Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Nemesis: Lockdown - gra planszowa / Kickstarter

maj 28. 2020
Na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie superprodukcji autorstwa Adama Kwapińskiego i wrocławskiej firmy Awaken Realms.


267558.jpg
Nemesis: Lockdown to zaawansowana gra planszowa dla 1 do 5 graczy. Akcja osadzona jest w marsjańskiej bazie, którą próbują opanować wrogo nastawione, obce istoty. Gracze wcielają się w członków załogi tej bazy - ich zadaniem jest przeżyć oraz wypełnić sekretne, indywidualne cele. Nemesis: Lockdown należy do gatunku gier półkooperacyjnych współpraca między graczami jest absolutnie niezbędna, ale na końcu partii zostanie wskazany zwycięzca.

267558.jpg
Nemesis: Lockdown to samodzielne rozszerzenie i zarazem kontynuacja wydanej w 2018 roku planszówki Nemesis. Jej wydarzenia rozgrywały się na pokładzie statku kosmicznego o tej właśnie nazwie. Obie gry pełnymi garściami czerpią z klasyków gatunku science-fiction, z których najważniejsze są oczywiście filmy o Obcym. Nemesis to praktycznie Alien(s) na planszy, ale bez licencji filmowej.
W skrócie: horror i walka o przetrwanie.

Celem podstawowym tej kampanii jest rzecz jasna ufundowanie Nemesis: Lockdown.
Nabywcy pakietu Nemesis: Lockdown oprócz rzeczonej gry otrzymają wszystkie dodatkowe elementy odblokowane w trakcie zbiórki (tzw. stretch goals - SG). Będzie to wydanie na bogato: duża plansza, mnóstwo kart i żetonów, plastikowe figurki bohaterów i obcych itd.
Cena pakietu: 95 £

SG Nemesis Lockdown odblokowane w trakcie kampanii:
Dzień 1: Dodatkowa postać - ksenobiolog, 3 karty wydarzeń, 9 kart obrażeń, 12 dwuczęściowych plastikowych żetonów drzwi.267558.jpg
Dzięki tej zbiórce można też zamówić Core Box Bundle tj. podstawowe Nemesis + jego SG, którymi są:
 • rozszerzenie Pokłosie (na statek przybywa ekspedycja ratunkowa: nowi bohaterowie i nowe tryby rozgrywki),
 • rozszerzenie Koszmary (rasa obcych inspirowana mitologią Cthulhu).
Cena pakietu: 105 £
Właściciele podstawowego Nemesis, którzy chcieliby zamówić coś, co w poprzedniej zbiórce pominęli, teraz będą mogli to uczynić. Dodatki (Add-ons) to:
 • rozszerzenie Karnomorfy (rasa obcych inspirowana Dead Space): 37 £
 • medyczka (dodatkowa grywalna postać): 8 £
 • Nieznane historie, tom 1 (kampania kooperacyjna w formie komiksu): 6,5 £
 • Nieznane historie, tom 2 (zbiór misji półkooperacyjnych): 6,5 £
 • Pokłosie: 23 £
 • Koszmary: 31 £
Dla kolekcjonerów są też do nabycia plastikowe elementy zastępujące niektóre żetony, nowe figurki bossów, artbook i mata (alternatywa dla planszy).Pakiet Lockdown Gameplay All In, zawiera:
 • Nemesis: Lockdown i jego SG,
 • dodatki: Pokłosie, Koszmary, Karnomorfy,
 • medyczkę.
Cena pakietu: 185 £.Najdroższy pakiet to Nemesis Gameplay All In, czyli:
 • Nemesis podstawowe,
 • dodatki: Pokłosie, Koszmary, Karnomorfy,
 • oba tomy "Nieznanych historii"
 • Nemesis: Lockdown i jego SG.
Cena pakietu: 245 £

Warto dodać, że obcych i bohaterów Nemesis (zarówno z podstawki, jak i rozszerzeń) będzie można użyć z powodzeniem w Nemesis: Lockdown.
Dwie ważne uwagi dotyczące wersji językowych:

1. Podstawowy Nemesis jest dostępny na Kickstarterze WYŁĄCZNIE w angielskiej wersji językowej. Dlaczego polskiej brak? Bo wydanie wersji PL w naszym kraju przejęło wydawnictwo Rebel. To ono zajmuje się dodrukiem polskiej wersji Nemesis. W sklepach pojawi się ona w IV kwartale br., ale przedsprzedaż już trwa! Ile egzemplarzy zostanie dodrukowanych? Nie wiadomo, dlatego poważnie zainteresowanym radzę nie zwlekać. Natomiast na Kickstarterze będą dostępne polskie dodatki do podstawki Nemesis (nie są i nie będą sprzedawane przez Rebel),

2. Nemesis: Lockdown zostanie wydany po polsku.
Istotne kwestie związane z Kickstarterem dla nowych wspieraczy i nie tylko:

1. zakładając konto na KS, należy podać nr karty płatniczej,

2. wsparcie zbiórki na Kickstarterze nie oznacza natychmiastowej płatności - ta jest dokonywana dopiero PO zakończeniu zbiórki. Póki ona trwa, można zrezygnować ze wsparcia bez żadnego problemu,

3. zazwyczaj w ciągu pierwszej doby osoby wspierające otrzymywały jakiś gratis (w 2018 roku była to dodatkowa postać). Tym razem wydawca z tego zrezygnował.

4. tańszą opcją są zawsze zamówienia zbiorowe (sześciopaki). Wychodzi 60 zł mniej za jedno pudełko Lockdown. Wystarczy zebrać chętnych. Jeśli Lockdown trafi do sklepów (co w tej chwili jest wątpliwe), będzie kosztował więcej. DUŻO więcej.

5. kolejne SG są ujawniane średnio co 2 dni - osoby, które zadeklarowały przynajmniej 1 £, będą automatycznie otrzymywać aktualizacje e-mailem. Oczywiście są one też widoczne na stronie kampanii na Kickstarterze,

6. po 3 miesiącach od zakończenia zbiórki wydawca udostępni menadżer zamówień (tzw. pledge manager - PM) - stronę, na której po zalogowaniu będzie można wybrać interesujące nas elementy. PM wyświetla, jaką kwotą nasze konto jest doładowane. Jeśli w czasie zbiórki "załadowaliśmy" za mało, będzie można dopłacić w PM, aby kupić to, co chcemy. Tam też opłaca się koszty wysyłki i wybiera interesującą nas wersję językową,

7. w pierwszej kolejności drukowana i rozsyłana jest angielska wersja (bo to na nią jest największy popyt), a dopiero później pozostałe języki,

8. pierwsza fala, zawierająca podstawkę Nemesis i jego dodatki, zostanie rozesłana w lutym 2021 roku. Druga fala wysyłek jest przewidziana na wrzesień. Wersje językowe inne niż angielska – 3-4 miesiące później. Mogą zdarzyć się - i najczęściej zdarzają się - poślizgi.


Pozdrawiam!
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
Najlepsze komentarze
46 Komentarzy
Prześlij Komentarz