Napełnienie samemu naboju do Sodastream

sie 15. 2023
Hej! Napełnia ktoś z Was samemu nabój do Sodastream(różowy) zastanawiam się nad tania opcja. W rodzinie mamy 4saturatory, więc zastanawiam się czy nie warto kupić kompletu do napełniania. Ale nie wiem od czego zacząć i jaka jest opłacalność tej inwestycji ?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika -WilQ-
  -WilQ-
  Masz jakis punkt niedaleko napelniania butli CO2? Jeśli nie, odpuść. (Edytowano)
  Awatar użytkownika -WilQ-
  -WilQ-
  No to kupujesz butle z co2 (ewentualnie pustą i sobie lokalnie nabijasz), do tego potrzebujesz przetoczki + dobrze jest wymienic zawór naboju na dwukierunkowy dla sprawnego procesu uzupełniania. Nie bierz najtańszych elementów aby uniknąć rozszczelnienia. Dobrze jakby przetoczka posiadała manometr. Cały zestaw to koszt od 300 do 500 zł. Nabicie 3kg butli to jakieś 30 zł. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika wadam
  wadam
  Tka jak kolega wyżej napisał. Niektórzy w tematach zwiazanych z sodastream wrzucali zdjęcia ze swoich rozwiązań. Jeżeli masz miejsce w garażu czy piwnicy to duża butla tyle że ją trzeba wozić i napełniać (waga!). Nabijanie w hurtowniach gazu malych nabojów sodastream kosztuje praktycznie podobne pieniądze jak nabicie dużej butli kilkukilugramowej.
 3. Awatar użytkownika beciasz
  beciasz
  Ktoś sie orientuje ile obecnie powinno kosztować nabijanie/wymiana 6kg/8L butli. W Tarnowie powiedziano mi w jednym punkcie 53zł za "gaz techniczny".

  Druga sprawa - ile realnie kg zużyje z takiej butli na nabijanie nabojów ss ? (Edytowano)
  Awatar użytkownika beciasz
  beciasz
  W Tarnowie butle 6kg można nabić za 25zł. Ale niektóre punkty wołają ponad 50. (Edytowano)
Awatar użytkownika