Niezrealizowane zakupy - jak dostać zwrot pieniędzy

6
lis 17. 2018
Witam, otrzymałem wiadomość od jednego ze sprzedawców, że towar jest słabej jakości i niestety nie będzie wysyłał. Kazał zrezygnować z zamówienia, a on zwróci pieniądze. Chciałem zapytać jak wygląda taki zwrot, czy jest to bezpieczne i gdzie przyjdą mi pieniądze?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
6 Komentarzy
Gdzie, czym, jak, kiedy...

Daj se pomóc @Alvaro , wysil się trochę...
Super, bardzo mi pomogłeś. Już godzinę siedzę i czytam jakąś pomoc wyszukaną na googlach ale takiego przypadku nie znalazłem.
Po prostu chcę otrzymać odpowiedź od kogoś doświadczonego bo nie wiem co się w takich przypadkach robi... Czy anulować zamowienie i oni zwracają bez problemu, czy lepiej skontaktować się z ali, opisać sytuację i wtedy anulować?
@Alvaro W pierwszym zdaniu opisującym Twój problem powinieneś napisać gdzie robiłeś zakupy i czym płaciłeś, nikt z nas nie ma kryształowej kuli i nie będzie się tego domyślał. Od tego zależy jakie są możliwości odzyskania pieniędzy.

Jak później napisałeś w swoim komentarzu robiłeś zakupy na Ali. Każdy sprzedający ma określony czas do kiedy musi wysłać paczkę. Jeśli tego nie zrobi, zamówienie zostanie automatycznie anulowane. Możesz to sprawdzić wchodząc w swoje zamówienie ile czasu jeszcze ma sprzedawca na wysłanie paczki. Masz tam możliwość również wcześniejszego zrezygnowania z zamówienia. Sam osobiście poczekałbym, aż ten czas się skończy, żeby nie poszło na Twoje konto, że to ty anulujesz zamówienie, tylko sprzedawca je nie wysłał. Ali mniej przychylnym okiem patrzy na osoby, które za dużo razy rezygnują ze swoich zamówień.
Edytowane przez: "frifix" lis 18. 2018
Dziękuję, o taką odpowiedź mi chodziło, praktyczna. Teoretycznie wiem co robić.
Skorzystałem z Twojej rady i nie naciskalwm rezygnacji z zamówienia. Dzisiaj dostałem informację z ali że przesyłka została jednak wysłana. O co chodzi? To są normalne praktyki stosowane przez chinoli? Po co pisze żeby niby odwołać a potwm wysyła? Boją się złego komentarza na ali?
Alvaro1 g, 1 min

Skorzystałem z Twojej rady i nie naciskalwm rezygnacji z zamówienia. D …Skorzystałem z Twojej rady i nie naciskalwm rezygnacji z zamówienia. Dzisiaj dostałem informację z ali że przesyłka została jednak wysłana. O co chodzi? To są normalne praktyki stosowane przez chinoli? Po co pisze żeby niby odwołać a potwm wysyła? Boją się złego komentarza na ali?


Niektórzy sprzedawcy nie wyrabiają się z zamówieniami na 11.11. bo jest ich dużo. Tak boją się złego komentarza na Ali, bo z tego handlu żyją. Możliwe, że nie tylko Tobie wysłał takiego maila, bo nie wyrabia z czasem, który ma przeznaczony na wysyłki. Z drugiej strony nie chce, żeby szło na jego konto, że przesyłek nie wysyła. Jest jeszcze możliwość, że wprowadził fake tracking i nic do Ciebie nie dojdzie, ale to dopiero się okaże. Wtedy trzeba pilnować czas w jakim przesyłka ma do Ciebie dotrzeć i założyć spór, że nie dotarła. Sam mam jedno takie zamówienie, gdzie sprzedający do ostatniej chwili zwlekał z przesyłką, także nie wiem jak będzie. Szkoda by mi było tego, bo mocno je zbiłem kuponami, a w ten sposób straciłbym te kupony.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje