Naliczenie vat pomimo kuponu i płatności poniżej 22$

3
lis 10.
Witam, Planuję zakup szczoteczki Soocas, koszt ok 41$, jednak mam kupon na 20$ oraz czerwony 2/10. Co po zsumowaniu daje 19$. Czy ktoś miał przypadek, że paczka trafiła na celników i dowalili VAT jeśli ogólna wartość oraz deklaracja na paczce wynosiła 41$ a zapłaciłem 19$? Niestety nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
3 Komentarze
Jesli dowala tobie vat to i tak bedziesz placil od ceny koncowej ktora jest na podsumowaniu zamowienia. A co do samego naliczania vat to jest to loteria. W twoim przypadku szanse sa bardzo male poniewaz paczka bedzi emiala maly gabaryt.
Mogą naliczyć od ilu chcą, to loteria jaką złapią i od humoru sprawdzającego. Nie ma minimalnej granicy.
dokładnie, nie ma ceny minimalnej dla vatu, kwestia szczęścia, jeśli otworzą twoją paczkę to niezależnie od jej wartości będziesz musiał uiścić vat, i inne podatki o ile mają zastosowanie, oraz koszty związane z całą procedurą. Nie ma normy. Oczywiście wiele zależy do sklepu, oraz wybranej formy wysyłki, bo ta może zmniejszyć szanse na to, że zwróci na siebie uwagę (ASS etc).

Wielkość paczki też zapewne ma znaczenie, ale oczywiście nie ma normy, w końcu telefony też są w małych opakowaniach, można założyć, że porównywalnej wielkości do opakowania tej szczotki. Ale nie martwiłbym się dowaleniem vatem, bo jeśli zostanie zatrzymana to prawdopodobnie w ogóle jej nie dostaniesz, bo o ile pamiętam bywają problemy w tego typu produktami, bo nie rzadko nie posiadają stosownych atestów...
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje