Sep 14. 2022
Cześć,

kupiłem na aliexpress trochę części do roweru o wartości w okolicy 1000zł, oczywiście >150€ aliexpress odlicza VAT, który trzeba zapłacić w Polsce, spoko. Dotąd po dotarciu przesyłki do kraju dostawałem z poczty zawiadomienie, wysyłałem fakturę i na tej podstawie naliczali podatek. Teraz natomiast dostałem z poczty informację, że odprawę celną muszę dokonać we własnym zakresie co mnie trochę dziwi - nie odwołałem domyślnego pełnomocnictwa a zakupiony towar powinien być możliwy do zgłoszenia przez PP.
Tak czy inaczej - dokonywał ktoś takiej odprawy celnej we własnym zakresie, korzystał z usługi agencji, albo np. wie, czy można PP nadać pełnomocnictwo?

Dzięki.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

4 Komentarze

sortowanie:
Avatar
  1. Avatar
    Czy mógłbyś się podzielić, jak wyglądała taka odprawa we własnym zakresie? Jedyny trop w internecie, jaki znalazłem zaprowadził mnie właśnie tutaj. Poczta polska próbuje się wymigać (kupiłem na własny użytek sprzęt używany o wartości 800$, poczta liczy jego wartość jako nowego - 2100$) i możliwe, że będę zmuszony do odprawy we własnym zakresie. Będę wdzięczny za informacje, rozmowę
    Avatar
    Autor
    Najłatwiej skontaktować siez jakąś agencją celną (w google znajdziesz tego sporo), wysłać im dokumenty otrzymane od Poczty i w sumie tyle, płaciłem za taką usługę 100zł.