Monitor do 500 zł

12
mar 21.
Hej,
Szukam taniego monitora do gtx 1060 GB,
Myślalem nad:

Acer Nitro VG220QBMIIX - pewnie nie zadziała g-sync
AOC G2460VQ6
LG 24MP59G

Macie jakieś jeszcze inne propozycje?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
12 Komentarzy
Nie możesz dołożyć tych 100-200 zł? Za 5 stówek to taniocha z wadami jest. Chyba że Ci wszystko jedno i ma tylko wyświetlać obraz to bierz jakikolwiek.
stark299121/03/2020 10:21

Nie możesz dołożyć tych 100-200 zł? Za 5 stówek to taniocha z wadami jest. …Nie możesz dołożyć tych 100-200 zł? Za 5 stówek to taniocha z wadami jest. Chyba że Ci wszystko jedno i ma tylko wyświetlać obraz to bierz jakikolwiek.


A znacząco jakość pójdzie w górę? To w takim razie co polecasz?
Bardzo dobre recenzje zbiera AOC 24G2U5
Jeśli musi być taniej to zerknij na budżetowe Phillipsy - mają całkiem dobre matryce z szerokim gamutem. Z tych wymienionych przez Ciebie to w pierwszym nie zadziała G-sync, drugi to TN więc odradzam, a trzeci ma sens, ale musisz wiedzieć że ma pewną wadę w postaci widocznych pionowych pasków na niebieskim i pomarańczowym kolorze. Jedni tego nie widzą, inni nie mogą znieść. W sieci znajdziesz sporo na ten temat.
Ostatnio brałem LG 22MK430H-B z Amazon.fr za ~ 450PLN z wysyłką.
stark299121/03/2020 12:27

Bardzo dobre recenzje zbiera AOC 24G2U5Jeśli musi być taniej to zerknij na …Bardzo dobre recenzje zbiera AOC 24G2U5Jeśli musi być taniej to zerknij na budżetowe Phillipsy - mają całkiem dobre matryce z szerokim gamutem. Z tych wymienionych przez Ciebie to w pierwszym nie zadziała G-sync, drugi to TN więc odradzam, a trzeci ma sens, ale musisz wiedzieć że ma pewną wadę w postaci widocznych pionowych pasków na niebieskim i pomarańczowym kolorze. Jedni tego nie widzą, inni nie mogą znieść. W sieci znajdziesz sporo na ten temat.


A co sądzisz o HP 22X, czy już lepsze HP 25MX
Topamers22/03/2020 12:34

A co sądzisz o HP 22X, czy już lepsze HP 25MX


Oba to monitory TN - wiesz z czym to się wiąże?
stark299122/03/2020 12:48

Oba to monitory TN - wiesz z czym to się wiąże?


No średnio się znam, miałem stare CRT, potem TN, i teraz tą iyame na tn, mam już kilka lat.
Topamers22/03/2020 12:50

No średnio się znam, miałem stare CRT, potem TN, i teraz tą iyame na tn, ma …No średnio się znam, miałem stare CRT, potem TN, i teraz tą iyame na tn, mam już kilka lat.


Więc w skrócie - są trzy główne typy matryc: TN, IPS I VA. TN to najkrótszy czas reakcji, ale też najsłabsze kolory, kąty widzenia, kontrast i problemy ze zmianą odcienia koloru wraz ze zmianą kąta - jednolity kolor na takim ekranie będzie miał inny odcień na górze i na dole monitora.
IPS to najlepsze kolory, kąty widzenia, gorszy czas reakcji (więc monitor może smużyć), problemy ze srebrzeniem czerni i wyciekami podświetlenia. Kontrast zazwyczaj lepszy.
VA ma najlepszy kontrast, więc dobrze się nadaje do oglądania filmów, kolory gdzieś pomiędzy tymi dwoma, kąty widzenia też, czas reakcji zazwyczaj gorszy niż w IPS, więc do grania nie jest dobrym wyborem.
Oczywiście to wszystko jest bardzo uogólnione, bo od wszystkiego są wyjątki i trzeba oceniać konkretne modele. Ale większość użytkowników domowych do gier wybiera monitory IPS. Chyba że monitor ma służyć do grania w sieciowe strzelanki typu CS, wtedy TN z wysokim odświeżaniem jak te HP.
stark299122/03/2020 12:58

Więc w skrócie - są trzy główne typy matryc: TN, IPS I VA. TN to najk …Więc w skrócie - są trzy główne typy matryc: TN, IPS I VA. TN to najkrótszy czas reakcji, ale też najsłabsze kolory, kąty widzenia, kontrast i problemy ze zmianą odcienia koloru wraz ze zmianą kąta - jednolity kolor na takim ekranie będzie miał inny odcień na górze i na dole monitora. IPS to najlepsze kolory, kąty widzenia, gorszy czas reakcji (więc monitor może smużyć), problemy ze srebrzeniem czerni i wyciekami podświetlenia. Kontrast zazwyczaj lepszy.VA ma najlepszy kontrast, więc dobrze się nadaje do oglądania filmów, kolory gdzieś pomiędzy tymi dwoma, kąty widzenia też, czas reakcji zazwyczaj gorszy niż w IPS, więc do grania nie jest dobrym wyborem.Oczywiście to wszystko jest bardzo uogólnione, bo od wszystkiego są wyjątki i trzeba oceniać konkretne modele. Ale większość użytkowników domowych do gier wybiera monitory IPS. Chyba że monitor ma służyć do grania w sieciowe strzelanki typu CS, wtedy TN z wysokim odświeżaniem jak te HP.


Głównie używam komputer przez dzień do arkuszów w Excelu, edytorów tekstowych oraz przeglądarki internetowej. Gram zazwyczaj wieczorami Warzone, CS GO, Fifa 20, Steep. Czyli uważasz, że do takich działań i grania nocami lepsze będzie IPS?

Obecny monitor (więc nie jest to jakiś super sprzęt, więc tak by przeskok byłby dla mnie pewnie duży):

iiyama.com/pl_…-1/


Bo wyczytałem, że w tych IPS jakieś pasy się pojawiają, tak jak pisałeś.
Edytowane przez: "Topamers" mar 22.
Nie ma niestety monitora idealnego, trzeba iść na jakieś kompromisy.
A co do Twojego starego monitora - jeśli chcesz w nowym mieć podobna ostrość obrazu to celuj w rozmiar 22". Przy 24" będzie już ciut gorzej.
Ja bym kupił używany monitor 144 hz.
stark299122/03/2020 15:22

Nie ma niestety monitora idealnego, trzeba iść na jakieś kompromisy.A co do …Nie ma niestety monitora idealnego, trzeba iść na jakieś kompromisy.A co do Twojego starego monitora - jeśli chcesz w nowym mieć podobna ostrość obrazu to celuj w rozmiar 22". Przy 24" będzie już ciut gorzej.


A co sądzicie o tych używanych monitorach:

kompre.pl/pl/…416


allegro.pl/ofe…919
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst