Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Niezgodniść z umową a koszty dostawy @Allegro

4
wrz 6.
Otrzymałem przedmiot uszkodzony (w opisie nie było nic o uszkodzeniu) - czy należy mi się zwrot kosztów dostawy i wysyłki zwrotnej? Przedmiot kupiony od osoby prywatnej na Allegro.
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

4 Komentarze
nie. ALE ALE zawsze możesz iść do sądu Jeśli Prywaciarz nie będzie chciał się dogadać to nic nie wskórasz.
Chyba że uszkodzenie było widoczne, paczka zdezelowana itp. to jedynie Kurierowi do 7 dni od otrzymania paczki możesz zgłosić ten fakt a Kurier do Ciebie przyjedzie z "protokołem szkody".
Jeśli nie był to drogi przedmiot to gra nie warta świeczki tak jw. Kupując od prywatnej osoby nie masz praw konsumenta. Ewentualnie możesz spróbować zaangażować allegro, ale oni co najwyżej mogą zablokować konto, co dla konta "nie-sklepu" to nie ma większego znaczenia.
Z drugiej strony wcale to nie musi być wina sprzedawcy tylko dostawcy i ciężko żeby był za to odpowiedzialność, chyba, że np. paczka byla słabo zapakowana. Część paczek jest domyślnie ubezpieczona u niektórych przewoźników, więc może w tym kierunku możesz iść.
A jak oddawałem coś na gwarancje i gwarancja została uznana pozytywnie. Jednak odesłanie smartem ustawione było tylko za free dla 14 dni od zakupu. A wada pojawiła się po tych 14 dniach.

Niby według Allegro odsyłam na swój koszt. A jak reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie sprzedający ma mi zwrócić koszty transportu . Prawda to?
Na razie jestem na etapie czekania na odebranie wysłanego nowego sprzętu po reklamacji A o zwrocie za mój transport cisza od sprzedawcy Sprzedawca raczej jakiś sklep
Edytowane przez: "voodoo69" wrz 7.
voodoo6907/09/2019 11:25

A jak oddawałem coś na gwarancje i gwarancja została uznana pozytywnie. Je …A jak oddawałem coś na gwarancje i gwarancja została uznana pozytywnie. Jednak odesłanie smartem ustawione było tylko za free dla 14 dni od zakupu. A wada pojawiła się po tych 14 dniach.Niby według Allegro odsyłam na swój koszt. A jak reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie sprzedający ma mi zwrócić koszty transportu . Prawda to?Na razie jestem na etapie czekania na odebranie wysłanego nowego sprzętu po reklamacji A o zwrocie za mój transport cisza od sprzedawcy Sprzedawca raczej jakiś sklep


wydaje mi się że SKLEP winien zwrócić Ci piniądze, dlatego najlepiej było ZAPYTAJU przed operacją zwrotu/reklamacji itp.

Z doświadczenia wiem że np. MANTA co wszyscy ją tak najeżdżają przez Jutubera to sama podsyła Kuriera i Odsyła za Darmo jeśli nawet wada była/wynikła ze strony Klienta i za nic się nie dopłaca.

Sklepy internetowe z reguły mają Podpisane Umowy z Firmami Kurierskimi i tylko podają Ci KOD na wysyłkę albo Link i samemu zamawiasz na kiedy chcesz aby Kurier przyjechał itd.

Jeśli kupiłeś w małym sklepie/sklepiku to może być problem ale raczej nie winno skoro wada wystąpiła w ciągu 2 lat a nie później.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje