Opublikowano dzień temu

Monitor Ultrawide 34 cale do pracy

Cześć,

Jest ktoś w stanie polecić monitor Ultrawide 34 cale do codziennej pracy - Excel, SAP, praca z tekstem. Będę na nim również od czasu do czasu coś oglądał, najprawdopodobniej bez żadnych gier. Jaka matryca do takich aktywności będzie najlepsza?

Zależy mi na tym, abym mógł podłączyć jednocześnie dwa źródła obrazu - dwa laptopy.

Budżet to około 2 000 zł.
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika stroosiek
  Iiyama VA z zakrzywionym ekranem. Świetna ergonomia pracy. Mam, używam, polecam
  Awatar użytkownika kogz
  Autor
  Dzięki ale ten właśnie nie ma funkcji łączenia dwóch źródeł. Można pomiędzy nimi chyba tylko przełączać - kvm się to nazywa bodajże.
 2. Awatar użytkownika lukash3
  Ja już prawie, albo i 2 lata mam Xiaomi 34". Wydaje mi się, że ma opcje, niezbyt rozbudowane, pokazywania dwóch obrazów Picture by Picture lub Picture In Picture.
 3. Awatar użytkownika Comzo
  Jaka matryca do takich aktywności będzie najlepsza?
  Najlepszy będzie IPS, ale z tego co wiem wszystkie IPS 34" są płaskie (chyba że wyszło coś nowego), a jednak to zakrzywienie poprawia komfort pracy (łatwiej objąć wzrokiem cały ekran)

  Z zakrzywionych w tym budżecie będzie tylko VA. Nie jest to zła matryca, ale nawet do pracy z tekstem bierz coś z dużym odświeżaniem, bo niestety smużenie przy zwykłym scrollowaniu bywa denerwujące (a im wyższa częstotliwość tym jest ono mniejsze)

  Zależy mi na tym, abym mógł podłączyć jednocześnie dwa źródła obrazu - dwa laptopy
  Też mi na tym zależało, a finalnie skorzystałem z tego 2 razy. Jest to niewygodnej bo obraz tak podzielony jest dość kwadratowy a na dodatek ciężko się skupić na jednej często ekranu. Xiaomi 34" ma tą funkcję i ogólnie w budżecie do 2 tys to całkiem ok wybór (o ile trafisz fajna sztukę, bo bywa z tym różnie)
 4. Awatar użytkownika LucaS_82
  Z tego co pamiętam lg które mają 2 hdmi mają dodatkowy soft do współdzielenie ekranu. Masz tam kilkanaście różnych opcji podzielenia przestrzeni roboczej.
 5. Awatar użytkownika marcin2468
  Czy masz USB c w laptopie?
  Awatar użytkownika R_KMgR
  tak, mam w obydwu laptopach.
 6. Awatar użytkownika LucaS_82
  Aktualnie masz na xkom monitor Asus ultra wide w gorącym strzale za 1079 zł
Awatar użytkownika