Monitor do pracy biurowej / okazjonalnie CS GO

3
lip 20. 2020
Witam,

Mam prośbę o pomoc w doborze monitora. Monitor w ciągu dnia ma służyć do 8-10h pracy oraz okazjonalnie do grania w Cs Go. Czy jest coś względnie uniwersalnego że wskazaniem do pracy? Przekątna 27-32", budżet do 5k. Zależy mi na tym by wzrok się nie męczył.

Proszę o porady bo jest tego masa na rynku.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
3 Komentarze
Nie znam się na tym na tyle, żeby wskazać konkretny model, natomiast mogę dać kilka podpowiedzi, które mogą zawęzić obszar poszukiwań. Budżet dość duży, więc będzie baaardzo duży wybór.
A więc tak:
Po 1: odświeżanie ekranu
W tym budżecie to i 240 Hz dałoby się znaleźć, ale pytanie ile FPS Twój komputer wyciąga w takim CSie
2. Rozdzielczość
Da się i 4K, ale pytanie czy faktycznie na tym skorzystasz - czy Twój komputer tyle uciągnie, czy oglądasz filmy/seriale ze źródeł obsługujący taką rozdzielczość
3. Płaski czy zakrzywiony
Skoro do grania, to w teorii zakrzywiony powinien być lepszy, zwłaszcza w grze typu CS to co widać w rogu ekranu może nieraz oznaczać zabicie przeciwnika lub własną śmierć
Z takim dodatkowych rzeczy:
Czy VESA może się przydać, czy G-sync lub V-sync mogą się przydać, czy regulowane ramię, czy jakiś ultrawide
Naprawdę trudno podać nawet jakieś kilka modeli bez zawężenia wyboru
Generalnie to pomijając co już domin8668 napisał - przeszedłbym się najpierw do jakiegoś marketu "pomacać" (a raczej pooglądać taki monitor w działaniu (w Twoim przypadku bardziej pod biurową jak piszesz czyli matryca nie IPS (chyba że robisz w grafice)).
Edytowane przez: "eter" lip 23.
Minimum 120hz must have.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst