Nespresso czy Cafissimo?

4
sty 3. 2019
Witam. Zastanawiam się nad Cafissimo Mini lub ekspresem Nespresso. Do obu można bez problemu kupić zamienniki oryginałów. Z których jest lepsza kawa? Czy będzie lepsza niż z ekspresu przelewowego?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
4 Komentarze
Ja mam cafissimp chyba z 6 lat temu kupione, jestem zadowolona. Moje jest jako były te pierwsze wysokie że spieniaczem do mleka, spieniacza nie używam, kilka razy użyłam i dawało radę. W pracy mieliśmy Bosch na kapsułki i jednak myślę że Tchibo lepsze. Swego czasu było też tańsze ale teraz pewnie podobne są ceny. Przez to że sama kawę w domu piję i to w zasadzie tylko w weekendy, nie opłaca mi się kupować za krocie ekspresu z mlynkiem bo pewnie tylko na taki bym wymienila. Co do tych wersji małych to też polecam bo tesciu już jakiś czas temu wymienił na małą wersję, ta wyższa mu się popsuła po wielu latach używania.
Ja mam nespresso w pracy i w kapsułkach jest prawdziwa kawa nie żadna kawa rozpuszczalna. Nie ma żadnych latte itp. Tylko różne mieszanki prawdziwej kawy
Ja porównywałem oba, z Nespresso kawa zdecydowanie lepsza, ale tylko z oryginalnych kapsli. Uważaj na zamienniki, moja znajoma uwaliła ekspres w 6 miesięcy - nie wytrzymał mechanizm, bo zamienniki z gorszego plastiku były. Kawa z zamiennika była słaba wg mnie, ale jej smakowała - kwestia gustu. Nespresso jest na pewno sporo droższe w eksploatacji.
Jeśli będzie z ekspresu korzystać w kilka osób codziennie to rozważ ciśnieniowy z młynkiem lub bez, początkowa oszczędność na ekspresie kapsułkowym szybko zmieni się w stratę koszcie kapsułek i zabawie z nimi.
Ekspres kolbowy bez młynka kupisz spokojnie do 500pln, pełnowartościowy automat, np. Krups ea8250 można znaleźć używkę po serwisie z gwarancją za ok. 850 zł. Na pewno w dłuższej perspektywie to lepszy wybór.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst