Monitor Xiaomi 34 - mrugające podświetlenie

cze 29. 2021
Cześć, kupiłem ostatanio monitor Xiaomi, zakrzywiony, 34 całe, 144hz.

Ogólnie super, pierwsze dwa dni byłem mega zadowolony. Niestety trzeciego dnia pojawił się u mnie problem z mruganiem podświetlenia. Na początku myślałem, że mi się wydaje, niestety nie. To wygląda tak, jakby jasność podświetlenia stale skakała między, powiedzmy, wartościami 80 i 70.
Grzebałem w ustawieniach, próbowałem włączania i wyłączania wszystkich opcji, żadna nic w tej kwestii nie zmienia - to o tyle istotne, że znalazłem na necie masę opinii, że dokładnie taki problem pojawia się gdy używa się FreeSynca. Z tym, że ja go nie używam, mam go wszędzie powyłączane (oczywiście próbowałem też włączać).
Próbowałem już wszystkiego, bawiłem się w jakieś profile kolorów, zmieniałem kable (dwa różne Displayport), próbowałem pod HDMI, baz zmian.
Jedyną zależnością, jaką zauważyłem, jest fakt, że mruganie jest tym częstsze, im wyższe ustawie odświeżanie (przy 144hz jest bardzo częste, a np. przy 60hz jest już sporadyczne).
Przede wszystkim najdziwniejsze jest to, że przez pierwsze dwa dni nic się nie działo. No i to, że dokładnie identyczny problem jest opisany jako następstwo aktywowania FreeSynca, który u mnie jest wyłączony.

No i pytanie - czy ktoś spotkał się z tym samym?
Czy wysyłać na rękojmię?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
8 Komentarzy
Prześlij Komentarz