Nothing OS 1.5 z Android 13 dla Nothing Phone (1)

gru 17. 2022
Dla tych którzy są w posiadaniu Nothing Phone (1) informuję, że w bardzo prosty sposób można zainstalować publiczną wersje beta Nothing OS 1.5 z Android 13. Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność, ja nie odpowiadam na ewentualne szkody powstałe przy próbie instalacji softu w trybie offline.

Niżej podam oficjalne linki do pobrania softu, oraz opiszę w kliku zdaniach jak to należy bezpiecznie zainstalować.

Po pierwsze zaktualizować telefon do najnowszej wersji softu z poziomu smartfona (Ustawienia -> System -> Aktualizacja systemu), a następnie należy pobrać dwa pliki z ROMem"

1- android.googleapis.com/pac…zip
2- android.googleapis.com/pac…zip

Następnie utwórz folder o nazwie „ota” (bez cudzysłowów) w katalogu głównym pamięci wewnętrznej telefonu. Skopiuj tam pierwszy plik (1), który wcześniej pobrałeś z zamieszczonego wyżej linku. W dialerze wybierz numer *#*#682#*#* i naciśnij zieloną słuchawkę. Otworzy się wbudowane narzędzie do aktualizacji systemu w trybie offline. Aplikacja spróbuje zlokalizować prawidłowy plik OTA znajdujący się w pamięci wewnętrznej, należy w niego kliknąć i zainstalować go. Jeśli aplikacja nie zobaczy właściwego pliku aktualizacji automatycznie, istnieje możliwość ręcznego wyszukania pakietu OTA, czyli wskazanie mu skopiowanego pliku nr 1 w utworzonym katalogu "ota". Po jego wybraniu instalator zainstaluje ROM.

Po tym jak Wasz telefon zainstaluje soft i uruchomi się ponownie, należy ponownie utworzyć folder o nazwie „ota” (bez cudzysłowów) w katalogu głównym pamięci wewnętrznej telefonu i skopiować tam drugi plik (2), który wcześniej pobrałeś z zamieszczonego wyżej linku. W dialerze wybierz ponownie numer *#*#682#*#* i naciśnij zieloną słuchawkę, aby otworzyć wbudowane narzędzie narzędzie do aktualizacji offline. Aplikacja spróbuje zlokalizować prawidłowy plik OTA znajdujący się w pamięci wewnętrznej i zainstalować go. W przypadku niepowodzenia oferuje ręczne wyszukanie pakietu OTA, czyli wskazanie mu skopiowanego pliku nr 2 w utworzonym katalogu "ota" Po jego wybraniu instalator zainstaluje ROM i będzie to trwało dłużej niż za pierwszym razem.

Żadne dane z urządzenia nie powinny zostać utracone, ale dla świętego spokoju proponuję wcześniej zrobić sobie backup danych, tak na wszelki wypadek. Ważne też aby przed przystąpieniem do ręcznej aktualizacji softu, poziom naładowania baterii nie był niższy niż 50%

W publicznych beta wersjach ROMów dla Nothing Phone (1) może wystąpić problem z użyciem Google Pay przy płatnościach zbliżeniowych. Oczywiście jeśli taki problem wystąpi, to po udostępnieniu oficjalnej, dostępnej dla wszystkich wersji Nothing OS 1.5 z Android 13 wszystko znów będzie działać prawidłowo. Ma to nastąpić w styczniu 2023

Jeszcze raz powtarzam, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność, ja nie odpowiadam na ewentualne szkody powstałe przy próbie instalacji softu wyżej opisaną metodną.

6428493171671264789.jpg4878792961671264794.jpg9823080891671264802.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Różne

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
  1. Avatar
    Bardzo przydatny poradnik, dzięki
  2. Avatar
    Hej przy próbie instalacji po wybraniu pierwszego pliku wyświetla się komunikat po angielsku że nie można zainstalować bo aktualizacja jest niższa jak obecna. Posiadam zainstalowany Nothing OS 1.1.8