Opublikowano 5 godzin temu

Morele i zwroty z FV - porażka

Nie sądziłem, że jakiś sklep robi takie problemy, ale to kolejny argument, który utwierdził mnie, żeby kupować tylko na allegro/amazon.

Kupiłem zegarek na FV w Morele. Jednak dość długo wysyłali (powyżej tygodnia), w międzyczasie kupiłem inny, więc chciałem zwrócić ten, który w końcu wysłali. Okazuje się, że jak się ma JDG (niezwiązaną z zegarkami) to na wstepie nie mają formularza zwrotu, trzeba robić reklamacje. W reklamacji z mostu wrzucają 20% redukcji zwrotu, pomino, że towar nie był rozpakowany i robią problemy na każdym kroku.

Więc kij morele w nery.
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika mrowka
  No amazon to bym raczej z tego skreślił to obecnie też już dość podejrzany sklep. Sporo wpisów o blokadach kont przy oddawaniu nawet pierwszy raz i nie oddawaniu kasy itp.

  A te 20% redukcji to chyba nawet nie do końca zgodny z prawem choć nie jestem pewien jak to wygląda gdy faktura na firmę.
  W x-kom np raz oddałem cały komputer a w sumie osobno części z którego ten komputer złożyłem które używałem 13dni ale wyszła pilna potrzeba gotówki więc rozebrałem i oddałem- nie potrącili sobie nawet 1zł mimo śladów na obudowie itp a pc za prawie 10k no ale bez faktury na firmę.

  Morele od dawna chyba ma najwięcej dziwnych akcji ale w zasadzie każdy sklep jakieś tam ma Osobiście wolę albo allegro od pewnego dużego sklepu albo x-kom lub foxkomputer.pl (ich dlatego że mam ich w mieście i większość mają od ręki no i znam ich od jakiś 20lat) (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika ST250
  Oni muszą Ci udowodnić że zakup był wykorzystywany na cele działalności żeby mogli nie traktować cię jako konsumenta. Miałem podobną sytuację z nimi jakoś w zeszłym roku (przy zwrocie nowego, nieużywanego dysku nvme) i dzbany z działu reklamacji poszli tak daleko, że aż sprawdzali jakie kody mam w PKD wpisane
  Mój główny PKD to 73.11.Z czyli działalność agencji reklamowych ale przy zakładaniu firmy 10 lat temu podałem też takie poboczne PKD w razie gdybym "coś dodatkowego robił"... No i się dopatrzyli, że mam też wpisane 62.01.Z czyli działalność związana z oprogramowaniem więc przez 3 tygodnie musiałem się przerzucać mailami z nimi/działem prawnym ale finalnie oddali pieniądze co do grosza.

  Jeśli zwróciłeś towar w stanie nienaruszonym ( i faktycznie nie było to na cele działalności) to żądaj zwrotu pełnej kwoty i walcz o swoje. (Edytowano)
  Awatar użytkownika koperek_
  ?!
  To ich wina, że masz źle zarejestrowaną firmę? Powinieneś im dziękować, że poszli na to, a nie jeszcze obrażać.