Nie odebrana paczka za pobraniem przez kupującego - co można zrobić?

mar 3. 2021
Sprzedałem jedną rzecz na OLX za pobraniem i zaliczyłem ZONK, koleś mimo deklaracji paczki nie odebrał i dziś wróciła. Jak można dochodzić swoich należności, ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Aktualizacje społecznościowe
Różne

29 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika MarcinOdPioruna
    Każdy w swoim czasie się uczy, że nie wysyła się za pobraniem. Ja nauczyłem się już jakiś czas temu, teraz przyszła pora na naukę dla Ciebie.
  2. Awatar użytkownika Usunięty433704
    Anonymous User
    Blackorange03/03/2021 17:00

    Skoro nie potrafisz czytać, czemu chcesz coś doradzać?


    Doczytałem. To ty doszukujesz się należnosci za nieodebranie paczki? Hahaha, do sądu go pozwij.
  3. Awatar użytkownika Diabolique
    Prawda jest taka, że nic nie zrobisz. Cieszyć się jedynie, że paczka wróciła.
  4. Awatar użytkownika krzychu78
    Krzychu12703/03/2021 22:46

    Możesz dokupić oczywiście ale nie każdy wie, że suma pobrania to nie kwota …Możesz dokupić oczywiście ale nie każdy wie, że suma pobrania to nie kwota wartości paczki w razie zgubienia przez pocztę.Do tego reklamacja to 30dni roboczych.


    Trzeba było wspomnieć, że piszesz o poczcie polskiej. Jak się korzysta z tego reliktu przeszłości to wszystkiego się można spodziewać.
  5. Awatar użytkownika Usunięty433704
    Anonymous User
    No a co ma być? Wróci do ciebie i tyle.
  6. Awatar użytkownika Pepper265
    najlepiej kupować i sprzedawać z przesyłką olx, najbezpieczniej dla każdego
  7. Awatar użytkownika ArtXX
    EzioAuditore_da_Firenze03/03/2021 21:32

    Każdy przez to musi przejść na własnej skórze :(Już teraz wiesz ,żeby nie w …Każdy przez to musi przejść na własnej skórze :(Już teraz wiesz ,żeby nie wysyłać za pobraniem - prędzej czy później spotkasz buraka co nie odbierze paczki.


    Kobieta przez tydzień pisała, dzwoniła abym wysyłał za pobraniem bo nie może zrobić przelewu z domu, bo małe dzieci jeden wieki płacz. Wysłane. Dzwonię do babki bo dwa dni nie odbiera paczki - No ona się rozmyśliła.... NiGDY WiĘCEJ (Edytowano)
  8. Awatar użytkownika Chucky
    Zmienił zdanie i tyle
  9. Awatar użytkownika Jonnie
    Krzychu12703/03/2021 18:37

    Możesz iść do sądu jak robią firmy. Ale realnie nie wysyłać lepiej pobran …Możesz iść do sądu jak robią firmy. Ale realnie nie wysyłać lepiej pobraniem. Niestety zapłacisz nie tylko za wysyłkę a i powrót czyli lekko kilkanaście złociszy. Do tego nie każdy wie, że pobranie nie jest ubezpieczone więc jak zginie paczka np. pobranie 500zł zwrócą tylko ustawową sumę coś było dawniej 86zł.    Jak nie jest ubezpieczone pobranie? Przecież możesz dokupić ubezpieczenie paczki
  10. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
    Każdy przez to musi przejść na własnej skórze
    Już teraz wiesz ,żeby nie wysyłać za pobraniem - prędzej czy później spotkasz buraka co nie odbierze paczki.
  11. Awatar użytkownika Krzychu127
    Jonnie03/03/2021 20:17

    Jak nie jest ubezpieczone pobranie? Przecież możesz dokupić ubezpieczenie p …Jak nie jest ubezpieczone pobranie? Przecież możesz dokupić ubezpieczenie paczki


    Możesz dokupić oczywiście ale nie każdy wie, że suma pobrania to nie kwota wartości paczki w razie zgubienia przez pocztę.Do tego reklamacja to 30dni roboczych.
  12. Awatar użytkownika wir.koro
    ArtXX05/03/2021 00:13

    Kobieta przez tydzień pisała, dzwoniła abym wysyłał za pobraniem bo nie moż …Kobieta przez tydzień pisała, dzwoniła abym wysyłał za pobraniem bo nie może zrobić przelewu z domu, bo małe dzieci jeden wieki płacz. Wysłane. Dzwonię do babki bo dwa dni nie odbiera paczki - No ona się rozmyśliła.... NiGDY WiĘCEJ


    Nigdy nie wysyłaj tak bo ktoś zmiękcza cie ze dziecko chore,dziadek w szpitalu ,lato stulecia i niepełnosprawności.
    No cóż saper myli się raz tak jak i Ty teraz.
    Ktoś chce kupić warunek pieniądze na koncie Twoim lub przez olx.
    Bo tacy którzy często wydzwaniaja i zapewniają ze towar kupią to okazują się trefnymi klientami.
    Masz miękkie serce musisz mieć twardą d..e.
    Głowa do góry.
  13. Awatar użytkownika Blackorange
    Autor
    Usunięty43370403/03/2021 16:59

    No a co ma być? Wróci do ciebie i tyle.


    Skoro nie potrafisz czytać, czemu chcesz coś doradzać?
  14. Awatar użytkownika Ashleigh_
    Trzeba było wziąć opłatę za przesyłkę z góry lub wysłać przez olx, a tak nic nie zrobisz.
  15. Awatar użytkownika Krzychu127
    Możesz iść do sądu jak robią firmy. Ale realnie nie wysyłać lepiej pobraniem. Niestety zapłacisz nie tylko za wysyłkę a i powrót czyli lekko kilkanaście złociszy. Do tego nie każdy wie, że pobranie nie jest ubezpieczone więc jak zginie paczka np. pobranie 500zł zwrócą tylko ustawową sumę coś było dawniej 86zł.
  16. Awatar użytkownika asimply
    Jak coś wysyła się za pobraniem to trzeba zawsze żądać wpłaty kosztów transportu. Ktoś miga się to niech spada. A w tym wypadku możesz napisać do kupującego, że oczekujesz zwrotu kosztów. W innym wypadku wystaw mu nakaz zapłaty.
  17. Awatar użytkownika ArtXX
    Krzychu12703/03/2021 18:37

    Możesz iść do sądu jak robią firmy. Ale realnie nie wysyłać lepiej pobran …Możesz iść do sądu jak robią firmy. Ale realnie nie wysyłać lepiej pobraniem. Niestety zapłacisz nie tylko za wysyłkę a i powrót czyli lekko kilkanaście złociszy. Do tego nie każdy wie, że pobranie nie jest ubezpieczone więc jak zginie paczka np. pobranie 500zł zwrócą tylko ustawową sumę coś było dawniej 86zł.


    Nawet jak paczka jest ubezpieczona?
  18. Awatar użytkownika ArtXX
    krzychu7804/03/2021 05:43

    Trzeba było wspomnieć, że piszesz o poczcie polskiej. Jak się korzysta z te …Trzeba było wspomnieć, że piszesz o poczcie polskiej. Jak się korzysta z tego reliktu przeszłości to wszystkiego się można spodziewać.


    Wszyscy podobni. Zależy z czego częściej korzystasz to widzisz niedociągnięcia
  19. Awatar użytkownika ArtXX
    wir.koro05/03/2021 01:22

    Nigdy nie wysyłaj tak bo ktoś zmiękcza cie ze dziecko chore,dziadek w sz …Nigdy nie wysyłaj tak bo ktoś zmiękcza cie ze dziecko chore,dziadek w szpitalu ,lato stulecia i niepełnosprawności.No cóż saper myli się raz tak jak i Ty teraz.Ktoś chce kupić warunek pieniądze na koncie Twoim lub przez olx.Bo tacy którzy często wydzwaniaja i zapewniają ze towar kupią to okazują się trefnymi klientami.Masz miękkie serce musisz mieć twardą d..e.Głowa do góry.


    Spoko, opisałem sytuacje na poparcie twoich słów aby inni widzieli. Bo od dawna tak nie wysyłałem ale wiadomo święta (ostatnie) i teraz nie ma zmiłuj.
  20. Awatar użytkownika krzychu78
    ArtXX05/03/2021 00:02

    Wszyscy podobni. Zależy z czego częściej korzystasz to widzisz ni …Wszyscy podobni. Zależy z czego częściej korzystasz to widzisz niedociągnięcia    Nie. Kurierzy/listonosze mogą się zdarzyć lepsi i gorsi wszędzie - tu masz rację. Natomiast Poczta Polska to stan umysłu i nikt nie jest w stanie z nią konkurować.
Awatar użytkownika