Opublikowano 25 listopada 2023

Monitoring do 8-10 kamer

Cześć,
Obecnie rodzice mają monitoring na 8 (w sumie 7 bo jedna już padła) kamer. Zmontowałem obecny zestaw w okolicach 2013-14 roku.
Obecnie mają rejestrator DS-7208HUHI-K2 (wcześniej był inny Hikvision ale padł) z kamerami które obsługują rozdzielczość 960x576 (niby sensory "FHD" :D) tylko nie jestem w stanie wyciągnąć dokładnego modelu. Ogólnie w ciągu dnia obraz jest OK, w nocy mógłby być lepszy. Jakiś czas temu rejestrator zaktualizował się do najnowszego softu i np. z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zalogować się na niego zdalnie co jakiś czas, przez co trzeba go co jakiś czas restartować co spowodowało chęć wymiany.

Moje wymagania:

Rejestrator: Nie wiem czy chce bawić się w DYI na bazie jakiegoś BlueIris (w tym jakiś USFF PC) + switch do kamer czy kupić rejestrator który już wszystko ma. Mocno zależałoby mi na uniknięciu integracji z chmurą ponieważ teraz mam to ogarnięte tak, że żeby zobaczyć co się dzieje trzeba wbić do domu po VPNie i wtedy jest podgląd apką Hik-Connect. Wiem, że jeżeli decyduje się na DYI to switch musi mieć PoE itd. itp. W przypadku rejestratora muszę się upewnić, że też ma PoE dla wszystkich kamer a nie np. pierwszych 4.
Ważne żeby rejestrator wspierał różne rozwiązania typu: nagrywanie jedynie gdy wykryty zostanie ruch, monitorowanie tylko konkretnego obszaru, wykrywanie samochodów, wysyłkę na maila/jakiś komunikator eventu itd.

Kamery: Co do kamet to poszukuje 8 kamer (kopółki/dome) żeby zastąpić obecne i do tego planuje wziąć do dwóch ekstra kamer w pewne punkty które średnio widać. Zależałoby mi na jak najlepszej jakości do ceny (patrz budżet) + jeżeli jest szansa/sens to kolorowy obraz w nocy to jest to nice to have. Dodatkowym warunkiem jest wytrzymałość na warunki zewnętrze bo sprzęt wyląduje w Irlandii (deszcze, wiatr, wilgoć).

Budżet: Wstępnie powiedzmy jest to 3000PLN + jeżeli jakaś dopłata będzie miała większy sens to wtedy te parę setek nie powinno być problemem.

Inne: Nie wliczam w budżet rzeczy typu nowe okablowanie (CAT5e pełna miedź a nie miedziowo-ameliniowe cuda ) czy pewnie jakichś peszli i innych.
Jak wspomniałem wyżej to chciałbym uniknąć jakichkolwiek interakcji z chmurami. Wystarczą powiadomienia na maila/komunikator. Więc jeżeli chińczyk jest dobrej jakości i nie wymaga chmury to OK, jak wymaga to po prostu odpada.


Chyba tyle. Jeżeli ktoś by chciałby mi pomóc ale brakuje jeszcze jakichś informacji to proszę mnie pingnąć

Dzięki!
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Gumisss
    Annke, z aliexpress, dostawa z Czech. POE ma wszystkich gniazdach. Rejestrator na 16 kanałów Poe, 12 sztuk 8MP kamer, 6 kabli 18m i 6 kabli 30m od razu w zestawie. Dodatkowo trzeba dysk. Podpinasz i gra. Wpinasz w internet, logujesz się do apki i masz w telefonie. Cena zestawu to około 3700 zł plus koszt dysku