Opublikowano 4 dni temu

MTB dla początkujących

Czy ktoś mógłby mi polecić rower dla mnie (183 cm) i mojej żony (167 cm). Chcemy kilka razy w tygodniu robić krótkie przejażdżki po lesie (do 20 km) i okazjonalnie jakieś 50 km. Szukam roweru, który będzie czuł się komfortowo zarówno na asfalcie, jak i w lesie, jeśli to możliwe. Nie jesteśmy jeźdźcami ekstremalnymi, raczej rekreacyjnymi. Budżet do 4500 na jeden rower.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krzysztof_Plizga
  Polecam Mariny, coś z tego możesz wybrać np marin muiwoods lub dsx dla Ciebie a dla żony larkspur marinbikes.com/pl/…bar
 2. Awatar użytkownika Xorro
  To musicie mieć 2 rowery.
  Ogólnie jeśli chcecie rowery bardziej uniwersalne to lepiej się sprawdzą gravele. MTB na asfalt to nieporozumienie.
  Awatar użytkownika soskowy
  Nie sprawdzą się lepiej, nie zbliżają się tłumieniem do rowerów z amortyzatorem choćbym nie wiem jak czarowano amortyzatory FullCarbon. Do tego kierownica typu baranek nie sprzyja poruszaniu się w bardziej wymagającym terenie - gravel musi mieć równą i twardą drogę. wystarczy cokolwiek mniej stabilnego niż ubita ziemia albo wystające kamienie na szlaku (np. na pieszym) i użytkownicy graveli odpuszczają szukając sobie asfaltów. Takie polecanie gravela podchodzi pod fanatyzm. Nie wiem co masz do MTB, nie widzę problemu by robić odcinki >100 km na MTB (ani tym bardziej wymienić oponę na łagodniejszą lub zapewniającą niższe opory toczenia. Ostatecznie można też założyć semi slick. Zostawmy gravela świadomym ich użytkownikom. Do okazjonalnych, rekreacyjnych tras po 50 km z dziewczyną/partnerką gravel jest przerostem formy nad treścią.
  A sam zainteresowany powinien pomyśleć raczej o rowerze typu cross a nie MTB, chyba że mówi o lesie w Świętokrzyskim lub innym górzystym terenie z kiepskimi szlakami.