Opublikowano 27 marca 2020

Netflix na telewizorze

Witam. Za miesiąc będę kupował telewizor i trapi mnie jedno pytanie, a mianowicie z tego powodu że chyba już wszystkie produkowane teraz telewizory mają smart TV to jak wygląda sprawa z pobieraniem filmów np. na takim Netflixie. Potrzebny będzie wtedy jakiś zewnętrzny dysk czy coś. Moje pytanie może być błache ale zawsze odtwarzałem filmy z laptopa i nie wiem jak to wygląda na telewizorach. Poza tym zna ktoś jakiś fainy TV za 5-6 tysięcy?
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika DYBUG
  Jak będziesz chciał pobrać film to tak będziesz potrzebował dodatkowy dysk do tv jeżeli będziesz chciał oglądać bez pobierania to dysk nie będzie konieczny. Co do telewizora to się nie wypowiem bo się nie znam.
 2. Awatar użytkownika AdineX2
  Autor
  DYBUG27/03/2020 17:12

  Tak.


  Tylko czy to na pewno zadziała? Z tego co wyczytałem w necie to Netflix oferuje jednynie pobieranie na Windowsie i urządzeniach mobilnych. Na telewizorze chyba nie jest to obsługiwane.
 3. Awatar użytkownika Mariuszowicz
  Hmm, nie jestem pewien, ale może kolega po prostu pyta o podstawy działania Netfliksa? Na Netfliksie nie trzeba pobierać filmów żeby móc oglądać, więc nie trzeba mieć dysku. Filmy się streamują (strumieniują) jak na YouTube. Natomiast Netflix na Androida i na komputer udostępnił możliwość uprzedniego pobrania odcinków/filmów na dysk, żeby móc oglądać treści w miejscach bez dostępu do Internetu (ale wciąż trzeba do tego celu użyć aplikacji Netflix). Na natywnej aplikacji Netfliksa na Smart TV np. Samsung nie ma takiej opcji, z tego względu, że rzadko wyjeżdżając zabiera się ze sobą telewizor - to raz, a dwa to, że typowi użytkownicy Smart TV nie mają podpiętego do niego dysku. Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli nie to przepraszam.
 4. Awatar użytkownika AdineX2
  Autor
  Mariuszowicz28/03/2020 15:07

  Hmm, nie jestem pewien, ale może kolega po prostu pyta o podstawy …Hmm, nie jestem pewien, ale może kolega po prostu pyta o podstawy działania Netfliksa? Na Netfliksie nie trzeba pobierać filmów żeby móc oglądać, więc nie trzeba mieć dysku. Filmy się streamują (strumieniują) jak na YouTube. Natomiast Netflix na Androida i na komputer udostępnił możliwość uprzedniego pobrania odcinków/filmów na dysk, żeby móc oglądać treści w miejscach bez dostępu do Internetu (ale wciąż trzeba do tego celu użyć aplikacji Netflix). Na natywnej aplikacji Netfliksa na Smart TV np. Samsung nie ma takiej opcji, z tego względu, że rzadko wyjeżdżając zabiera się ze sobą telewizor - to raz, a dwa to, że typowi użytkownicy Smart TV nie mają podpiętego do niego dysku. Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli nie to przepraszam.


  Chodzi mi o to że mam limitowany Internet. Dopiero w nocy mam zwiększony pakiet i na nim pobieram duże ilości GB. Chyba czas przerzucić się na torrenta w takim razie.
 5. Awatar użytkownika AdineX2
  Autor
  DYBUG27/03/2020 16:07

  Jak będziesz chciał pobrać film to tak będziesz potrzebował dodatkowy dysk …Jak będziesz chciał pobrać film to tak będziesz potrzebował dodatkowy dysk do tv jeżeli będziesz chciał oglądać bez pobierania to dysk nie będzie konieczny. Co do telewizora to się nie wypowiem bo się nie znam.


  Czyli najzwyklejszy dysk zewnętrzny na USB wystarczy?
 6. Awatar użytkownika DYBUG
  AdineX227/03/2020 16:12

  Czyli najzwyklejszy dysk zewnętrzny na USB wystarczy?


  Tak.
 7. Awatar użytkownika wadam
  najlepiej pendrive i po kłopocie.
 8. Awatar użytkownika user123114214
  AdineX227/03/2020 17:39

  Tylko czy to na pewno zadziała? Z tego co wyczytałem w necie to Netflix o …Tylko czy to na pewno zadziała? Z tego co wyczytałem w necie to Netflix oferuje jednynie pobieranie na Windowsie i urządzeniach mobilnych. Na telewizorze chyba nie jest to obsługiwane.


  Na moim samsungu się nie da pobierać, ale może to zależy od telewizora
 9. Awatar użytkownika DYBUG
  AdineX227/03/2020 17:39

  Tylko czy to na pewno zadziała? Z tego co wyczytałem w necie to Netflix o …Tylko czy to na pewno zadziała? Z tego co wyczytałem w necie to Netflix oferuje jednynie pobieranie na Windowsie i urządzeniach mobilnych. Na telewizorze chyba nie jest to obsługiwane.


  Nigdy nie pobierałem żadnych treści z netflix więc się nie wypowiem. Ja mam TV z android-tv i odpalając aplikację netflix niby funkcja pobierania jest ale czy to działa to nie wiem.
 10. Awatar użytkownika no1geek
  AdineX228/03/2020 15:34

  Chodzi mi o to że mam limitowany Internet. Dopiero w nocy mam zwiększony p …Chodzi mi o to że mam limitowany Internet. Dopiero w nocy mam zwiększony pakiet i na nim pobieram duże ilości GB. Chyba czas przerzucić się na torrenta w takim razie.


  Bez przesady, zrób mirror ekranu z np. Telefonu i już. U mnie na tv nie działa Ipla od jakiegoś czasu, to biorę laptopa i w jednej sieci wifi można zrobić dzielenie ekranu. Wygodniejsze niż torrent.
 11. Awatar użytkownika MaMiX
  no1geek28/03/2020 22:05

  Bez przesady, zrób mirror ekranu z np. Telefonu i już. U mnie na tv nie d …Bez przesady, zrób mirror ekranu z np. Telefonu i już. U mnie na tv nie działa Ipla od jakiegoś czasu, to biorę laptopa i w jednej sieci wifi można zrobić dzielenie ekranu. Wygodniejsze niż torrent.


  No to przecież napisał na początku dyskusji, że wcześniej puszczał z laptopa(jeśli dobrze zrozumiałem), a po co ma targać laptopa lub fona tylko po to by odpalić film... Tym bardziej, że ów urządzenia są na baterie, więc nie mogą działać w nieskończoność bez podłączenia do prądu, a po co jeszcze dodatkowe kable... (Edytowano)
Awatar użytkownika