paź 26. 2022
Witam, widuje często promocje na oczyszczacze powietrza natomiast ja mam uczulenie trochę na roztocza więc po sprzątaniu często ciężej się oddycha. Przychodzę z zapytaniem jaki oczyszczacz wybrać? Widziałem że Electrolux Pure A9 PA91-604GY jest dość dobry tylko czy w cenie około 2 000 tyś jest wart uwagi czy może w tej cenie jest coś lepszego albo poprostu poczekać na promocje electroluxa ?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

9 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Daikin
 2. Avatar
  Sharp
 3. Avatar
  Przy wyboże bierze się pod uwagę jeden najważniejszy czynnik - metraż mieszkania/pomieszczenia.

  Ja mam takiego Philips-a i spełnia swoją rolę w 100% przy czym mam dziecko i żonę z alergią

  Wcześniej miałem jakiś budżetowy, bo nie wierzyłem w ich działanie i mi było szkoda kasy ale teraz przy tym co mamy czuć różnice w jakości powietrza, a szczególnie jak się chce przefiltrować np. samą sypialnie przed spaniem

  Ps. Dodatkowo fajna jest apka do sterowania zdalnie tym oczyszczaczem (Edytowano)
  Avatar
  Autor
  Dzięki, napewno wezmę philipsa pod uwagę A co do metraża to będę musiał sprawdzić bo faktycznie o tym zapomniałem. (Edytowano)
 4. Avatar
  Daikin - Sharp - Philips
  kolejność przypadkowa

  Philipsa możesz wypożyczyć na 6 miesięcy (abonament jak za TV, ściągają sami z karty) i sprawdzić czy ci pasi.
  Potem możesz od nich odkupić ten twój z pomniejszoną kwotą za wypożyczenie (trzeba doczytać w szczegółach).
  Albo wypożyczyć inny.
  Ja mam już drugi... i poprzedni był fajniejszy. Poprzedni był z nawilżaczem - super sprawa. Ale filtr (wodny) zapchałam w 1 miesiąc - na szczęście mrozy były tylko miesiąc, więc nie było konieczności używania nawilżacza dużo dłużej. Patrzyłam nawet po sklepach, żeby sobie samemu dokupić taki filtr. Firma zapewnia wymianę filtrów chyba co 0,5 roku. Trzeba przeczytać dokładnie, bo zasady się zmieniają.
  Kiedyś można było wypożyczyć na 3M, a teraz tylko na 6M.
  Oczyszczacz może być typu "eko" - tj.odświeżony, czyli ktoś go miał wcześniej wypożyczonego, ale go wyczyścili, zdezynfekowali i dali nowe filtry. Albo typu "nowy" = nówka sztuka nie śmigana.
  Teraz mam eko i nie widać, żeby czymś się różnił od nowego. Wcześniej miałam nowy, bo wtedy nie było możliwości wypożyczenia innego.
  Oferta dostępnych oczyszczaczy jest zmienna w czasie.
  Cena wynajmu też. Ja wypożyczyłam pod koniec sierpnia - za 89zł/mc - ten najmniejszy jaki wówczas był.

  Ale jak kupujesz, to płacisz raz. A jak wypożyczasz i potem rezygnujesz - to płacisz, a oczyszczacza własnego nie masz.
  Avatar
  Autor
  Dzięki wielkie, będę miał na uwadze nawilżacz i raczej nie będę chciał się bawić w wypożyczanie bo zawsze byłem tego przeciwny. Jeszcze chyba z miesiąc popatrzę i poczytam testy różnych oczyszczaczy żeby nie brać na szybko A może jakaś promocja się jeszcze pojawi.
Avatar