoły powinny nauczyć myśleć, uczeń powinien dać radę w każdym sofcie, więc edukacyjnie lepiej Librre Office i jakiś inny darmowy pakiet. W MS Office sobie wtedy poradzi też...
 14. Avatar
  co trzeba spełniać?
 15. Avatar
  Wielorybik16/04/2020 16:35

  Ale to wersja tylko taka online, czy normlana do ściągnięcia na komputra?


  To normalna wersja online. Na komputer to ściągał mój dziadek
 16. Avatar
  Każdy może być uczniem?
 17. Avatar
  Chodzi o to, że w wersji online - licencja A1 - nie są dostępne wszytskie funkcje.
 18. Avatar
  To działa tylko wtedy gdy cała szkoła przystępuje do programu i się w nim zarejestruje. Np. wykorzystuje Teams do pracy zdalnej, lub po prostu w szkole korzysta z programu.
Avatar