Odsprzedaż elektroniki kupionej prywatnie z fakturą imienną, a gwarancja

gru 11. 2022 (1 g, 30 min)
Cześć. Chcę sprzedać lapka, którego kupiłem prywatnie. Do zamówienia została wystawiona faktura na osobę prywatną. Jak ogarnąć temat gwarancji, by kupujący ją miał? Dołączyć moją fakturę? Przecież ona jest na moje dane, nie kupującego, więc nie wiem jak w przypaku reklamacji nowy własciciel poradziłby sobie z gwarancją.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

3 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Dajesz fakturę i tyle. W razie reklamacji ważny jest dowód zakupu. Sam tak kupowałem i nikt się nie pytał, że inna osoba jest na papierze a inna reklamuje popsutego laptopa.
  Avatar
  Dokładnie. Najważniejszy jest dowód zakupu, reszta ich nie interesuje.
 2. Avatar
  Przedmiotem gwarancji jest dany przedmiot, a nie kupujący. Firmy czasem kombinują, że dotyczy to pierwotnego nabywcy np. w przypadku gwarancji międzynarodowych, ale to często martwe warunki i śliski prawnie temat. Zresztą firma nie ma prawa wylegitymować występującego z roszczeniem gwarancyjnym, bo nie ono jego dotyczy, a przedmiotu.

  Kingston na przykład ma w gwarancji dotyczącej niektórych przedmiotów wpisane, że dotyczy pierwotnego nabywcy. W praktyce jak występowałem to nikt nigdy tego nie weryfikował, bo niby jak.

  Dane osobowe na fakturze możesz zaciemnić. Ważna jest data wystawienia i numer. (Edytowano)