Monitor do 1000 zł

11
lis 17.
Witajcie.
Za jakim monitorem powinienem się oglądać do 1000 zł. Głównie do pracy, czasami też coś się na nim zagrać. Najlepiej zakrzywiony, między 24-27 cali.

Dziękuję za propozycję i odpowiedź
Chętnie przyjmę każda propozycje i podyskutuje o wyborze

Pozdrawiam.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

Grupy

11 Komentarzy
Na jakich programach pracujesz? Grafik? Montażysta? Czy podstawowy biurowy?
Programista, więc pakiet jetbrains chociażby. @ZgredekLCD
Adabler19/11/2019 13:07

Programista, więc pakiet jetbrains chociażby. @ZgredekLCD


Myślałeś nad monitorem UltraWide typu 21:9? Jaki masz aktualnie? Masz w planach używać go jako drugi monitor? Jaką masz karte graficzną?
ZgredekLCD19/11/2019 13:32

Myślałeś nad monitorem UltraWide typu 21:9? Jaki masz aktualnie? Masz w pl …Myślałeś nad monitorem UltraWide typu 21:9? Jaki masz aktualnie? Masz w planach używać go jako drugi monitor? Jaką masz karte graficzną?


Aktualnie GTX 660, z tym że w niedalekiej przyszłości zamierzam przejść na GTX 1080 (lub coś koło tego).

Aktualnie mam monitor 21 cali, 720 p, 16:9, dość stary więc nie zakładam używać go jako drugi monitor.

Nie miałem nigdy przyjemności korzystania z 21:9 więc nie zakładałem takich monitorów. Po za tym nie wiem czy są jakieś warte uwagi w tych widelkach, ale jeśli są to możemy i takie założyć.
Adabler19/11/2019 13:55

Aktualnie GTX 660, z tym że w niedalekiej przyszłości zamierzam przejść na …Aktualnie GTX 660, z tym że w niedalekiej przyszłości zamierzam przejść na GTX 1080 (lub coś koło tego).Aktualnie mam monitor 21 cali, 720 p, 16:9, dość stary więc nie zakładam używać go jako drugi monitor. Nie miałem nigdy przyjemności korzystania z 21:9 więc nie zakładałem takich monitorów. Po za tym nie wiem czy są jakieś warte uwagi w tych widelkach, ale jeśli są to możemy i takie założyć.


Dlaczego nie chcesz tego na drugi monitor? Ja jako drugi mam 13" lapka i też się przydaje
Jeśli nie chcesz kupować dwóch (a do tysiaka dwóch się nie opłaca), to jak najbardziej myślę, że na drugi 21" będzie ok, chociaż najlepiej gdyby miał pivota. Szczególnie do podglądania kodu
Ja ma 27" starego della na FHD. Do programowania jednak najlepiej gdyby udało Ci się znaleźć 1440p bo masz większą przestrzeń i wyraźniejsze czcionki.
Myślę, że do 1000 da się znaleźć coś takiego.
Ludzie chwalą sobie FlickerFree, ale nie miałem przyjemności.
Co do szerokich monitorów, to do mnie jakoś nie trafiają, szczególnie do programowania. Ale chyba więcej programistów tak podchodzi, bo firmach raczej są dwa biż jeden szeroki.
SirNiedźwiedź21/11/2019 00:18

Dlaczego nie chcesz tego na drugi monitor? Ja jako drugi mam 13" lapka i …Dlaczego nie chcesz tego na drugi monitor? Ja jako drugi mam 13" lapka i też się przydaje :)Jeśli nie chcesz kupować dwóch (a do tysiaka dwóch się nie opłaca), to jak najbardziej myślę, że na drugi 21" będzie ok, chociaż najlepiej gdyby miał pivota. Szczególnie do podglądania kodu :)Ja ma 27" starego della na FHD. Do programowania jednak najlepiej gdyby udało Ci się znaleźć 1440p bo masz większą przestrzeń i wyraźniejsze czcionki.Myślę, że do 1000 da się znaleźć coś takiego.Ludzie chwalą sobie FlickerFree, ale nie miałem przyjemności.Co do szerokich monitorów, to do mnie jakoś nie trafiają, szczególnie do programowania. Ale chyba więcej programistów tak podchodzi, bo firmach raczej są dwa biż jeden szeroki.


Jeśli chodzi o frontend to wygodniej na dwóch mniejszych, racja. 21:9 podglad strony wyglada zabawnie
Dzięki za odpowiedzi @ZgredekLCD@SirNiedźwiedź

Jakieś konkretne (przykładowe) propozycje monitorów?
Nie zakładam mimo wszystko tego 21 calowego monitora jako dodatkowego. Wolałbym zostać przy jednym póki co (taki dziwny kaprys )
ZgredekLCD22/11/2019 14:36

Jeśli chodzi o frontend to wygodniej na dwóch mniejszych, racja. 21:9 p …Jeśli chodzi o frontend to wygodniej na dwóch mniejszych, racja. 21:9 podglad strony wyglada zabawnie


Raczej o każdym kodowaniu myślałem. Chyba prościej przerzucić kod na drugi ekran np. w UltraMonie niż dzielić specjalnie ekran. Tak samo z odpaleniem filmiku na YT na drugim monitorze. Ale w sumie nie miałem szerokiego nigdy, a ostatnio obczajałem jakiś duży LG, który miał takie wbudowane funkcje podziału nawet na 4 ekrany FHD (monitor 4k).
Adabler22/11/2019 15:11

Dzięki za odpowiedzi @ZgredekLCD @SirNiedźwiedź Jakieś konkretne (pr …Dzięki za odpowiedzi @ZgredekLCD @SirNiedźwiedź Jakieś konkretne (przykładowe) propozycje monitorów?Nie zakładam mimo wszystko tego 21 calowego monitora jako dodatkowego. Wolałbym zostać przy jednym póki co (taki dziwny kaprys )


Nie namawiam Cię do korzystania z dwóch monitorów, tylko jest to po prostu wygodne. Puszczasz filmik na YT, a na głównym kodujesz Albo odpalasz sobie kod na drugim, żeby coś obczajać przy kodowaniu
Zerknij na ten: pepper.pl/pro…169
Jest też w wersji 27" FHD.
Jako bonusik dostajesz odświeżanie na poziomie 144 Hz, więc to niezły plus Chociaż podobno dupy nie urywa
Ja akurat mam 27" FHD, więc nie szukam nic 27 w 1440p, bo taka przesiadka moim zdaniem nie ma sensu (no chyba, żeby mi bardzo te FHD na 27" przeszkadzało, a tka nie jest ). Dlatego nie pomogę w takich monitorach, bo raczej rozglądam się albo za 32-34 (nie szeroki) w 4K, albo 24" w FHD jako drugi.
W Twoim przypadku szukałbym 1440p w 27", bo myślę, że daje się znaleźć w tym budżecie, szczególnie że szukasz do kodowania, więc większa przestrzeń w poziomie to duża zaleta. A jak nie uda Ci się takiego znaleźć, to możesz rozważyć tego AOC w wersji 27". Tylko wiele ludzi poleca zerknąć najpierw jak wygląda FHD na 27". Dla mnie jest w porządku i nigdy nie narzekałem. Zresztą kobieta tez siedzi na czymś podobnym (26.5" FHD).
Edytowane przez: "SirNiedźwiedź" lis 25.
@Adabler coś takiego się dzisiaj pojawiło: pepper.pl/pro…658, może Cię zainteresuje.
Myślę że zastanowię się nad tym AOC z tym że chyba wolałbym zakrzywiony. Myślę że będzie wygodniejszy w pracy.
Dzięki @SirNiedźwiedź
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje