Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Najlepsza gwarancja - elektronarzędzia

wrz 21. 2023
Hej, rozglądam się aktualnie za pilarką tarczową w budżecie około 1000zł. Na celowniku mam 2 marki Dewalt i Makita, ale okazyjnie mógłbym też kupić Bosha, i tutaj moje pytanie, która z tych 3 firm, a może wszystkie, podchodzi w racjonalny sposób do klienta i kwestii gwarancji, oraz ewentualnie do której z tych firm najłatwiej o części zamienne po gwarancji?
Aktualnie rozważam te 3 modele, zależy mi na pracy z szyną, przynajmniej przez adapter:

MAKITA DHS660Z
Makita DHS710Z
Dewalt DCS572N


Zastanawiałem się też nad nową bezszczotkową Ryobi RCS18X-0 oraz Parkside na 2 akumulatory, ale co do 1 jest bardzo mało testów na internecie a do drugiej mam mieszane uczucia.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NLC
  W kwestii części zamiennych, to zdecydowanie Makita. Części zamienne bez problemu dostępne i są w rozsądnych cenach. Jeżeli kupisz od autoryzowanego dystrybutora to można przedłużyć gwarancję o dodatkowy rok (trzeba posiadać kartę gwarancyjną do przedłużenia gwarancji) ale jak z serwisem to nie wiem.
 2. Awatar użytkownika -WilQ-
  Dewalt robi naprawdę świetne pilarki, ale polski serwis to dno. Kompletnie wszystko zrzucają na niewłaściwe użytkowanie, trzeba wysyłać pp kilka razy żeby przyjeli (jak podejrzewam wgl sprawdzili conjest nie tak z narzędziem). Januszex w najczystszej formie
 3. Awatar użytkownika Krzychu127
  Makiety i Bosch to głównie używane sprzęty we firmach typu budowlanka. Te profesjonalne są nie do zdarcia. Raczej jak zajezdzisz kiedyś to kupisz nowa bo części zazwyczaj są drogie i lepiej kupić druga nowa. Wiadomo, że jak padnie taki włącznik to wymieni się spokojnie bo koszt nie będzie duży ale jak padnie wirnik to już nie.
 4. Awatar użytkownika pepol
  Raczej jak zajezdzisz kiedyś to kupisz nowa bo części zazwyczaj są drogie i lepiej kupić druga nowa. Wiadomo, że jak padnie taki włącznik to wymieni się spokojnie bo koszt nie będzie duży ale jak padnie wirnik to już nie.
  Nie wiem jak w Boschu ale w Makicie w przypadku narzędzi bezszczotkowych, tylko sterownik potrafi być super drogi. Reszta jest tania, nawet wirnik.
Awatar użytkownika