Niestety, ta dyskusja już wygasła
mar 5. 2021
Cześć, planuję założyć monitoring zewnętrzny w domu. Starałem się lekko zorientować w temacie i na początek będę potrzebował kamerek i do tego switcha, być może w późniejszym okresie jeszcze jakiś rejestrator z zapisywaniem na dysk. I tutaj mam kilka pytań w związku z tym.
1. Jakie kamerki polecalibyście (nie za miliony monet)? Kamerki mają być na zewnątrz (w ilości 3-4), zależy mi na tym żeby w razie czego były w stanie zarejestrować kogoś kogo nie powinno tu być (najlepiej jakby dało się też rozpoznać tą osobę) z odległości powiedzmy do 5-10 metrów. Nie wiem jak np kwestia tablicy rejestracyjnej w autach (czy dałoby się odczytać), ale to wówczas z odległości około 15 metrów. Zakładam, że kamerki z POE, nie wiem co tam jeszcze byłoby przydatne
2. Jaki switch POE do tego byście polecali?
3. Jak wygląda sprawa z przesyłaniem danych na chińskie serwery? Jakbym chciał uniknąć korzystania z takiego rozwiązania (gdzie udostępnienie idzie przez chińskie serwery) to wówczas jakie mam możliwości? Czy wystarczy że kamerka ma ONVIF i przykładowo korzystałbym z innego narzędzia/aplikacji (jakie?) do obsługi jej? Czy wówczas musiałbym się dodatkowo bawić w tworzenie sieci, zewnętrzne IP, itp? Mówię oczywiście o sytuacji jakbym chciał z sieci zewnętrznej podejrzeć obraz z kamerek. Jak wówczas wygląda np sytuacja wysyłania powiadomień w przypadku wykrycia ruchu, itp?

Z góry dzięki za pomoc
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
Prześlij Komentarz