Mój portfel AliExpress

sty 9. 2019
Witam
mogłby mi ktoś opisać zasadę działania Mój portfel AliExpress
i czy dobrze wnioskuję? wpłacając jakąś kwotę do takiego portfela mogę spokojnie kupować za tą kasę na Aliexpress?

Jeśli zacząłbym tak kupowac, to cashback np z planetplus będzie bez problemu mi się naliczał?
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  dokladnie pojawia mi sie coś takiego

  informacja o błędzie

  "Ze względów bezpieczeństwa proces ten nie może być kontynuowany. Aby upewnić się, że transakcja jest bezpieczna, prześlij nam dokumentację, klikając opcję Moja Odwołaj w celu dalszej weryfikacji."

  a po wejściu w odnośnik taka informacja

  1808555-mDYJ9.jpg
 2. Awatar użytkownika GaUa
  GaUa
  Dziwne, ja nigdy czegoś takiego nie miałem, a kilkaset dolarów na Ali już przepuściłem (w tym jakieś kilkadziesiąt przez ich portfel). Doładowałem przed chwilą na próbę za $5 i też mnie o dokumenty nie pyta. Próbowałeś doładować na innym urządzeniu, czy np. w aplikacji mobilnej?
 3. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  @GaUa
  Ciekawe jest to że mnie o to pyta, czyżby może chodziło o to że kupuję bardzo dużo towaru? (chociaż wątpie by to miało jakiś powód) dobry pomysl z aplikacją na tel może tam mi przejdzie płatnośc.
 4. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  @GaUa

  Niestety sprawdziłem przez aplikację i jest to samo, a nie ma np opcji zapłacenia za to blikiem
 5. Awatar użytkownika GaUa
  GaUa
  No to nie wiem, może system Ali stwierdził, że podejrzanie dużo kupujesz i chcą Twoje dane żeby sprawdzić czy nie pierzesz jakichś brudnych pieniędzy. Np. PayPal też pyta o jakiś wyciąg z konta jak się u nich przekroczy sumę transakcji na 2500£.
 6. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  GaUa6 min

  No to nie wiem, może system Ali stwierdził, że podejrzanie dużo kupujesz i …No to nie wiem, może system Ali stwierdził, że podejrzanie dużo kupujesz i chcą Twoje dane żeby sprawdzić czy nie pierzesz jakichś brudnych pieniędzy. Np. PayPal też pyta o jakiś wyciąg z konta jak się u nich przekroczy sumę transakcji na 2500£.  myślisz że może o to chodzić? w sumie możliwe że to ma sens bo od grudnia wydałem już na ali jakieś 2000 dolarów.
  to teraz pytanie czy takie podanie zdjęcia dowodu osobistego i karty kredytowej na Ali jest bezpieczne?
 7. Awatar użytkownika GaUa
  GaUa
  Zdjęcia dowodu lepiej nie wysyłać nigdzie, lepiej paszport, a jeszcze bezpieczniej prawo jazdy. Numer karty i tak mają, bo pewnie masz zapisany do zakupów, zdjęcie chcą pewnie żeby się upewnić że jesteś jej posiadaczem a nie np. ukradłeś czy spisałeś numery. Nie wiem co trzeba wysłać jeśli się płaci kartą wirtualną, najlepiej chyba napisać zapytanie do supportu. No i wyciąg z banku jeszcze chcą (bank statement), ale z tym raczej nikt nic złego nie wykombinuje
 8. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  @GaUa


  Próbowałem podać te informacje, dodając zdjęcie dowodu osobistego i zdjęcie karty kredytowej, ale niestety wyskakuje mi taki błąd, a próbowałem w odstępach kilku dni

  The system is busy. Please try again later.Please refresh the current page or back to My Order.

  I chyba muszę sobie odpuścić ten portfel na Ali

  Ale może chociaż mógłbyś mi poradzić, w jaki sposób mogę zapisać swoją kartę kredytową na Ali? Bo przy płatności nią, zaznaczanie żeby ją zapisało nic nie pomaga
 9. Awatar użytkownika GaUa
  GaUa
  Wchodzisz na intl.alipay.com, klikasz Go to My Alipay, logujesz się normalnie danymi do Ali i jak wejdziesz w Settings -> Manage your cards, to możesz dodawać, przestawiać i usuwać karty do woli.

  Co do portfela, to pisz do supportu.
 10. Awatar użytkownika Adidas08
  Adidas08 Autor
  @GaUa


  udało mi się dzisiaj kupić kilka pakietów do portfela Aliexpress
  bez problemu je kupiłem, i zacząłem kupować rożne rzeczy na Ali.
  Ale jak skończyła mi się kasa w tym portfelu to niestety przy probie kolejnego zakupu pakietu pojawia mi się ten sam błąd.
Awatar użytkownika