Opublikowano 18 maja 2024

Monitor Lenovo Legion Y34wz-30 - One to rule them all?

Od kilku tygodni szukam czegoś żeby "rozszerzyć" swoją stację dowodzenia o drugi monitor, trochę szerszy, do grania i pracy, konsoli i filmów, czyli idealnie taki all in one, po przeglądaniu dziesiątek modeli nie trafiłem na nic lepszego niż Y34wz-30, zdaje się mieć niemalże wszystko i od kiedy mu się przyjrzałem nie znalazłem nic lepszego - czytałem różne recenzje, oglądałem kilka filmików zarówno na papierze jak i w testach sprawował się równie dobrze, a nie kosztował 2x tyle więc pepperki czy jest coś innego z takimi parametrami, które by się spisywało tak dobrze na każdym polu? Monitor prezentuje się następująco:
-165 Hz (180 Hz z overlockiem)
-VA mini-LED
-USB-C z power delivery (naładuję laptopa pracowniczego i prześlę obraz jednym kabelkiem)
-Port RJ-45 (!!) więc stabilniejsze połączenie niż wifi dla obecnie podłączonej maszynki
-Hub usb więc wszystkie klawiatury myszki i inne sprzęty przechodzą razem z przy podłączeniu z pracy na dom.
-Wbudowane całkiem solidne głośniki wystarczające do obejrzenia jakichś pierdółek.
-HDMI 2.1 więc złoto jak chodzi o konsolę.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to czas reakcji, że nie jest to magiczne 1ms lub mniej, ale zawsze byłem słaby w CS czy inne warzone więc głównie gram w gierki single.

Czaję się na ten model poniżej 3k. Był za tyle na X-komie przy okazji komunii ale czaję się na lepszą okazję przy okazji chcąc zaczerpnąć waszej opinii - czy jest jakikolwiek inny ultrawide do 4k PLN, który miałby to wszystko? Widziałem model Lenovo 45", który bym rozważył gdyby nie zwykła matryca VA a ten mini-LED według tego co czytałem to bardzo duży skok w dobrą stronę jak chodzi o jakość obrazu 🙈.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Samo bycie Mini LEDem nie załatwia sprawy, istnieją tanie Chińczyki które potrafią wypaść nawet gorzej niż "normalne" np. QLEDy.
  Ale tutaj akurat jest wszystko w porządku, bardzo dobry monitor.
  I z tymi wszystkimi wymaganiami nie widzę nic innego do 4000 zł.
 2. Awatar użytkownika Superhot
  szukałem czegoś na miniLED i naturalnie trafiłem na tego Lenovo. Zrezygnowałem jednak bo raz że local dimming działa tu tylko w HDR, a dwa że niespecjalnie dużo masz tu stref wygaszania.
  Awatar użytkownika Quebola
  Autor
  I co wybrałeś w jego miejsce? Ja poszedłem na kompromis i zrezygnowałem z rj45 i wybrałem PHILIPS Evnia 8000 49M2C8900. Udało mi się wyrwać z outletu xkom za 4400, dzisiaj ma przyjść, jeżeli stan będzie słaby (ma mieć jakieś rysy w tym na ekranie ale wiadomo czasem trafi się jakiś sztos z outletu jak nówka) to zamiast dopłacać do 5k pójdę w wersję 49M2C8900L. Wszystko to samo tylko 144hz, dla takiego casualowego gamera jak ja wystarczy 😁 ten 240 Hz miał być trochę bardziej "futureproof"