Opublikowano 25 lutego 2021

Nieodebranie paczki z Aliexpress, a zwrot pieniędzy

Czy jeśli nie odbiorę paczki z Aliexpress to dostanę normalnie zwrot pieniędzy, po tym jak wróci na magazyn czy trzeba coś zrobić, aby go otrzymać?
Niestety przez przypadek podałem błędny nr telefonu podczas składania zamówienia i kurier zostawił paczkę w żabce i bez kodu odbioru nie mogę jej odebrać, a na infolinii DHL powiedzieli, ze muszę się zwrócić do sprzedawcy, aby to on zgłosił zmianę nr telefonu, ale chyba raczej małe szanse, że sprzedawca na Ali to zrobi .
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika paulo_bab
  potrącą ci koszt wysyłki. Ja miałem tak ze zamówiłem do paczomatu a wyslali mi na adres paczkomatu zwykła pocztą i poszło awizo na paczkomat (kretyni) wiec nawet nie wiedzialem ze jest na poczcie. odeslali do chin i potracili mi kosz wysylki (okolo 40zl) skaldałem spór ale z kretynami nie da sie porozumiec bo twiedzą ze nie odebrałem paczki pomimo tego ze o niej nie wiedzialem a źle ją wyslali.
 2. Awatar użytkownika jarosz99
  Autor
  paulo_bab25/02/2021 12:14

  potrącą ci koszt wysyłki. Ja miałem tak ze zamówiłem do paczomatu a wysla …potrącą ci koszt wysyłki. Ja miałem tak ze zamówiłem do paczomatu a wyslali mi na adres paczkomatu zwykła pocztą i poszło awizo na paczkomat (kretyni) wiec nawet nie wiedzialem ze jest na poczcie. odeslali do chin i potracili mi kosz wysylki (okolo 40zl) skaldałem spór ale z kretynami nie da sie porozumiec bo twiedzą ze nie odebrałem paczki pomimo tego ze o niej nie wiedzialem a źle ją wyslali.


  Ok, dzięki za info.
 3. Awatar użytkownika asimply
  paulo_bab25/02/2021 12:14

  potrącą ci koszt wysyłki. Ja miałem tak ze zamówiłem do paczomatu a wysla …potrącą ci koszt wysyłki. Ja miałem tak ze zamówiłem do paczomatu a wyslali mi na adres paczkomatu zwykła pocztą i poszło awizo na paczkomat (kretyni) wiec nawet nie wiedzialem ze jest na poczcie. odeslali do chin i potracili mi kosz wysylki (okolo 40zl) skaldałem spór ale z kretynami nie da sie porozumiec bo twiedzą ze nie odebrałem paczki pomimo tego ze o niej nie wiedzialem a źle ją wyslali.  Była karta w użyciu? Jak nie minęło 120 dni to chargeback. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Koszalineo
  PIN ma 4 cyfry i nie ma limitu wprowadzania, wystarczy zatem dłuższą chwilę w Żabce na wprowadzenie 9999 kombinacji i przesyłka jest twoja
 5. Awatar użytkownika jarosz99
  Autor
  A możecie powiedzieć ile czasu od nieodebrania zamówienia (tj. od zwrotu do nadawcy) czekaliście na zwrot pieniędzy?
 6. Awatar użytkownika dzeus
  Podbijam temat, zamówienie na 11.11, platnosc karta, wysyłka z polski. Po 1.5h anulowałem podając inny powód. Po 2-3h widze numer wysyłki, zero informacji dlaczego odrzucono anulowanie. Czytałem, że do 6h anuluje się z automatu, jednak na stronie anulowania było info ze sprzedawcą ma 72h na odniesienie się. Dzis chciałem zamówić przedmiot raz jeszcze tyle ze z innymi znizkami(-10 dolcow).

  Pytanie czy warto się teraz szarpać o te ~40zl? Bo jedyne co mogę, to odmówić przyjęcia paczki, po czym czekać na zwrot albo złożyć chargeback. Wkurza mnie najbardziej fakt, że Alie robi tyle problemów ze zwrotami i fakt ze nie ma sladu po mojej prośbie o anulowanie :/.

  Podpowiecie coś? Dzieki
 7. Awatar użytkownika Kamil_Nazionale
  Cześć, przypadkowo trafiłem na tę dyskusję, czy może mi ktoś napisać co jest w sytuacji kiedy paczka nie zostanie odebrana ? Pomyliłem zamówienie, chciałem zamówić inny telefon niż faktycznie zamówiłem, napisałem do sprzedawcy, a ten nie "rekomenduję zwrotu". Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Czy jest zwrot pieniędzy po tym jak sprzedający zwrotnie otrzyma zamówiony przedmiot ? Czy trzeba zakładać samodzielnie spór ? Dodam, że zamówiony telefon jest warty jest ok 3kPLN. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 8. Awatar użytkownika kris222
  Podbijam temat jako drugi telefon jest na urzędzie celnym wartość około 5 k. Sprzedawca twierdzi jeśli nie chce tego telefonu żebym po prostu nie odbierał wróci do nich [Chin] i żeby złożyć spór o refundację że jest ubezpieczony i przesyłka zwrotna też opłacona tylko ja się boję czy nie stracę pieniędzy. na pewno będzie wysokie cło ale to już nie o to chodzi ponieważ telefon będzie miał chiński oprogramowanie
Awatar użytkownika