Mycie tacek grilla elektrycznego tefal OptiGrill w zmywarce

gru 4. 2021
Hej,

Czy myjecie swoje tacki z grilla w zmywarce ? wg producenta niby można, ale wiadomo jak to jest. Myślałem, żeby użyć żelu do mycia w do zmywarki (żeby tabletka tak nie rysowała płyty) i ustawić program z niższą temperaturą. Co o tym myślicie?

Pozdro!
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj
6 Komentarzy
 1. Avatar
  Bezrefleksyjnie myję w zmywarce z użyciem tabletki. Szczerze mówiąc nie zaobserwowałem nic niepokojącego.
 2. Avatar
  Tabletka (czy proszek) nie ma szans nic porysować. To się rozpuszcza błyskawicznie. A w szczególności zanim wyleci przez plastikowe (przecież) dysze w ramionach pod koszem. Żadnych środków ściernych w zmywarkach nie ma.
 3. Avatar
  Tomek___04/12/2021 22:24

  Tabletka (czy proszek) nie ma szans nic porysować. To się rozpuszcza b …Tabletka (czy proszek) nie ma szans nic porysować. To się rozpuszcza błyskawicznie. A w szczególności zanim wyleci przez plastikowe (przecież) dysze w ramionach pod koszem. Żadnych środków ściernych w zmywarkach nie ma.


  Oczywiście, że w proszku i tabletkach są substancje ścierne. W każdym jednym.
 4. Avatar
  Autor
  hutriel04/12/2021 12:54

  Bezrefleksyjnie myję w zmywarce z użyciem tabletki. Szczerze mówiąc nie zao …Bezrefleksyjnie myję w zmywarce z użyciem tabletki. Szczerze mówiąc nie zaobserwowałem nic niepokojącego.


  A jak długo już używasz tej sztuki grila ??
 5. Avatar
  Lechu9205/12/2021 12:12

  A jak długo już używasz tej sztuki grila ??


  4 lata i 1 tydzień.
 6. Avatar
  Niby można myć w zmywarce, ale np patelnie Ingenio mają zapis w instrukcji:

  "
  Zmywanie:
  UWAGA
  Aby wydłużyć czas użytkowania patelni, rekomendujemy zmywanie ręczne.
  Zalecamy nie myć patelni i garnków w zmywarce do naczyń, gdyż niektóre detergenty (zwłaszcza tabletki) zawierają substancje drażniące i powodujące korozję aluminiowych elementów
  "

  Dodam, że chodzi o serię Emotion (ze stali nierdzewnej) na której pudełku jest info o 5 letniej gwarancji (na stal nierdzewną?), a w instrukcji w sekcji gwarancja już tylko 2 lata (przy czym wyłączenia są takie, ze najlepiej nie używać produktu, żeby zrealizować gwarancję :P Aha i tak jestem fanem Tefala
Prześlij Komentarz
Avatar