Najlepszy filtr do wody - Czyli jak pozbyć się plastikowych butelek? ;-)

3
lip 3. 2019
Witam,
Poszukuję filtr do wody pitnej. Nie chodzi mi o dzbanki czy butelki do wody, tylko o filtr który montuje się na stałe i wymienia jedynie wkłady.

Problem w tym, że tych filtrów jest kilka(lub kilkanaście) i oczywiście na strochach sprzedawców każy jest najlepszy i robi najwięcej.

Znalazłem np. taki od Dafi - KLIK!
Posiada on 5 różnych "sposobów filtracji". Jednak czytam dużo o odwróconej osmozie, której w tym przypadku nie widzę a podobno jest najlepsza.

Macie jakieś sprawdzone zestawy lub coś polecicie? Moja woda nie jest jakaś mętna czy śmierdząca, ale jednak wolałbym pić wodę z kranu przefiltrowaną i odrzucić kupowanie plastikowych butelek i puszek.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
3 Komentarze
Ja mam w domu zamontowany system uzdatniania i zmiękczania wody, montowany zaraz za licznikiem przy przyłączu wody do donu dałem za to 2500 koła wymieniam filtry co pół roku ( ja stosowałem sznurkowe ale były kiepskie, dziś kupiłem węglowe) i dosypuje soli w tabletkach ( dostępne wszystko w Castoramie) system Viessmann i gdybym drugi raz miał za to zapłacić - nie zrobiłbym tego.
Nie czuję dużej różnicy a woda jest jak z dzbanka Brita ( tyle tylko że leci w kranie) wzrost zużycia wody przez uzdatnianie to około 100 litrów miesięcznie bo to się jakoś pluka
miahu_8703/07/2019 16:03

Ja mam w domu zamontowany system uzdatniania i zmiękczania wody, montowany …Ja mam w domu zamontowany system uzdatniania i zmiękczania wody, montowany zaraz za licznikiem przy przyłączu wody do donu dałem za to 2500 koła wymieniam filtry co pół roku ( ja stosowałem sznurkowe ale były kiepskie, dziś kupiłem węglowe) i dosypuje soli w tabletkach ( dostępne wszystko w Castoramie) system Viessmann i gdybym drugi raz miał za to zapłacić - nie zrobiłbym tego. Nie czuję dużej różnicy a woda jest jak z dzbanka Brita ( tyle tylko że leci w kranie) wzrost zużycia wody przez uzdatnianie to około 100 litrów miesięcznie bo to się jakoś pluka


Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kwestie wizualne wody(mętna/klarowna) czy smakowe(śmierdząca/pachnąca), ale też właśnie to czego nie widać. Choć rozumiem, że za takie pieniądze można poczuć zawód. Dzięki za opinię!
Odwrócona osmoza może i jest najlepsza metodą filtracji, ale potem musisz taką wodę zmineralizowac mineralizatorem, bo po samej osmozie otrzymujesz niemal czystą wodę destylowaną, która średnio nadaje się do picia. Ponadto pozyskiwanie wody do odwróconej Osmozy, wymaga sporej ilości przepływającej wody.
Jeśli mieszkasz w bloku to IMO styknie filtr podzlewozmywakowy FP-3
Coś takiego allegro.pl/ofe…183 (nie mam nic wspólnego z tym sprzedawcą. Pierwszy z brzegu na Allegro)
Uzywam taki zestaw kilka lat i tylko co pół roku wymieniam wkłady a co rok membranę filtracyjną.
Zajmuje to mało miejsca ( w przypadku OO potrzeba sporo miejsca) no i filtruje wodę na bieżąco a nie do zbiornika jak w przypadku OO. No i jest to rozwiązanie tańsze w eksploatacji niż OO
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst