Sep 23. 2022
nju wprowadziło właśnie dostęp do 5G ale przy okazji przygotowało też niespodziankę dla klientów...

Żeby skorzystać z dostępu do 5G (o ile ma się zasięg... a z tym w Orange słabo) trzeba w przypadku abonamentu zmienić usługę na jedną z nowych (5G dostępne w usługach za 29 i 39 zł).
W nowych usługach występuje drobna różnica względem starej oferty. Zniknęło "nie korzystasz, nie płacisz". Czyli w przypadku nieużywania telefonu i tak płacimy pełny abonament. Tylko jakoś nigdzie nju się tym nie chwali.
Dodatkowo po przejściu na nową ofertę nie ma możliwości powrotu na stare pakiety. Nie ma też już obecnie możliwości zmiany pakietu na inny stary.

I jeszcze jedno - w ofercie za 19 zł nie ma już limitu płatności za sms-y i mms-y (było 9 zł). Płaci się za wszystkie zgodnie z cennikiem.

Na razie zachowano zasadę nie płacenia przy niekorzystaniu z oferty na kartę i w przypadku abonamentu tzw. internetowego.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  To ja dodam jeszcze.

  Jak Twojego urządzenia nie ma liście obsługi VoLTE i WiFi Calling to 5G też nie obsłuży, także musisz mieć telefon 5G "będący w ofercie Orange".

  Tutaj lista: orange.pl/vie…iec

  Co lepsze, jak wyłączą w przyszłym roku 3G, a Twoje urządzenie nie będzie miało wspieranego VoLTE to będziesz prowadził rozmowy przez 2G 💪
  Avatar
  Trzeba dodać, że jeśli chodzi o wifi calling i volte Orange honoruje tylko złotą listę sprzedawanych przez nich telefonów. Jeśli telefon nie jest na liście to po "ręcznym" uruchomieniu usług (prawidłowo działających!) Orange wyłączy je systemowo.
  I tym oto sposobem telefon który wspierał technologie u innego operatora przy przejściu do Orange może się okazać, że nie będzie na nim nic działało.
 2. Avatar
  5g poki co to LTE z troche zmienionym protokolem, dziala na tych samych czestotliwosciach, wiec uzyski raczej niewielkie - a wyzsze predkosci wynikaja z mniejszej ilosci uzytkownikow.

  5g bedzie mialo sens za kilka lat jak wejda kolejne czestotliwosci i bedzie duza infrastruktura - dzis to tylko marketing podobnie jak kiedys Play robilo reklame, ze wprowadza 5g Ready - czyli zupdatowali swoje BTSy do owczesnego najnowszego standartu LTE i sie tym pochwalili.
  Avatar
  Gdyby nju działało na nadajnikach plusa, to brałbym, bo taniej, ale działa na Orange także prędkość netu w tym ich pseudo 5G to dramat. Plus działa na nadajnikach 2,6Ghz także prędkość jest szybsza niż u całej wielkiej trójki operatorów razem wziętej, ale to i tak nie jest to co powinno być. A powinno działać w częstotliwości 3,4-3,8Ghz, ale przetarg na te częstotliwości został anulowany, a nowy jeszcze nie rozpisany :-/
 3. Avatar
  Ten zabieg to kolejna próba zwiększenia średnich przychodów z klienta – także w tej jednej z najtańszych w Orange ofert.
  Avatar
  Bardzo możliwe…
  Orange to nie charytatywna spółka i raczej nastawiony jest na zysk, także szuka kasy tam gdzie może…:)
 4. Avatar
  Korzystam z nju internetowy, to mój internet w mieszkaniu. Czy jest sens szuakć jakiegoś nowgo routera co obsługuje 5G?
  Avatar
  Dobre pytanie. Mam dokładnie tak jak ty (180 GB starcza mi na luzie, jak na yt oglądam coś to nie potrzebuje HD czy 4k, ale w 4G problemem bywa zapchanie sieci i chętnie bym sprawdził jak będzie z 5G).

  Tylko jak spojrzałem na szybko to wszystkie routery z modemem 5g na kartę sim to cena 1300 zł + (dramat), czy to jednak ja nie potrafię szukać? Już się naczytałem o wykorzystywaniu tel do tego celu oraz ułomnościach takiego rozwiązania.

  Czy jest dostępne tego typu urządzenie stacjonarne w rozsądnej cenie, a nie za 1000+ cebulionów?
 5. Avatar
  Posiadam 2 numery na abonament w NJU "nie więcej niż 29zł". Ze starego numeru właściwie nie korzystam, przychodzą tam jedynie kody autoryzacyjne i właściwie płacę za niego nie więcej niż kilka groszy miesięcznie. Jeśli nic nie będę ruszał, to pozostanie tak jak jest czy mi wskoczy 29zł/msc za ten nieużywany numer?
  Avatar
  Pozostanie tak jak jest. A mogłeś wziąć oba numery w Duet i płacić 38zł i mieć wszystko na jednej fakturze.
 6. Avatar
  Jestem w nju. 5G w mojej okolicy nie istnieje. LTE działa tak żenująco poza miastem, że ustawiając 3G uzyskuję lepsze transfery danych w przeglądarce, niż na LTE.
 7. Avatar
  Kojarzy ktoś z Was innego operatora i plan taryfowy podobny do nju "nie korzystasz, nie płacisz"?
  Chodzi mi o brak opłaty abonamentowej jeśli w danym miesiącu nie korzystamy z telefonu, a także "limit górny" jak w NJU (w NJU jest limit do 19/29/39 zł, zależnie od wariantu).
  Avatar
  Autor
  W obecnej ofercie nju (abonament) nie ma już limitów tylko określona stawka. Chyba, że ktoś siedzi na starej ofercie to ma jeszcze "nie korzystasz, nie płacisz". Jedynie w nju na kartę jest po staremu.
Avatar